2016 / 2017
POWOŁANIA DO KADRY Z KLASY 1A
Natalia Czub,
Hanna Gągała,
Zuzanna Mazur,
Zuzanna Rut,
Majka Sarzyńska,
Alicja Wróbel.
ROZGRYWKI SIATKÓWKI PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW - 31 maja 2017
3 miejsce - Adrian Smagło 3a
- Bartosz Grobelny 3a
- Mikołaj Galiński 3a
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
XI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów „PRZEBUDZENI  DO  ŻYCIA” w Bielsku Białej 26 - 28 maja  2017
udział Oliwia Łuszyńska 3a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. MARII KONOPNICKIEJ - 20 maja 2017
wyróżnienie - proza OliwiaŁuszyńska 3a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
XII Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II”, organizowany również przez MDK w Świdnicy.
wyróżnienie Nikol Kisiel (kl. 3b) oraz Dominika Rutowicz (kl. 3a). Prace Natalii Walter (kl. 3a), Aurelii Wolak (kl. 2a) i Sary Cichawy (kl. 2a)  opiekun:
p. Aliny Barć i p. Kamili Matlak.
Powołanie  przez Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej we  Wrocławiu na konsultację szkoleniową do KADRY WOJEWÓDZTWA dolnośląskiego rocznika 2003.
Jakub Aniołczyk - uczeń klasy I b, zawodnik klubu KPS Dekoria Świdnica
FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W LEKKIEJ ATLETYCE - 16 maja 2017
Bieg na dystansie 600 m - 1 miejsce-  Katrzyna Kołtunowicz - kl.3a
Rzut oszczepem - 2 miejsce  - Frankowska Aleksandra - kl.3a
Pchnięcie kulą - 2 miejsce - Liwuś Daria- kl.3a
Sztafeta 4x100m - 2 miejsce - Czub Natalia - kl.1a
                                              Wołek Magdalena - kl.2c
                                              Wolak Aurelia - kl.2a
                                              Frankowska Aleksandra kl.3a
opiekun;
mgr Iwona Rosłońska
100m:
II miejsce Szymon Kubatek 3c
300m:
IV miejsce Damian Bober 2b
1000m:
I miejsce Patryk Mielnik 3c
III miejsce Kacper Jędrosek 3c
skok w dal:
III miejsce Daniel Uchański 3a
oszczep:
II miejsce Igor Kieruńczak 1d
III miejsce Przemek Szczepański 3b
kula:
VIII miejsce Mikołaj Galiński 3a
IX miejsce Bartosz Tragarz 3a
sztafeta 4x100m:
III miejsce w składzie: Łukasz Sałata 1b, Mateusz Dubojski 1c, Wojciech Grajzer 2a, Konrad Balicki 2b
sztafeta szwedzka:
I miejsce w składzie: Daniel Uchański 3a, Szymon Kubatek 3c, Damian Bober 2b, Patryk Mielnik 3c
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
ROZGRYWKI PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT - 12 maja 2017
i miejsce 1. Julia Morąg 3c
2. Weronika Olejnik 1c
3. Sandra Pęczar 1c
4, Justyna Borko 1c
5. Lidia Maciejewska 2b
6. Martyna Konarska 1b
7. Klaudia Młocek1b
8. Ola Frankowska 3a
9. Kasia Kołtunowicz 3a
10. Wiktoria Frankowska 2a
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
VI MARATON MATEMATYCZNY - -9 maja 2017
3 miejsce Michał Stańczak (1b), Jakub Kalousek (2B), Daniel Uchański (3A opiekun:
mgr Elżbieta Gąsior
INDYWIDUALNA LIGA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - DZIEWCZĘTA - 4 maja 2017



















Bieg na dystansie 100m
1 miejsce - Czub Natalia kl.1a
2 miejsce - Wołek Magdalena kl.2c
3 miejsce - Wolak Aurelia kl.2a
 
Bieg na dystansie 300m
1 miejsce - Maciejewska Lidia kl. 2b
2 miejsce - Halkowicz Luiza kl.1a
 
Bieg na dystansie 600m
1 miejsce - Kołtunowicz Katarzyna kl.3a
3 miejsce - Bromm Wiktoria kl.1a
 
Bieg na dystansie 1000
1 miejsce - Bednarz Zuzanna kl.1a
 
Skok w dal
2 miejsce - Sarzyńska Maja kl.1a
 
Rzut oszczepem
1 miejsce - Frankowska Aleksandra kl.3a
 
Pchnięcie kulą
1 miejsce - Liwuś Daria kl. 3a
3 miejsce - Kutyba Oliwia kl.3a
 
Sztafeta 4x100m
1 miejsce - Aurelia Wolak kl.2a
                 Wołek Magdalena kl.2c
                 Frankowska Aleksandra kl.3a
                 Czub Natalia kl.1a
 
Sztafeta szwedzka
1 miejsce - Kołtunowicz Katarzyna kl.3a
                 Maciejewska Lidia kl.2b
                 Gałecka Kamila kl.1a
                 Frankowska Wiktoria kl.2a
opiekun;
mgr Iwona Rosłońska
KONKURS O OBOZIE KONCENTRACYJNYM GROSS - ROSEN „KL Gross-Rosen (1940–1945) ocalić od zapomnienia” - 26 kwietnia 2017
I miejsce
II miejsce
w teście wiedzy o obozie zajął uczeń naszej szkoły - Szymon Kubatek (kl.3c).
 w prezentacji multimedialnej otrzymał także uczeń naszej szkoły - Wojciech Kryśpiak (kl.3b)
opiekun:
mgr Katarzyna Nowak
Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego  i Wiedzy O Krajach Niemieckojęzycznych - 4 kwietnia 2017
nagrodzona
wyrróznienie
Aurelia Wolak, 
Szymon Kubatek i Oliwia Kutyba
KONKURS MIEJSKI  "KONSTYTUCJA - TO JUŻ 20 LAT"
wyróżnienie Natalia Walter 3a opiekun:
mgr Katarzyna Nowak
Finał Dolnośląski Gimnazjów w siatkówce dziewcząt - 30.03.2017
2 miejsce Daria Liwuś(MVP drużyny, 16pkt) IIIa, Ola Frankowska(10pkt) IIIa, Wiktoria Frankowska (3 pkt) IIa, Aurela Wolak (8 pkt) IIa, Kasia Kołtunowicz (12 pkt) IIIa, Oliwia Łuszyńska (3 pkt) IIIa, Ula Grymek IIa(libero), Iza Czarnecka IIa(libero), Ala Januś IIIa, Zuzanna Miezgiel IIa, Natalia Czub Ia, Dominika Rutowicz IIIa i Patrycja Binkowska IIIa trenerzy;
mgrr Zbigniew Sorbian, mgr Piotr Godula
 DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - 30.03.2017
1 miejsce - Patryk Mielnik 3c
- Kacper Słomiński 3c
- Kacper Jędrosek 3c
- Aleksander Kulczyński 2b
- Mateusz Dubojski 1c
- Damian Bober 2b
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO XII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK" W KLODZKU - 28 kwietnia 2017
I miejsce OliwiaŁuszyńska 3a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
ROZGRYWKI PIŁKI HALOWEJ DZIEWCZĄT - 27.03.2017
1 miejsce - Julia Morąg 3c
- Maciejewska Lidia 2b
- Olejnik Weronika 1c
- Pęczar sandra 1c
- Borko Justyna 1c
- Kołtunowicz Katarzyna 3a
- Kutyba Oliwia 3a
- Frankowska Wiktoria 2a
opiekun:
Bartosz Kulig
konkursie ekologicznym „Woda to życie”.- orrg. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - 22 marca 2017
2 miejsce Agnieszka Godula, Martyna Jończyk, Michał Stańczak opiekun;
Monika Godula
KONKURSY MATEMATYCZNE
- Alfik Matematyczny 2016 Michał Stańczak kl. 1b 16 miejsce w województwie (51 w kraju) konkurs ogólnopolski
- Maks Matematyczny 2017 Michał Stańczak kl. 1b 3 miejsce w województwie (16 w kraju) konkurs ogólnopolski
- Maks Matematyczny 2017 Mateusz Górzny kl. 1b 26 miejsce w województwie (156 w kraju) konkurs ogólnopolski
- Maks Matematyczny 2017 Jakub Bizoń kl. 1a 28 miejsce w województwie (171 w kraju) konkurs ogólnopolski
opiekun:
mgr Elzbieta Gąsior
ROZGRYWKI CHŁOPCÓW W PIŁKĘ NOŻNĄ - ETAP MIASTO - 23 marca 2017
2 miejsce - Patryk Mielnik 3c
- Kacper Słomiński 3c
- Kacper Jędrosek 3c
- Aleksander Kulczynski 2b
- Konrad Balicki 2b
- Szymon Szymkowiak 2b
- Dawid Wójcik 2b
- Łukasz Sałata 1b
- Mateusz Dubojski 1c
trener:
mgr Bartosz Kulig
KONKURS RECYTATORSKI - PEGAZIK - 23 marca 2017
nagroda glówna Oliwia Łuszyńska 3a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
SZKOLNY ETAP KONKURSU "KL Gross Rosen 1940 - 1945. Ocalić od zapomnienia" - 10 marca 2017
1 miejsce
wyróżnienia
Szymon Kubatek 3c
Wojciech Kryśpiak z kl. 3b, Kacper Pietrzak z kl.3a, Urszula Grymek z kl. 2a.
opiekun:
mgr Katarzyna Nowak
FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - 8 marca 2017
6 miejsce Patryk Mielnik 3c
Tomczak 3a
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM - 6 luty 2017
IX miejsce 1. Oliwia Kutyba 3a
2. Weronika Olejnik 1c
3. Zuzanna Rut 1a
4. Kamila Gałecka 1a
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY  W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT - 1 luty 2017
1 miejsce Oliwia Kutyba, Lidia Maciejewska - Katarzyna Kołtunowicz, Daria Liwuś, Dominika Rutowicz, Wiktoria Frankowska, Zuzanna Miezgiel, Maja Sarzyńska, Natalia Czub, Zuzanna Mazur, Klaudia Kamińska opiekun:
mgr Krzysztof Terebun
POWIATOWE DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM - 31 stycznia 2017
2 miejsce 1. Patryk Mielnik 3c
2. Bartosz Tomczak 2a
3. Łukasz Sałata 1b
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT - 26 stycznia 2017
3 miejsce Patrycja Bińkowska kl.3a
Martyna Konarska kl.1b
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW - 24 stycznia 2017
1 miejsce Patryk Mielnik 3a
Bartosz Tomczak 2a

Łukasz Sałata 1b
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT - GIMNAZJADA  2016/2017 - PÓŁFINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ - 16 stycznia 2017
1 miejsce  1.Januś Alicja
  2.Kołtunowicz Katarzyna
  3.Liwuś Daria
  4.Kutyba Oliwia
  5.Frankowska Aleksandra
  6.Rutowicz Dominika
  7.Binkowska Patrycja
  8.Wolak Aurelia
   9.Grymek Urszula
  10.Miezgiel Zuzanna
trener: Zbigniew Sorbian
FINAŁ STREFY WALBRZYSKIEJ W PŁYWANIU - 10 stycznia
4 miejsce 1. Adrian Smagło
2. Jakub Kalousek
3. Szymon Gładysz
4. Jakub Zerka
5. Kordian Stramek
6. Artur Markowski
7. Mikołaj Galiński
8. Bartek Tomczak
Adrian Smagło w wyścigu na 50m motylkiem zajął IV miejsce.
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT - GIMNAZJADA  2016/2017 -  ETAP POWIAT ŚWIDNICA
1 miejsce Januś Alicja
Kołtunowicz Katarzyna
Liwuś Daria
Kutyba Oliwia
Łuszyńska Oliwia
Frankowska Aleksandra
Rutowicz Dominika
Binkowska Patrycja
Wolak Aurelia
Grymek Urszula
Czarnecka Izabela
trener:
mgr Zbigniew Sorbian
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORRYCZNY "HISTORIA II WOJNY ŚWIATOWEJ: KAMPANIA WRZEŚNIOWA"
2 miejsce Szymon Kubatek 3c opiekun;
mgr Katarzyna Nowak
PIŁKA SIATKOWA CHLOPCÓW - GIMNAZJADA - 13 grudnia 2016
2 miejsce 1.       Ciunajtis Filip
2.       Boguń Piotr
3.       Taurogiński Tobiasz
4.       Smagło Adrian
5.       Uchański Daniel
6.       Pietrzak Kacper
7.       Galiński Mikołaj
8.       Grobelny Bartłomiej
trener:
mgr Magdalena Antoniak
PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT - GIMNAZJADA
1 miejsce 1.       Januś Alicja
2.       Kołtunowicz Katarzyna
3.       Liwuś Daria
4.       Kutyba Oliwia
5.       Łuszyńska Oliwia
6.       Frankowska Aleksandra
7.       Rutowicz Dominika
8.       Binkowska Patrycja
9.       Wolak Aurelia
10.    Grymek Urszula
11.    Frankowska Wiktoria
12.    Czarnecka Izabela
trener:
mgr Zbigniew Sorbian
Konkurs Zabytki Powiatu Świdnickiego org. Muzeum Kupiectwa Świdnica, Towarzystwo Regionalne Ziemii Świdnickiej  -  grudzień 2016
2 m
wyróżnienie
wyróżnienie
Aniela Machura 1a
Artur Markowski 2b
Oliwia Kutyba 3a
opiekun;
mgr  Marzena Zięba
mgrr Katarzyna Nowak
VI POWIATOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 29 listopada 2016
3 miejsce
Oliwia Kutyba 3a (kapitan)
Dominika Rutowicz 3a
Lidia Maciejewska 2b
Zuzanna Miezgiel 2a
Aleksandra Wolfram 1d
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
Konkursie Plastycznym „20 listopada – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka”
2 miejsce Aleksandra Wolfram 1d opiekun:
mgr Kamila Matlak
POWOŁANIA DO KADR REGIONU JUNIORÓW I MŁODZIKÓW W PIŁCE RĘCZNEJ
Patryk Korbut 3c
Artur Markowski 2c
XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród" -  10 listopada 2016
wyróżnienie Oliwia Łuszyńska z 3a opiekun:
mgr mgr Jolanta Gabryliszyn
KONKURS WIEDZY O LWOWIE I KRESACH POLUDNIOWO - WSCHODNICH - październik 2016
4 miejsce Joanna Barszcz 3b, Oliwia Luszyńska 3 a, Natalia Walter 3a
opiekun;
mgr Katarzyna Nowak
FINAŁ DOLNOSLĄSKI SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRRZEŁAJOWYCH W OLSZTYNIE - 12 paździerrnika 2016
14 miejsce
1. Kołtunowicz Katarzyna kl.3a
2. Frankowska Aleksandra kl.3a
3. Maciejewska Lidia kl.2b
4. Krzyśpiak Wiktoria kl.2a / rezerwowa /
5. Bednarz Zuzanna kl.1a
6. Bromm Wiktoria kl.1b
7. Gałecka Kamila kl.1a
8. Czub Natalia kl.1a
9. Muszyńska Weronika kl.2a
10.Sarzyńska Maja kl.1a / rezerwowa /
11.Arendarczyk Julia kl.1a
12. Halkowicz Luiza kl.1a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 30 września 2016
1 miejsce 1. Kołtunowicz Katarzyna kl.3a
2. Frankowska Aleksandra kl.3a
3. Maciejewska Lidia kl.2b
4. Krzyśpiak Wiktoria kl.2a
5. Bednarz Zuzanna kl.1a
6. Bromm Wiktoria kl.1b
7. Gałecka Kamila kl.1a
8. Czub Natalia kl.1a
9. Muszyńska Weronika kl.2a
10.Sarzyńska Maja kl.1a
11.Arendarczyk Julia kl.1a / rezerwowa/
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
DRUŻYNOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE CHŁOPCÓW - 22 września 2016
1 miejsce 1.Kubatek Szymon 100m 12,4s 105pkt
2.Bober Damian 300m 42,2s 101pkt
3.Szczepański Przemek oszczep 37m 100pkt
4.Mielnik Patryk 1000m 3:01s 97pkt
5.Grajzer Wojciech 100m 12,8s 90pkt
6.Słomiński Kacper 1000m 3:08.5s 84pkt
7.Balicki Konrad 300m 45,0s 82pkt
8.Siembeb Jakub 300m 45,5s 80pkt
9. Sałata Łukasz 100m 13,2 77pkt
10. Kulczyński Aleksander 1000m 3:19,80s 68 pkt
11. Galiński Mikołaj kula 9,16m 66pkt
12.Tragarz Bartek 9,04m 63pkt
13.Uchański Daniel skok w dal 4,71m 62pkt
14. Szukowski Konrad 1000m 3:26s 60pkt
15. Pietrzak Kacper skok w dal 4,63m 59pkt
16. Kryśpiak Wojciech kula 8,84m 59pkt
17. Grobelny Bartek skok w dal 4,38m 5 pkt
18. Markowski Artur kula 8,05m 44pkt
19. Zając Szymon oszczep 19,60m 20pkt
20. Karpiński Paweł oszczep 19,00m 18pkt
21. Kalousek Jakub oszczep 17,00m 11pkt
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
LIGA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 22 września 2016
1 miejsce Bieg na dystansie 100m
1. Czub Natalia kl.1a
2. Wolak Aurelia kl.2a
3. Wołek Magdalena kl.2c
4. Mazur Zuzanna kl.1a
5. Szczepaniuk Oliwia kl.1a
Bieg na dystansie 300m
1. Maciejewska Lidia kl.2b
2. Halkowicz Luiza kl.1a
3. Muszyńska Weronika kl.2a
Bieg na dystansie 600m
1. Kołtunowicz Katarzyna kl.3a
2. Brom Wiktoria kl.1b
3. Arendarczyk Julia kl.1a
Skok w dal
1. Frankowska Wiktoria kl.2a
Rzut oszczepem
1. Frankowska Aleksandra kl.3a
Pchnięcie kulą
1. Kutyba Oliwia kl.3a
2. Tuńska Laura kl.3a
Sztafeta 4x 100m
1. Czub Natalia kl.1a
2. Frankowska Aleksandra kl.3a
3. Wolak Aurelia kl.2a
4. Wołem Magdalena kl.2c
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Konopnickiej w Międzyrzecu Podlaskim -  9 września 2016
wyróżnienie w dziedzinie prozy Oliwia Łuszyńska 3a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 16 września 2016
1 miejsce Skład drużyny:1. Kołtunowicz Katarzyna kl.3a
2. Frankowska Aleksandra kl.3a
3. Maciejewska Lidia kl.2c
4. Krzyśpiak Wiktoria kl.2a
5. Bednarska Zuzanna kl.1a
6. Bromm Wiktoria kl.1c
7. Gałecka Kamila kl.1a
8. Arendarczyk Julia kl.1a
9. Muszyńska Weronika kl.2a
10. Mazur Zuzanna kl.1a
11. Augustyn Hanna kl.2a / rezerwowa /
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
3 miejsce
Skład drużyny:
1. Słomiński Kacper 3c
2. Łużny Jakub 1c
3. Kulczyński Aleksander 2b
4. Szymkowiak Szymon 2b
5. Szukowski Konrad 2a
6. Wcisło Robert 1b
7. Kubatek Szymon 3c
8. Balicki Konrad 2b
9. Dubojski Mateusz 1c
10. Mielnik Patryk 3c
opiekun:
mgr Paweł Kondzior