2015 / 2016
FINAŁ GIMNAZJADY WOJEWODZTWA DOLNOŚLĄSKIGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - czerwiec 2016
3 miejsce Jakub Matlęga, Patryk Korbut, Maciej Nosal - Adam Chmiel, Kamil Wieczorek, Jan Lepka, Maksymilian Paleń, Paweł Starosta, Wojtek Kryśpiak, Adrian Trzpil, Maciej Fiłonowicz,  Rafał Kulon, Jakub  Zaremba, Aleksander Ingram, Rafał Kopyciak, Norbert Bal trener:
mgr Krzysztof Terebun
Całoroczny konkurs j. niemieckiego "Ich mag Deutsch"  
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
Oliwia. Łuszyńska kl. IIa
Natalia Walter kl. IIa
KacperPietrzak kl. IIa
opiekun:
mgr Czesława Michalik
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH OBCOJĘZYCZNYCH - 9 czerwca 2016
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
Jakub Zaremba 3b
Kacper Pietrzak 2a
Oliwia Łuszyńska 2a
opiekun:
mgr Kamila Matlak
SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY KONKURS O POCZDAMIE - czerwiec 2016
1 miejsce Lidia  Maciejewska 1b opiekun:
mgr Kamila Matlak
MISTRRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W LEKKIEJ ATLETYCE - WROCŁAW 2.06.2015
6 miejsce
6 miejsce
 Adam Chmiel 1000 m 2:52,72 s
 Jakub Matlęga skok w dal 5,60 m
27 miejsce na Dolnym Śląsku na 65 startujących Gimnazjów
opiekun / trener:
mgr Paweł Kondzior
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZYN W KATEGORII KADETEK - XIV MEMORIAŁ JERZEGO NAJGEBAUERA
2 miejsce kl.3a
Rutowicz Angelika- kapitan
Czarnecka Joanna
Kulczyk Weronika
Madziar Anita
Nowak Agata
Wazner Paulina
Wierzbicka Martyna
Żołnierek Nataliakl.2a
Frankowska Aleksandra
Kołtunowicz Katarzyna
Liwuś Daria
Łuszyńska Oliwia
SIATKÓWKA PLAŻOWA  DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 25 maja 2016
2 miejsce Martyna Wierzbicka, kl 3a
Angelika Rutowicz kl.3a
Daria Liwuśkl.2 a
trener Tomasz Gołowkin
trener Zbigniew Sorbian
2 miejsce Piotr Boguń kl 1a
Adrian Smagło kl 2a
Mateusz Grymek kl 3a
opiekun:
mgr Magda Antoniak
mgr Paweł Kondzior
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZYN - XIV MEMORIAŁ JERZEGO NAJGEBAUERA - 21 - 22 maja 2016
6 miejsce Aurelia Wolak (kapitan), Oliwia Chudzińska, Hania Augustyn (libero), Zuzia Miezgiel, Iza Czarnecka, Ola Drzęźla, Klaudia Błasińska, Weronika „Mucha” Muszyńska, Weronika „Wera” Laube, Wiktoria „Franka” Frankowska, Ula Grymek (najlepsza zawodniczka zespołu), Wiktoria „Krzyś” Krzyśpiak,  Dominika Rutowicz IIa, Ala Januś II a i Patrycja Bińkowska IIa. trener:
mgr Piotr Godula
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZYN - XIV MEMORIAŁ JERZEGO NAJGEBAUERA - 21 - 22 maja 2016
2 miejsce kl.3a
Rutowicz Angelika- kapitan
Czarnecka Joanna
Kulczyk Weronika
Madziar Anita
Nowak Agata
Wazner Paulina
Wierzbicka Martyna
Żołnierek Nataliakl.2a
Frankowska Aleksandra
Kołtunowicz Katarzyna
Liwuś Daria
Łuszyńska Oliwia
trener:
mgr Tomasz Gołowkin
KONKURS PLASTYCZNY 150 lat temu w Świdnicy… - maj 2016
nagroda główna Angelika Rutowicz 3a opiekun:
mgr Kamila Matlak
mgr Marzena Zięba
FINAL STREFY WAŁBRZYSKIEJ INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW W LEKKIEJ ATLETYCE - 17 maja 2016
I miejsce
III miejsce
V miejsce
VI miejsce
VI miejsce
Jakub Matlęga skok w dal
Adam Chmiel 1000m
Maksymilian Paleń kula
Artur Markowski kula
Paweł Starosta 300m
opiekun/trener:
mgrPaweł Kondzior
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE GIMNAZJALISTÓW - 10 maja 2016
Bieg na dystansie 100 m:
3 miejsce
Bieg na dystansie 300m
3 miejsce
Bieg na dystansie 1000m
2 miejsce
Rzut oszczepem;
1 miejsce
Pchnięcie kulą:
2 miejsce
Sztafeta szwedzka:
3 miejsce




Wolak Aurelia kl.1a


Kulczyk Weronika kl.2a

 
Kołtunowicz Katarzyna kl.2a
 
Frankowska Aleksandra kl.2a
 
Liwuś Daria kl.2a
 
Maciejewska Lidia kl.1b,
Wołek Magdalena kl.1c
Krzyspiak Wiktoria kl.1a
Zalizowska Barbara kl.3a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
III POWIATOWY TURNIEJWIEDZY EKOLOGICZNEJ - 26 kwietnia 2016
V miejsce Łuszyńska Oliwia, Kołtunowicz Katarzyna, Rutowicz Dominika, Kacper Pietrzak i Adrian Smagło z klasy 2a opiekun:
mgr Anita Kwiecień
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 26 kwietnia 2016
IV miejsce 1. Szrejder Marietta kl.3c
2. Bernat Nicol kl.3c
3. Maciejewska Lidia kl.1b
4. Kulczyk Weronika kl.3a
5. Frankowska Aleksandra kl. 2a
6. Frankowska Wiktoria kl. 1a
7. Liwuś Daria kl.2a
8. Solich Natalia kl.3c
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
II POWIATOWY KONKURS O SAMORZĄDZZIE TERYTORIALNYM - 1 kwietnia 2016
finalistki Oliwia Łuszyńska - 2a, 
Joanna Barszcz - 2b, 
Anita Madziar i Joanna Czarnecka z klasy 3a
opiekun:
mgr Marzena Zięba, mgr Katarzyna Nowak
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE NA ETAPIE MIASTA I POWIATU DZIEWCZĄT - 31 marca 2016
2 miejsce na szczeblu miasta i 2 miejsce w powiecie świdnickim
3 miejsce na szczeblu miasta i 3 w powiecie świdnickim
6 lokatę na szczeblu miasta i 6 w powiecie świdnickim
Julia Morąg  2c
Katarzyna Kołtunowicz 2a
Aleksandra Frankowska  2a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE NA ETAPIE MIASTA I POWIATU CHŁOPCCÓW - 31 marca 2016
III miejsce
VI miejsce
X miejsce
 Adam Chmiel 3b
 Kacper Słomiński2c
 Rafał Kulon 3b
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
Powiatowy Konkurs Wiedzy o bohaterach książki "Kamienie na szaniec" - 30 marca 2016
10 Ola Frankowska, Kasia Kołtunowicz, Kacper Pietrzak
POWIATOWY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK" - 23 marca 2016
wyróznienie Oliwia Łuszyńska 2a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
XII KONKURS BEZPIECZEŃSTWA "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ" - połfinał subreginu Wałbrzyskiego - 23 marca 2016
4 miejsce Paulina Rybarczyk 3a opiekun:
mgr Paweł Kondzior
TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ DZIEWCZĄT - 7 marca 2016
2 miejsce - Oliwia Kutyba
- Julia Morąg
- Nikola Bernat
- Marietta Szrejder
- Emanuela Żywicka
- Weronika Kulczyk
- Aleksandra Frankowska
- Wiktoria Frankowska
- Daria Liwus
trener:
mgr Bartosz Kulig
ELIMINACJE MIEJSCE W PIŁKE RĘCZNĄ CHŁOPCCÓW - 8 marca 2016
1 miejsce Jakub Matlęga, Patryk Korbut, Maciej Nosal, Paweł Starosta, Adam Chmiel, Adrian Trzpil, Rafał Kulon, Kamil Wieczorek, Jan Lepka, Jakub Zaremba, Norbert Bal, Wojciech Kryśpiak, Maciej Fiłnowicz, Aleksander Ingram, Maksymilian Paleń, Rafał Kopyciak. trener:
mgr Krzysztof Terebun
ELIMINACJE MIEJSCE W PIŁKE RĘCZNĄ DZIEWCZĄT - 23 luty 2016
1 miejsce Kutyba Oliwia, Frankowska Aleksandra, Kołtunowicz, Bernat nicol, Patro, Liwuś Daria, Frankowska Wiktoria, Nowak, Wierzbicka, Rutowicz, Wazner Paulina, Zalizowska trener:
mgr Krzysztof Terebun
MIEJSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 26 stycznia 2016
2 miejsce Bartek Tomczak kl 1a
Tomek Uchański kl 3aJakub Zerka kl 2b
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
MIEJSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 25 stycznia 2016
3 miejsce Malik Violetta kl.2a
Kołtunowicz Katarzyna kl.2a
Gajowczyk Natalia kl.2a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
VI Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu
zakwalifikował się do II etapu Aleksander Ingram 3b opiekun:
mgr Edyta Szustak
ZAWODY POWIATOWE W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT - 13 stycznia 2016
2 miejsce Angelika Rutowicz- kapitan
Joanna Czarnecka
Aleksandra Frankowska
Karolina Gaik
Katarzyna Kołtunowicz
Daria Liwuś- wybrana MVP 
Oliwia Łuszyńska
Agata Nowak
Paulina Rybarczyk
Julia Stefańska
Paulina Wazner
Natalia Żołnierek
trener:
mgr Zbigniew Sorbian
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR PODLASIA - 11-13 grudnia 2015
1 miejsce ŚKPR juniorzy młodsi: 
Matlęga, Wiszniowski, Nosal – Chmiel, Wieczorek, Schwartz, Trzpil, Paleń, Starowicz, Starosta, Ingram, Zaremba, Kulon, Kopyciak, Etel, Sokołowski, Dzielnicki
ŚKPR I młodzicy: 
Korbut, Zerka – Piątkowski, Fiłonowicz, Kryśpiak, Mleko, Bal, Szczepański, Łach, Pietraszek, Stadnik
ŚKPR II młodzicy: 
Karpiński - Gołembiowski, Zelek, Barcik, Bober, Markowski, Gładysz, Zając, Kalousek, Siembab
trener:
mgr Krzysztof Terebun
MIEJSKIE ROZGRYWKI W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT- grudzień 2015
1 miejsce Kl.3a 
Angelika Rutowicz- kapitan
Karolina Gaik
Aleksandra Miezgiel
Agata Nowak
Julia Stefańska
Paulina Wazner
Martyna Wierzbicka
Natalia Żołnierek
Kl.2a
Aleksandra Frankowska
Katarzyna Kołtunowicz
Daria Liwuś
Oliwia Łuszyńska
Trenerzy grup: Tomasz Gołowkin oraz Zbigniew Sorbian
Konkurs filmowy organizowanym przez  „Telewizję uśmiechu” Fundacji Spichlerz Kultury dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 
1 miejsce Kacper Pietrzak (2a), Kacper Hałdaś (3a), Alicja Januś (2a), Daria Liwuś  (2a),  Mateusz Grymek (3a), Aleksandra Frankowska (2a), Oliwia Kutyba (2a) opiekun:
mgr Anna Gut
FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW - 3 grudnia 2015
2 miejsce 1. Kacper Hałdaś 3a
2. Mateusz Grymek 3a
3. Maksymilian Paleń 3b
4. Adam Chmiel 3b
5. Paweł Starosta 3b
6. Rafał Kulon 3b
7. Rafał Kopyciak 3b
8. Adrian Trzpil 3b
9. Aleksander Ingram 3b
10. Paweł Walczak 1a
11. Bartosz Tomczak 1a
12. Wiktor Zdanowicz 1a
Opiekun-trener:
Paweł Kondzior
konkurs na logo "Świdnica - Stolica Dziecięcych Marzeń" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka, 
wyróżnienie Karolina Patro 3a opiekun:
mgr Jolanta Antos
ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ - 30 listopada 2015
2 miejsce 1. Grobelny Bartłomiej 2a
2. Galiński Mikołaj 2a
3. Pietrzak Kacper 2a
4. Smagło Adrian 2a
5. Uchański Dawid 2a
6. Grymek Meteusz 3a
7. Struzik Mateusz 3a
8. Boguń Piotr 1a
9. Taurogiński Tobiasz 1a
10. Ciunajtis Filip 1a
trener:
mgr Magda Antoniak
POLFINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W PIŁCE KOSZYKOWEJ - 26 listopada 2015
2 miejsce 1. Grymek Mateusz 3a
2. Hałdaś Kacper 3a
3. Chmiel Adam 3b
4. Kulon Rafał 3b
5. Majchrowski Mateusz 3b
6. Matlęga Jakub 3b
7. Starosta Paweł 3b
8. Trzpil Adrian 3b
9. Paleń Maksymilian 3b
10. Ingram Aleksander 3b
11. Tomczak Bartosz 1a
12. Ciunajtis Filip 1a
13. Walczak Paweł 1a
14. Wiatrak Mateusz 1a
15. Zdanowicz Wiktor 1a
16. Piekarz Dawid 1a
17. Rychliński Szymon 1a
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
POWIATOWE ROZGRYWKI W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ CHŁOPCÓW - 23 listopada 2015
1 miejsce 1. Chmiel Adam 3b
2. Grymek Mateusz 3a
3. Hałdaś Kacper 3a
4. Kopyciak Rafał 3b
5. Kulon Rafał 3b
6. Majcher Mateusz 3b
7. Matlęga Jakub 3b
8. Starosta Paweł 3b
9. Tomczak Bartosz1a
10. Wiatrak Mateusz1a
opiekun:
mgr Maciej Wodziński, mgr Paweł Kondzior
POWIATOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY - 19 listopada 2015
2 miejsce 1. Paulina Rybarczyk 3a
2. Aleksandra Miezgiel 3a
3. Oliwia Kutyba 2a
4. Dominika Rutowicz 2a
5. Zuzanna Miezgiel 1a
6. Paweł Starosta 3b
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
Konkurs Języka Angielskiego "zDolny Ślązak Gimnazjalista" - listopad 2015
zakwalifikował się do etapu powiatowego Aleksander Ingram 3b opiekun:
mgr Edyta Szustak
Konkurs Języka Polskiego "zDolny Ślązak Gimnazjalista" - 17 listopada 2015
zakwalifikował się do etapu powiatowego Jakub Zaremba 3b opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
TURNIEJ SZACHOWY O "SZABLĘ PIŁSUDSKIEGO" - listopad 2015
3 miejsce Weronika Jankowska 3a opiekun:
mgr Czesława MIchalik
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród” - listopad 2015
finalistki Paulina Rybarczyk 3a
Aleksandra Miezgiel 3a
opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
KONKURS FOTOGRAFICZNY  "ZABYTKI POWIATU ŚWIDNICKIEGO" - 15 listopada 2015
1 miejsce
3 miejsce
wyróżnienie
Norbert Bal 2b,
Weronika Kulczyk  3a
Karolina Gaik 3a, Adam Lewandowski 3a, Jakub Marek 2b, Joanna Barszcz 2b i Jakub Matlęga. 3b.
opiekun:
mgr Katarzyna Nowak
mgr Marzena Zięba
ROZGRYWKI W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ - październik 2015
3 miejsce skład drużyny:1. Kołtunowicz Katarzyna kl.2a
2. Frankowska Aleksandra kl2a
3. Liwuś Daria kl.2a
4. Kutyba Oliwia kl.,2a
5. Maciejewska Lidia kl.1b
6. Morag Julia kl.2c
7. Bernat Nicol kl.3c
8. Frankowska Wiktoria. kl.1a
9. Łuszyńska Oliwia kl.2a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
1 miejsce Skład drużyny:
1. Chmiel Adam 3b

2. Grymek Mateusz 3a
3. Hałdaś Kacper 3a
4. Kopyciak Rafał 3b
5. Kulon Rafał 3b
6. Majcher Mateusz 3b
7. MatlęgaJakub 3b
8. Paleń Maksymilian 3b
9. Starosta Paweł 3b
10. Tomczak Bartosz1a
11. Trzpil Adrian3b
12. Wiatrak Mateusz1a
trener:
mgr Maciej Wodziński
TURNIEJ SIATKARSKICH TALENTÓW SOS - październik 2015
3 miejsce Drużyna w składzie:
Joanna Czarnecka
Karolina Gaik
Anita Madziar
Aleksandra Miezgiel
Agata Nowak
Angelika Rutowicz- kapitan
Julia Stefańska
Paulina Wazner
Martyna Wierzbicka
Natalia Żołnierek
trener:
mgr Tomasz Gołowkin
KONKURS PLASTYCZNY "WIDOKÓWKA ZE ŚWIDNICY", org. MDK świdnica - październik 2015
nagroda Aleksandra Miezgiel 3a opiekun:
mgr Kamila Matlak
POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEZŁAJOWE - -październik 2015
3 miejsce 1. Kulczyk Weronika kl. 3a
2. Kołtunowicz Katarzyna kl. 2a
2 Frankowska Aleksandra kl. 2a
4. Morąg Julia kl. 2c
5. Muszynska Weronika kl. 1a
6. Chudzińska Oliwia kl. 1a
7. Krzyśpiuk Wiktoria kl. 1a
8. Grymek Uszula kl. 1a
9. Świderska Zuzanna kl. 1a
10. Maciejewska Lidia kl. 1b
11. Liwuś Daria kl. 2a
12. Augustyn Hanna kl. 1a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA - wrzesień 2015
2 miejsce Bieg na dystansie 100 m
1. Morąg Julia kl. 2c
2. Wołek Magdalena kl.1c
3. Wolak Aurelia kl.1a
 
 Bieg na dystansie 300 m
1. Kulczyk Weronika kl.3a
2. Jankowska Weronika kl.3a
3. Jaqnkowska Weronika kl.3a
4. Przerwa Anna kl.2c
5. Kędzior Karolina kl.2c
 
Bieg na dystansie 600 m
1. Maciejewska Lidia kl.1b
2. Muszyńska Weronika kl.1a
3. Augustyn Hanna kl.1a
4. Krzyśpiak Wiktoria kl.1a
 
Skok w dal
1. Grymek Urszula kl.1a
 
Pchnięcie kulą
1. Kutyba Oliwia kl.2a
 
Rzut oszczepem
1.Frankowska Aleksandra kl.2a
2. Kołtunowicz Katarzyna kl.2a
 
Sztafeta 4 x 100 m
1. .Frankowska Aleksandra kl.2a2. Kołtunowicz Katarzyna kl.2a
3. Wolak Aurelia kl.1a
4.Jankowska Weronika kl.3a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
3 miejsce Skład drużyny:
1.Ingram Aleksander 3b
2.Soszyński Krystian 3a
3. Zaremba Jakub3b
4.Siembab Jakub 1b
5.Starosta Paweł 3b
6. Grajzer Wojciech1a
7.Mielnik Patryk2c
8.Chmiel Adam 3b
9.Kulon Rafał 3b
10.Matlęga Jakub 3b
11.Fiłonowicz Maciej 2b
12.Paleń Maksymilian 3b
13.Trzpil Adrian 3b
14.Kryśpiak Wojciech 2b
15. Galiński Mikołaj 2a
16. Tragarz Bartek 2a
17.Markowski Artur 1b
18.Kopyciek Rafał 3b
19.Szczepański Przemek 2b
20. Uchański Tomasz 3a
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - wrzesień 2015
2 miejsce Skład drużyny:
1. Frankowska Aleksandra kl.2a
2. Kołtunowicz Katarzyna kl.2a
3. Kulczyk Weronika kl.3a
4. Jankowska Weronika kl.3a
5. Morąg Julia kl.2c
6. Maciejewska Lidia kl.1b
7. Grymek Urszula kl.1a
8. Augustyn Hanna kl.1a
9. Muszyńska Wiktoria kl.1a
10. Chudzińska Oliwia kl.1a
11. Krzyspiuk Weronika kl.1a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
3 miejsce
Skład drużyny:
1. Mielnik Patryk 2C
2. Jędrosek Kacper 2C
3. Ingram Aleksander 3B
4. Kopyciak Rafał 3B
5. Matlęga Jakub 3B
6. Słomiński Kacper 2C
7. Zaremba Jakub 3B
8. Kulon Rafał 3B
9. Chmiel Adam 3B
10. Janowski Adrian 3C
11. Wiatrak Mateusz 1A
opiekun:
mgr Paweł Kondzior