MENU
PROGRAMY I PROJEKTY
LIDER EKOLOGII
polski_sport

                  

BIBLIOTEKARZE:

mgr Wanda Śliwowska i mgr Monika Godulap. W. Śliwowska


p. M. Godula

Biblioteka szkolna jest pracownią inderdyscyplinarną, ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców

Zadaniem jej jest służenie realizacji programu nauczania i wychowania szkoły oraz przygotowanie uczniów do samodzielnego korzystania z różnych źródeł wiedzy, a także z innych bibliotek.
Nasza pracownia interdyscyplinarna składa się z czterech pomieszczeń: czytelni, wypożyczalni, sali audiowizualnej i pomieszczenia służbowego.

W czytelni znajduje się bardzo bogaty księgozbiór podręczny, obejmujący pozycje z wszystkich dziedzin wiedzy, który służy rozbudzaniu i rozwijaniu indywidualnych zainteresowań czytelników, jest podstawą ich samodzielnej pracy poza lekcjami (zadania domowe, poszerzanie i rozwijanie wiedzy zdobytej na lekcjach, referaty).
Zbiory wypożyczalni oprócz szerokiego wyboru lektur szkolnych zawierają książki przygodowe, obyczajowe, przyrodnicze i historyczne oraz komiksy.

Sala audiowizualna wyposażona jest w telewizor, magnetowid, radiomagnetofon oraz blisko dwieście kaset wideo, z których korzystają nauczyciele i uczniowie, posiadamy też kasety magnetofonowe, płyty kompaktowekomputerowe CD-ROMy zawierające różnorodne encyklopedie multimedialne..

Warto zwrócić uwagę na obszerny dział literatury pedagogiczno-psychologicznej oraz wydzielony zbiór programów, dokumentów i innych materiałów związanych z reformą oświaty .Biblioteka szkolna prenumeruje ponad 20 tytułów czasopism (w tym przedmiotowe czasopisma metodyczne dla nauczycieli i czasopisma z różnych dziedzin wiedzy dla uczniów).

Biblioteka jest skomputeryzowana  - obsługa czytelników odbywa się za pomocą komputera.


GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

 

M. GODULA

W. ŚLIWOWSKA

PONIEDZIAŁEK

8.30 – 14.30

8.00 – 16.00

(14.30-16.00 KN)

WTOREK

8.00 – 16.00

 (14.30-16.00 KN)

8.00 – 14.30

ŚRODA

8.30 – 14.30

8.00 – 14.00

CZWARTEK

8.00 – 14.15

9.00 – 14.00

PIĄTEK

8.15 – 13.30

8.00 – 14.00

      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEUKS

SOS


BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt