DORADCA ZAWODOWY


Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej wyróżniło Szkolny Ośrodek Karier działający w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy za przygotowanie i przeprowadzenie Ogólnopolskiego Tygodnia Karier pod hasłem „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”. To szczególne wyróżnienie dla szkoły oraz doradcy zawodowego Renaty Jończyk, gdyż tylko trzy gimnazja z całego kraju zostały wyróżnione, a z Dolnego Śląska jedynie świdnickie.


INFORMACJE DOTYCZĄCE KLAS III ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE
REKRUTACJIA  DO  SZKÓŁ  PONADGIMNAZJALNYCH HARMONOGRAM ZAJEĆ ZAWODOZNAWCZYCH

I semestr 2016/2017 (od 12.09.2016r.)

LEKCJA PONIEDZIAŁEKN WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
1. Porady indywidualne
od 7:30
Porady indywidualne od 7:30      
     
1d
2. 1c
3.
4.
5.
6.
7.
8. 3a 1c 3c 3b Porady indywidualne do 15.30
9.

Klasy Ic, 3a, 3b, 3c – w II semestrze
DORADCA ZAWODOWY:

mgr Renata Jończyk

DORADCA ZAWODOWY
 pracuje codziennie dla Ciebie i Twoich rodziców
 • Udzielam pomocy w wyborze zawodu i kierunku kształcenia w formie grupowych i indywidualnych porad zawodowych uwzględniając możliwości psychofizyczne i sytuację życiową klientów, a także potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego
 • Pomagam nie tylko w wyborze zawodu i szkoły, ale także przy zmianie zawodu, wybraniu drugiego kierunku studiów, samozatrudnieniu czy poszukiwaniu pracy
 • Zapoznaję z nowymi sposobami kontaktowania się z pracodawcą, sposobami poszukiwania pracy oraz możliwościami zawodowymi na rynku pracy (porady udzielane także rodzicom naszych uczniów)


 
Kontakt telefoniczny: 74 853 12 13 
lub osobisty sala doradcy zawodowego II piętro
Umów się na spotkanie: doradcazawodowy@onet.pl
Cele i zadania:

Przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych i planowania przyszłości zawodowej

 1. Przygotowanie uczniów do planowania swojej kariery, poznania własnych zainteresowań i predyspozycji.
 2. Kształtowanie umiejętności określenia swoich słabych i mocnych stron .
 3. Zapoznanie i podniesienie poziomu edukacji uczniów w zakresie wiedzy o zawodach  i rynku pracy.
 4. Kształtowanie umiejętności konfrontowania swoich własnych predyspozycji   z wyborem zawodu oraz własnym zdrowiem.
 5. Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji przy wyborze szkoły i w trakcie poszukiwania pracy.
 6. Przygotowanie uczniów do odpowiedzialności i sumienności wykonanej pracy.
 7. Przygotowanie uczniów do świadomej mobilności w podejmowaniu decyzji zawodowych, życiowych oraz w podnoszeniu kwalifikacji.

PROGRAM ORIENTACJI ZAWODOWEJ

Program przygotowujący ucznia do wyboru zawodu prowadzony będzie w gimnazjum przez trzy lata, dlatego został podzielony na moduły:

I moduł – Poznajemy siebie. Uczniowie klas I będą mogli określić własne preferencje zawodowe, uzdolnienia, temperament, oraz cechy osobowości.

II moduł – Poznajemy zawody. Uczniowie klas II zapoznają się z klasyfikacja zawodów, miejscach pracy, czasie pracy, oraz źródłami informacji o zawodach.

III moduł – Poznajemy ścieżki kształcenia oraz wybór szkoły. Uczniowie klas III ćwiczą umiejętności planowania kariery, biorąc pod uwagę swoje zdolności, umiejętności, zainteresowania, osiągnięcia szkolne.

Program ten ma przygotować uczniów do odpowiedzialnego i dorosłego życia.

Zagadnienia z preorientacji zawodowej realizowane są również na zajęciach wiedzy         o społeczeństwie, informatyce oraz w ramach godzin wychowawczych.

 czytaj...
PROGRAM I PLAN PRACY SZKOLNEGO OŚRODKA KARIER 
NA ROK SZKOLNY 2015/2016

CIEKAWE LINKI

 1. ZAWODY DZIĘKI KTÓRYM NIE BEDZIESZ GŁODOWAŁ
 2. ZAWODY PRZYSZŁOŚCI - dla kogo będzie praca za 10 lat
 3. ZAWODY ZA(GROSZ)ONE
 4. 10 NAJBARDZIEJ DEPRESYJNYCH ZAWODÓW
 5. RANKING SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2012
 6. NAJBARDZIEJ STRESUJĄCE ZAWODY NA ŚWIECIE
 7. SMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE ZAWODY
 8. ŚCIEŻKA KARIERY - CZYLI TWÓJ DLUGOTRWAŁY PLAN ZAWODOWY cz. 1
 9. ŚCIEŻKA KARIERY - CZYLI TWÓJ DLUGOTRWAŁY PLAN ZAWODOWY cz. 2
 10. JAKA PRZYSZŁOŚĆ CZEKA SZANOWANE ZAWODY
 11. OTO NAJOHYDNIEJSZE ZAWODY W POLSCE. A CHĘTNYCH NIE BRAK
 12. WYKSZTAŁCENIE POLSKICH SPORTOWCÓW
 13. W TYCH ZAWODACH PRACY NIE BĘDZIE
 14. GDZIE JEST PRACA?
 15. 10 NAJLEPIEJ PŁATNYCH BRANŻ W POLSCE - GDZIE PRACOWAĆ ŻEBY ZARABIAĆ?
 16. NAJBARDZIEJ POŻĄDANI PRACODAWCY W POLSCE. DOBRA PENSJA TO JUŻ ZA MAŁO
 17. LEPSZY ZAWÓD NIŻ DYPLOM
 18. ZAWODY KTÓRE SĄ NAJBARDZIEJ SZKODLIWE DLA ZDROWIA
 19. DOSTANĄ PASZPORT
 20. CHARAKTERYSTYKA IDEALNEGO PRACOWNIKA - WYNIKI BADANIA: POSTAWY PRACOWNICZE
 21. 7 NAJWAŻNIEJSZYCH ZASAD  BIZNESOWEGO SAVOIR - VIVRE'U
 22. PRACA POZA SIEDZIBĄ FIRMY TEŻ WEDŁUG ZASAD
 23. WYBIERZ ZAWÓD DLA SIEBIE
 24. ZAWODY  OBSZARU MEDYCZNO - SPOŁECZNEGO
 25. ZAWODY ROLNICZO - LEŚNE
 26. ROBOTY ZABIORĄ LUDZIOM PRACĘ?. OTO  9 ZAWODÓW, KTÓRYM TO NIE GROZI


PLAKATY

kliknij żeby powiększyć
       


  CIEKAWE FILMY


FOTOREPORTAŻE


ROK SZKOLNY 2016/2017


13.10.2016
WARSZTATY CERAMICZNE I PREZENTACJA PRACY W KOPALNI W RAMACH KONGRESU TURYSTYCZNEGO
13 października 2016r. w ramach  Kongresu Turystycznego klasa IIc wraz z doradcą zawodowym uczestniczyła w warsztatach ceramicznych oraz prezentacji pracy w kopalni. Spotkanie odbyło się w wyremontowanych salach świdnickiego Dworca PKP i miało bardzo kreatywny charakter


26.10.2016
Biblioteka od piwnic aż po dach
W środę 26.10.2016 r. nauczyciele - bibliotekarze Gimnazjum Nr 3 p.Monika Godula i p.Wanda Śliwowska zabrały klasę 2b na niezwykłe zwiedzanie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mieści się ona w zabytkowym budynku dawnego klasztoru zakonu cystersów przy ulicy Franciszkańskiej. Przewodniczką po gmachu książnicy była pani Marta Wojciechowska, która w miły i przystępny sposób przybliżyła uczniom historię budynku i zakonników, jego dawnych właścicieli.


Teatr od kulis
Dzięki uprzejmości p. Haliny Szymańskiej ze Świdnickiego Ośrodka Kultury uczniowie klasy 1b złożyli niecodzienną wizytę w świdnickim teatrze.. Wspólnie z nauczycielami-bibliotekarzami p.Moniką Godulą i p.Wandą Śliwowską oraz p. Renatą Jończyk mogli obejrzeć teatr od kulis.


8.11.2016
GORĄCE SPOTKANIE W PSP
Na pytania oczywiste nie ma innych jak oczywiste odpowiedzi. Zatem na pytanie czym się zajmuje strażak każdy odpowie- gaszeniem pożarów. Otóż nie tylko!
8 listopada uczniowie klasy Ib wraz z doradcą zawodowym odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Świdnicy, by poznać tajniki pracy strażaka. Dzięki uprzejmości strażaka p. Konarskiego, a prywatnie taty Martyny  z Ib, mogliśmy nie tylko zobaczyć wozy strażackie, zasiąść w nich, ale także zwiedzić cały budynek straży pożarnej - zobaczyć pokoje, kuchnię , dyżurkę oraz garaże.
„POCIĄGIEM W PRZYSZŁOŚĆ” - Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ W ŻAROWIE 
22  listopada przedstawiciele klas III naszej szkoły uczestniczyli w Zawodowym Forum Kolejowym w Żarowie. Organizatorzy zadbali o to, by spotkanie odbyło się w bardzo rzeczowej i interesującej formie
14.12.2016
BITWA NA UMIEJĘTNOŚCI - III SZKOLNY KONKURS SZTUKI DEKORACJI STOŁÓW
Nakrywanie stołu może być sztuką i świetną zabawą
Planowanie kolacji czy obiadu nie powinno kończyć się na samym gotowaniu. Aranżacja stołu, czyli dobór zastawy, sztućców czy elementów dekoracyjnych jest równie ważnym elementem. Wszystko musi ze sobą współgrać, tworzyć jedną całość, która zachwyci najpierw oko, potem rzecz jasna podniebienie.


DORADCA ZAWODOWY POLECA
10 NAJLEPSZYCH ZAWODÓW W 2017 ROKU W POLSCE
14.12.2016
W ŚWIECIE PIĘKNEGO DEKORU - WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO
FRANC TEXTIL
14 grudnia 2016 r. wybraliśmy się do centrum szycia tekstyliów domowych w Żarowie. Podróż autobusem zajęła kilkanaście minut, panowała dosyć wesoła atmosfera, głownie dlatego, że sam wyjazd miał miejsce podczas lekcji. Po dotarciu na miejsce od razu udaliśmy się do drzwi wejściowych. Naszą grupę przywitała dyrektor  firmy, opowiedziała pokrótce o niej oraz zaprosiła nas na dalsze zwiedzanie.
informacje

16.12.2016
ZUPBADURA – ŚWIDNICKA INNOWACYJNOŚĆ ZNANA NA CAŁYM ŚWIECIE
Dnia 16 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do ZUPBADURA w ramach projektu  Urzędu Miasta w Świdnicy ”Mój pierwszy milion”. 
 Firma  znajduje się przy ulicy Kliczkowskiej 48 w Świdnicy.  Działalność firmy ukierunkowana jest na produkcję skomplikowanych technologicznie maszyn i urządzeń na potrzeby rynku naftowego, energetycznego i stoczniowego, na co pozwala bogata infrastruktura firmy
informacje

5.01.2017
SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z DIETETYKIEM
W czwartek, 5.01.2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z panią Barbarą Olszewską, dietetykiem z centrum Nature House w Świdnicy. Pani Barbara przedstawiała uczniom i ich rodzicom sposoby na zmiany swoich nawyków żywieniowych. Celem wykładu było poznawanie zdrowego stylu odżywiania się oraz dostrzeganie zalet wybierania produktów zdrowych i odżywczych zamiast szkodliwych, choć smacznych. Po skończonej prezentacji każdy miał możliwość porozmawiania osobiście z Panią Barbarą na temat swoich trudności w odżywianiu. Dziękujemy za cenne informacje!

DORADCA ZAWODOWY POLECA
  
1.03.2017
RST- SPOTKANIE Z PROGRAMISTAMI  IT
Dnia 1. marca ośmiu uczniów naszej szkoły udało się do firmy RST Software Masters, aby poznać funkcjonowanie branży IT. Firma ta od 18 lat zajmuję się tworzeniem systemów informatycznych oraz oprogramowań i ma na swoim koncie wiele osiągnięć.
informacje

2.03.2017
AMS JAGODNIK - LIDER BRANŻY MOTORYZACYJNEJ ZZA MIEDZY
Dnia 2 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum nr 3 pojechali na wycieczkę do AMS Jagodnik. Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy poinformowani o działalności firmy oraz o przepisach BHP. Następnie oprowadzono nas po stanowiskach pracy, począwszy od miejsca, gdzie powstają projekty, a skończywszy na hali, gdzie są one wykonywane.
informacje

3.03.2017
I Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej otwarty!
KONKURS!
Jeśli jesteś przedsiębiorczy, potrafisz myśleć innowacyjnie, masz pomysł na biznes, własny biznes, lubisz pracować w zespole to stwórz trzyosobowy zespół, zgłoś się do swojego nauczyciela (p. Nowak) i graj o 1500 zł nagrody głównej, a nawet możliwość wdrożenia własnego projektu w życie. To Twoja szansa

 W piątek 3 marca 2017 r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w inauguracji I Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej zorganizowanego przez Społeczną Akademię Nauk w Świdnicy. Celem przedsięwzięcia skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest rozwijanie umiejętności i kompetencji w zakresie przedsiębiorczości, innowacji i inicjatyw społecznych. Konkurs trwa od marca do czerwca 2017r., przebiegać będzie wieloetapowo, zarówno na poziomie testów, spotkań, jak również z koniecznością przygotowania prezentacji multimedialnej dotyczącej własnego biznes planu.
- Będziemy w nim brać udział- zgodnie orzekli Kacper, Norbert i Maciek, uczniowie klas III naszego gimnazjum, uczestnicy spotkania inauguracyjnego. To nie jest łatwe, ale może właśnie nam uda się stworzyć własny pomysł na biznes.
       

9.03.2017
KONKRETNY WYMIAR PROGRAMU „ZOSTAŃCIE Z NAMI”
9 marca 2017r. dwaj uczniowie naszego gimnazjum Daniel Uchański z kl. IIIa oraz Krzysztof Cieślak z kl. IIIc reprezentowali szkołę w wyjeździe do podświdnickiej firmy AMS. Spotkanie miało niecodzienny charakter.

 

WYKAZ ZAWODÓW  WIEDZY, ARTYSTYCZNYCH I  SPORTOWYCH, KTÓRE MOGĄ BYĆ WYMIENIONE NA ŚWIADECTWIE UKOŃCZENIA GIMNAZJUM 
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 W WOJEWÓDZTWIE DOLNOSLĄSKIM


 

Wygraj kamerę 
Go PRO Hero 5 Session
KONKURS "zaLOGOWANI" trwa
REGULAMIN


   
IIII LO W ŚWIDNICY


FILM

 
   

 


Klasy trzecie w poszukiwaniu szkoły ponadgimnazjalnej
Jak co roku w Gimnazjum nr 2 odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Wszystkie klasy trzecie naszej szkoły udały się tam, aby zaczerpnąć informacji  na temat szkół w regionie.

informacje


"Wspólnie planujemy karierę edukacyjno - zawodową" - warsztaty dla rodziców
zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców, opiekunów prawnych do zapisywania się na BEZPŁATNE spotkanie warsztatowe dotyczące planowania kariery edukacyjnej w kontekście współczesnych zmian w edukacji i potrzeb lokalnego rynku pracy
warsztat bezpłatny
Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33
11 kwietnia 2017 
godz. 17:00-19:00

27.04.2017
WIZYTA  G3 W ŻAROWIE - DSSE
W dniu 27 kwietnia mieliśmy okazję zwiedzić firmę produkcyjną Daicel Safety Systems Europe w Żarowie. Firma produkuje napełniacze do poduszek powietrznych.
informacje

TERMINARZ REKRUTACJI 
DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
ROK SZKOLNY 2017/18
ZARZĄDZENIE DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY


Klasy trzecie w poszukiwaniu szkoły ponadgimnazjalnej
Jak co roku w Gimnazjum nr 2 odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Wszystkie klasy trzecie naszej szkoły udały się tam, aby zaczerpnąć informacji  na temat szkół w regionie.

informacji


27.04.2017
WIZYTA  G3 W ŻAROWIE - DSSE

W dniu 27 kwietnia mieliśmy okazję zwiedzić firmę produkcyjną Daicel Safety Systems Europe w Żarowie. Firma produkuje napełniacze do poduszek powietrznych.
informacje

DORADCA ZAWODOWY POLECA
JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY SZKOLY BRANŻOWE 1 i 2 STOPNIA?
CZY ZASTĄPIĄ SZKOŁY ZAWODWE


12.05.2017
EKONOMIA W PLENERZE
12 maja na boiskach OSiR odbyła się Gra Ekonomiczna, w której uczestnikami byli uczniowie świdnickich szkół gimnazjalnych biorących udział w konkursie "Mój pierwszy milion".
informacje


ROBOTY ZABIORĄ LUDZIOM PRACĘ?. OTO  9 ZAWODÓW, KTÓRYM TO NIE GROZI

G3 W JODKO SCHIWE
ROBOTY ZABIORĄ LUDZIOM PRACĘ?. OTO  9 ZAWODÓW, KTÓRYM TO NIE GROZI

29.05.2017
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ostatnim spotkaniu z cyklu "Zostańcie z nami"
- program UM w Świdnicy -12.06.2017
MAMY STYPENDYSTÓW W PROJEKCIE "ZOSTAŃCIE Z NAMI- MIAST I POWIAT ŚWIDNICA"
Do grona nagrodzonych zakwalifikowali się:
– Dominika Rutowicz kl. 3a
– Szymon Kubatek kl. 3c
– Patryk Krekora  kl. 3a
– Norbert Bal  kl. 3b
Uroczyste podsumowanie  oraz gala wręczenia nagród dla 128  uczestników konkursu „Mój pierwszy milion” oraz zaproszonych gości, odbyło się wczoraj, 12 czerwca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.
infomacje

ROK SZKOLNY 2015/2016


19.10.2015
PRZYSZŁOŚĆ W WASZYCH RĘKACH - WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE
19 października uczniowie klas III naszego gimnazjum mieli okazję zadać sobie pytanie o swoją najbliższą przyszłość. W odpowiedziach próbowała pomóc pani Ilona Janecka – specjalnie zaproszony gość na poniedziałkowe spotkanie, pracownik Klubu Pracy w Świdnicy.


3.11.2015
„PRZYSZŁOŚĆ W WASZYCH RĘKACH- JAK MĄDRZE POMÓC DZIECKU”
3 listopada 2015r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karier odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III Gimnazjum nr 3 w Świdnicy z doradcami zawodowymi p. Iloną Janecka z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świdnicy  i p. Danielem Wijasem z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu, którego tematem było „PRZYSZŁOŚĆ W WASZYCH RĘKACH - JAK MĄDRZE POMÓC DZIECKU”.
informacje

UCZNIOWIE G3 PRÓBUJĄ USPOKOIĆ SMOKA
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy pracują na nowatorskim programie zawodoznawczym przygotowanym przez  American System Sp. Z o.o. z Instytutem Psychologii i Psychoterapii proaktywnej proPort. Narzędzie zostało przedstawione szkolnym doradcom zawodoznawczym podczas  Ogólnopolskiej Konferencji zatytułowanej „Poradnik pozytywnego myślenia”, która odbyła się w czerwcu 2015r.
informacje

16.12.2015
BITWA NA UMIEJĘTNOŚCI
Nakrywanie stołu może być sztuką i świetną zabawą
16 grudnia odbył się szkolny konkurs sztuki dekoracji stołów zorganizowany przez nauczyciela informatyki i zajęć technicznych mgr Beatę Samoraj.  Do konkursu przystąpiło 7 zespołów klasowych. Każdy zespól składał się z dwóch uczniów. Zadaniem uczniów było przygotowanie odpowiedniej bielizny stołowej, zastawy, dekoracji i menu na kolację dla dwóch osób - wystrój stołu miał być związany z Bożym Narodzeniem.
informacje

21.12.2015
SPOTKANIE Z p. ROBERTEM KORÓLCZYKIEM
Uczniowie klas 3a i 2a Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wzięli udział w spotkaniu ze znanym kabareciarzem p.Robertem Korólczykiem, który jest członkiem grupy Kabaret Młodych Panów. Opowiadał on, że pasję należy mieć i ja w sobie rozwijać.Spotkanie było bardzo interesujące. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, wyciągnac wnioski na przyszłość
informacjeDORADCA ZAWODOWY POLECA

jaki zawód wybrać?15.02.2016
Życie zakonnicy - mity i prawda
W ramach Roku Życia Konsekrowanego p. A. Barć – katechetka w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi zaprosiła do szkoły siostrę zakonną Jonaszę ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Siostra zakonna w ciekawy i wesoły sposób opowiadała podczas katechez o swoim powołaniu i wstąpieniu do zakonu. Jej opowieść wzbudzała wiele zainteresowania, bo nie każdy ma możliwość wysłuchania bezpośredniej relacji siostry zakonnej.
„JAK TO SIĘ STAŁO,  ŻE ZOSTAŁEM …. SPORTOWCEM”
Niezapomniane spotkanie z panem Marcinem Prusem na długo pozostanie w naszej pamięci. Były reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn, wychowanek legendarnego trenera Waldemara Wspaniałego, ambasador SOS jest przekonany, że w życiu nic nie przychodzi łatwo.

9.03.2016
SPOTKANIE MŁODZIEżY Z RST
W kinie Cinema 3D uczniowie naszej szkoły: Oliwia Kutyba, Dominika Rutowicz, Krekora Patryk, Krzysztof Cieślak, Darek Frycz, Szymon Kubatek, Kamil Wieczorek i Paweł Starosta uczestniczyli w spotkaniu z Firmą RST. Pan Krzysztof Habowski prezes RST zachęcał młodzież do kreatywnej pracy w zespole, do rozwijania swoich zainteresować, dążenia do celu.

11.03.2016
LEKCCJA JĘZYKA POLSKIEGO W SP 6
Uczennica kl.2a Oliwia Łuszyńska poprowadziła lekcję w Szkole Podstawowej nr 6 w kl.1e. Tematem lekcji były książki naszego dzieciństwa. Oliwia opowiedziała o swojej pasji do książek, przeczytała maluchom swoją ulubioną bajkę z lat dzieciństwa.
informacje

11.03.2016
ODWIEDZILIŚMY CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
Klasy 3a oraz 3 c wraz z opiekunami odwiedziły w piątek 11. marca w ramach preorientacji zawodowej Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy. Jest to placówka oświatowo-wychowawcza wspierającą rozwój ucznia
informacje

17.03.2016
FESTIWAL NAUKI
Uczniowie  kl. 1b i kl.1c uczestniczyli w zorganizowanym po raz 13 przez CKZ  Festiwalu Nauki.  Mieli okazje spotkać się dziennikarzami sportowymi, kierowcami i pilotami rajdowymi, założycielem   Automobilklubu Sudeckiego

informacje

25.04.2016
NA TROPIE MORDERSTWA W III LO
W poniedziałkowe przedpołudnie 25 kwietnia 2016r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu pt. „Techniki kryminalistyczne w pracy Policji” oraz „Przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej” w auli III LO w Świdnicy.

26.04.2016
WYSTRZAŁOWE, KOLOROWE I SMACZNE SPOTKANIE W ZESPOLE SZKÓŁ HOTELARSKO- TYRYSTYCZNYCH W ŚWIDNICY
26 kwietnia 2016 r. uczniowie klas  III i II mieli nietuzinkową przyjemność uczestniczenia w zajęciach warsztatowych w ZSH-T w Świdnicy. Podczas spotkania zaprezentowano techniki tworzenia napojów bezalkoholowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz zaprezentowano materiały (soki, napoje, dodatki dekoracyjne) wykorzystywane podczas tworzenia kolorowych i smacznych trunków.
POZNAJEMY ZAWODY - WIZYTA W ELEKTROLUXIE
FOTO GALERIAROK SZKOLNY 2014/2015

Po raz kolejny przystępiliśmy do Ogólnopolskiego Tygodnia Karier

16.10.2014 - OTK 2014
Po pierwsze - wyjazd do Lutomi
16 października 2014r. grupa uczniów klas I-III wraz z doradcą zawodowym wybrała się do Lutomi, by zwiedzić Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną  i odpowiedzieć sobie na pytanie Czy na wsi istnieje rynek pracy? 
informacje


7.10.2010
RAZEM BEZPIECZNIEJ
W piątek, 7 października 2016 roku klasa 2c wybrała się na uroczyste rozpoczęcie projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa w Świdnicy – działania na rzecz młodzieży i seniorów” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na 2016 rok” w Klubie „Bolko”.


informacje
7.10.2010
RAZEM BEZPIECZNIEJ
W piątek, 7 października 2016 roku klasa 2c wybrała się na uroczyste rozpoczęcie projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa w Świdnicy – działania na rzecz młodzieży i seniorów” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na 2016 rok” w Klubie „Bolko”.23.10.2014 - OTK 2014
Po drugie - wyjście do piekarni państwa Bieżyńskich
23 października grupa uczniów naszego gimnazjum odwiedziła zaprzyjaźnioną piekarnię państwa Bieżyńskich - znanych świdnickich producentów pieczywa, by zapytać o konkurencje na rynku pracy.
informacje


OTK 2014
WYCIECZKA DO KUDOWY ZDROJU „SZLAKIEM GINĄCYCH ZAWODÓW”
Zimny piątkowy poranek, gęsta mgła i mżawka nie zapowiadały wspaniałego wyjazdu do Kudowy, tym bardziej, że obok siebie mieli zasiąść gimnazjaliści ze Świdnicy i Lutomi. No cóż, myliliśmy się. Podróż stała się okazją do poznania się i pozyskanie o sobie kilku niezbędnych informacji, niezbędnych już na miejscu.
informacje

Zajęcia zawodoznawcze prowadzone przez szkolnego doradcę zawodowego.
Nie interesuje nas akcyjność, bo liczy się tylko jedno - umiejętność radzenia sobie w życiu, a zatem także na rynku pracy. Co tydzień uczestniczymy w zajęciach zawodoznawczych, podczas który odkrywamy nie tylko tajniki zawodów...
informacje

29.10.2014
Spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy pt. „Co gimnazjalista powinien wiedzieć o rynku pracy?”
Co to jest rynek pracy? Co gimnazjalista powinien o nim wiedzieć? Jak się po nim poruszać? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć panie Katarzyna Bryndza i Joanna Tyborowska pracownice PUP w Świdnicy.

informacje

GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY - zrealizowało OTK na "szóstkę" ! - sprawdź
NAPISZ PRACĘ, WYKONAJ PRACĘ PLASTYCZNA LUB NAKRĘĆ FILM
SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY ZAPRASZA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

Serdecznie zapraszam do udziału w Konkursie „Szkoła zawodowa – mój wybór”, który jest organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest upowszechnianie kształcenia zawodowego poprzez wybór i prezentację najlepszych prac uczniów. Zadaniem uczestników będzie wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.


Ranking szkół ponadgimnazjalnych.
Poznaj najlepsze licea i technika w Polsce
15.01.2015
RENESANS SZKÓŁ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO ZAWODU
Spotkanie rodziców uczniów klas III z panem Stanisławem Szelewą Dyrektorem Wydziału Oświaty
w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.
W Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III z panem dyrektorem Stanisławem Szelewą, którego głownym tematem były planowane zmiany w szkolnictwie ponadgimnazjalnym w roku szkolnym 2015/16, a więc w czasie kiedy nasi uczniowie będą wybierać kierunek dalszego kształcenia, a co za tym idzie szkołę średnią.
informacje

INFORMACJE DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ ŚREDNICH
ZARZADZENIE DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY z 2 lutego 2015 r.

12.02.2014
Sport to nie tylko treningi
Z okazji organizacji II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych  Sportowców w przeddzień imprezy w Gimnazjum nr 3 odbyły się  dwa spotkania -  z dietetykiem oraz lekarzem medycyny sportowej.
informacje

2.03.2015 
GORĄCY SEZON DLA UCZNIÓW KLAS III
Szkoły ponadgimnazjalne zakończyły już przygotowywanie ofert dla gimnazjalistów. Nadszedł czas na podejmowanie decyzji. Uczniowie klas III będą musieli już wkrótce wypełnić podanie. A zatem pora na wizyty i spotkania z przedstawicielami szkół średnich.

DNI OTWARTE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
I LO 21 marca 2015r. godz. 10.00 – 13.00
II LO 28 marca 2015r. od godz. 10.00
III LO 11 kwietnia 2015r. od godz. 9.00
ZSM 20 marca 2015r.
ZSH-T („hotelarka”) 27 marca 2015r. godz. 9.00- 16.00
ZSB-E („budowlanka”) wg potrzeb, po wcześniejszym umówieniu się
ZS nr 1 – wg potrzeb, po wcześniejszym umówieniu się
ZSE („ekonomik”) - nie ma terminu
informacje

GIMNAZJUM NR 3 JAKO JEDYNE NA DOLNYM ŚLĄSKU
WYRÓŻNIONE W OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIU KARIER 2014


CKZ (całkiem konkretne zawody) uczniowie gimnazjum 
w CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
Wtorkowy poranek 10 marca 2015 r.  rozpoczął się dość  intensywnym marszem uczniów klas III do CKZ-u. Wszyscy zainteresowani gimnazjaliści mieli niecodzienna okazję zwiedzenia miejsc praktyki kilku świdnickich szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowano nam szereg miejsc, w których uczniowie nabywają umiejetności praktycznych.
informacje

19.03.2015
AROMATYCZNE SPOTKANIE Z HOTELARKĄ
Uczniowie G3 w schronisku młodzieżowym w Świdnicy
19 marca 2015r. w ramach zajęć zawodoznawczych grupa uczniów klas I-III  wybrała się na warsztaty z obsługi klienta do Zespołu Szkół Hotelarsko- Turystycznych w Świdnicy, a dokładnie do schroniska młodzieżowego prowadzonego wyłącznie przez uczniów tejże szkoły znajdującego się  przy ul. Kanonierskiej w Świdnicy.
informacje

19.03.2014
XII FESTIWAL NAUKI W MECHANIKU
Dnia 19.03.2015 roku klasy 1a pod opieką p. Anny Gut oraz 2a pod opieką p.Kamili Matlak skorzystały z zaproszenia Zespołu Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy na dwunasty już Festiwal Nauki. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Wielcy Sportowcy i sport w Mechaniku”.
23.03.2015
XI TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH JUŻ ZA NAMI
23 marca 2015r. klasy III naszego gimnazjum uczestniczyły w XI Targach Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak co roku młodzież musi stanąć przed ważnym wyzwaniem i wybrać najlepszy zawód, a co za tym idzie, najlepszą szkołę dla siebie.
informacje

26.05.2015
FORUM ZAWODOWE W MECHANIKU
26 maja 2015r. grupa uczniów klas III naszego gimnazjum uczestniczyła w Forum Zawodowym, którego organizatorem był Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Podczas spotkania zostały przedstawione branże zawodowe, w których kształceni są uczniowie świdnickiej szkoły, a wśrod nich mechaniczna, samochodowa, spedycyjna i inforamtyczna.
28.05.2015
SŁODKA UCZTA W HOTELARCE
Shake truskawkowy, trufle pomarańczowa nutą oraz francuskie przekąski z cebulową maromoladą oraz serem i orzechami – wszystkie te pyszności przygotowali uczniowie naszej szkoły podczas zajęć kulinarnych w Zespole Szkól Hotelarsko - Turystycznych w Świdnicy.
 

WYRÓZNIENIE DLA SZKOLNEGO OŚRODKA KARIER W G3
Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej wyróżniło Szkolny Ośrodek Karier działający w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy za przygotowanie i przeprowadzenie Ogólnopolskiego Tygodnia Karier pod hasłem „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”. To szczególne wyróżnienie dla szkoły oraz doradcy zawodowego Renaty Jończyk, gdyż tylko trzy gimnazja z całego kraju zostały wyróżnione, a z Dolnego Śląska jedynie świdnickie.
informacje
ROK SZKOLNY 2013/2014


7.10.2013
BYĆ JAK KOSMETYCZKA - W GABINECIE PANI MAŁGORZATY SLATAN
"Odpowiedzialność, empatia, wyrozumiałość i dyskrecja"- tymi słowami przywitała nas pani Małgorzata Slatan- kosmetyczka z salonu "eMKa", do którego przybyłyśmy w poniedziałek 7 października wraz z doradcą zawodowym p. Renatą Jończyk w ramach wycieczek zawodoznawczych wpisanych w program zajęć naszej szkoły.


informacje

8.11.2013
NIE TYLKO LEKCJA W-F - u
Spotkanie z panią Dorotą Świeniewicz, które odbyło się 8 listopada w naszej szkole było nie tylko doskonałym sposobem na zobaczenia gwiazdy światowego formatu na żywo, nie tylko okazją do poćwiczenia w obecności mistrzyni Europy, ale przede wszystkim możliwością usłyszenia tego, że każdy może spełnić swoje marzenia i sięgnąć szczytu, jest tylko jeden warunek - TRZEBA TEGO CHCIEĆ.

SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA PO RAZ KOLEJNY DO
OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIER

OTK

PLAKAT

19.12.2013
PACHNIAŁO CYNAMONEM I ŚWIĘTAMI…
Już w czwartek 19 grudnia atmosfera naszej szkoły nabrała świątecznego nastroju za sprawą uczniów klasy Ia, którzy pod opieką pani Magdaleny Kruk i pani Renaty Jończyk rozbudzili apetyty na piernikowe pyszności. 

informacje

ROK SZKOLNY 2012/2013

„ZMIANY W SZKOLNICTWIE PONADGIMNAZJALNYM” - 13.03.2012
SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM W GIMNAZJUM NR 3
Gimnazjum nr 3 w to jedyne gimnazjum w Świdnicy, w którym prowadzone są zajęcia zawodoznawcze przez wykwalifikowanego nauczyciela. Szkoła podjęła współpracę z Klubem Pracy w Świdnicy – rokrocznie prowadzone są prelekcje na temat lokalnego rynku pracy.

WARSZTATY "SPRAWIEDLIWY HANDEL - BO WARTO BYĆ FAIR"
W ramach TEG w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty w oparciu o scenariusze „ Zależności globalne” . Tematem  warsztatów był  „Sprawiedliwy Handel – bo warto być fair”. Uczniowie dowiedzieli na jakich wartościach opiera się sprawiedliwy handel i jakie zasady oznacza to pojęcie w praktyce.informacje

8.10.2012
WYJŚCIE PIERWSZE, ALE NIE OSTATNIE...
W poniedziałek 8 października uczennice kl. III a i b wybrały się wraz z opiekunką p. Renatą Jończyk, która od września pracuje w naszym gimnazjum jako doradca zawodowy, do salonu piękności „eMKa”, by zadać bardzo ważne pytanie - Jak zostać kosmetyczką?

informacje

22.10.2012
 A W „DOMU”  JAK W DOMU...  – wycieczka zawodoznawcza do biura obrotu nieruchomościami
I udało się... 22 października uczennice klas III a, III b i III c wybrały się z doradcą zawodowym p. Renatą Jończyk do Zarządu i  Obrotu Nieruchomościami „Dom” znajdującego się w Świdnicy przy ulicy Armii Krajowej.

informacje

25.10.2012
„Przekonaj dziecko, że zawsze może liczyć na Twoją pomoc i wsparcie”- spotkanie  w Tygodniu Kariery Zawodowej
25 października 2012r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karier odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III Gimnazjum nr 3 w Świdnicy z doradcami zawodowymi p. Iloną Janecka z Klubu Pracy w Świdnicy  i p. Danielem Wijasem z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu, którego tematem było „ŚWIADOMY WYBÓR SZKOŁY- PORADY DLA RODZICÓW”.
informacje

16.10.2012
BARISTA, GROOMER, TELETUTOR, A MOŻE POMPISTA......?
Spotkanie uczniów klas III z panią Iloną Janecka – pracownikiem Klubu Pracy w Świdnicy.
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy przystąpili właśnie do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Karier, którego tegorocznym hasłem jest: „Praca - zawód czy kompetencje?”
informacje

12.11.2012
„LICZY SIĘ JAKOŚĆ I DOBRA CENA” - UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 3 W PIEKARNI  U PAŃSTWA BIEŻYŃSKICH
12 listopada już po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej. Tym razem udało się nam podglądnąć pracę piekarzy zatrudnionych w piekarni u państwa Bieżyńskich.

informacje

23.01.2013
BYLIŚMY GOŚĆMI CKZ-u
23 stycznia klasy III pod opieką wychowawców  i doradcy zawodowego- organizatora wyjścia- odwiedziły CKZ- Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy.  Nasza wizyta nie była tylko zwykłym sposobem na wypełnienie czasu, poznaliśmy i zobaczyliśmy jak wygląda praca podczas praktyk zawodowych. Wielu z nas wybiera się do techników lub szkół zawodowych, a tam nieodzownym elementem poznawania zawodu są praktyki.
informacje

13.03.2013
DZIEWCZYNY CHCIAŁY ZOBACZYĆ HOTELARKĘ
….. I warto było! W środę 13 marca, jeszcze wtedy nie wiedziałyśmy, że będzie to dzień wyboru nowego papieża, wraz z doradcą zawodowym panią Jończyk, udałyśmy się do Zespołu Szkół  Hotelarsko - Turystycznych przy ulicy Równej w Świdnicy.
informacje

14.03.2013
W KRÓLESTWIE PASTY- uczniowie Gimnazjum nr 3 w Colgate- Palmolive
W czwartek 14 marca grupa uczniów klas I-III udała się wraz z doradcą zawodowym do zakładu pracy, było to nasze pierwsze wyjście do miejsce, gdzie pracuje ponad 600 osób. Od samej portierni aż po drzwi wyjściowe zaskoczyły nas profesjonalne podejście do zwiedzających jak i bardzo miła atmosfera.
informacje

21.03.2013
„MECHANIK NA RYNKU PRACY” – A MY W MECHANIKU
W czwartek 21 marca o godz. 9:00 został otwarty X jubileuszowy Festiwal Nauki w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, na który uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez dyrektora szkoły p. Krzysztofa Anklewicza. Tematem tegorocznych spotkań było „Mechanik na rynku pracy”.
informacje

21.03.2013
UCZNIOWIE KLAS III NA TARGACH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I W MECHANIKU
Jak co roku uczniowie klas III naszej szkoły uczestniczyli wraz z wychowawcami i doradcą zawodowym w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Podczas spotkania można było zapoznać się z ofertą szkół nie tylko ze Świdnicy, ale także z Mokrzeszowa, Świebodzic czy Żarowa.
informacje


      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELE


UKS

SOSBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt