2014 / 2015
Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce plażowej - 17 czerwca 2015
1 miejsce MACIEJ KURNICKI
JAKUB POPŁAWSKI
FILIP SLATAN
trener:
mgr Piotr Godula
Konkurs "Świdnica - Moje Miasto", 16 czerwca 2015
II miejsce Jakub Zaremba 2b, Dawid Torbus 3b, Łukasz Socha 3b opiekun:
mgr Marzena Zięba
Konkurs  "Dolnośląska Solidarność" - 15 czerwca2015 
laureaci Justyna Kutyło 3a, Maciej Kurnicki 3b, Patryk Stabrawa 3b opiekun:
mgr Marzena Zięba
Ogólnopolski Konkurs "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni" - maj 2015
wyróżnienie Jakub Marcinkowski opiekun:
mgr Marzena Zięba
FIMAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ - 9 czerwca 2015
1 miejsce Maciej Kurnicki i Jakub Popławski 3b trener:
mgr Piotr Godula
FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW - czerwiec 2015
14 miejsce Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Patryk Stabrawa, Aleksander Rataj, Filip Slatan (III b), Mateusz Grymek, Wojciech Pinkos (IIa), Adrian Smagło, Bartek Grobelny, Mikołaj Galiński (Ia). trener:
mgr Piotr Godula
VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MULTIMEDIALNY O JP 2 - org. Gimnazjum nr 3 w Swidnicy - 18 maja 2015
finalista Maciej Kurnicki 3b opiekun:
mgr Beata Samoraj
X Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy "Jan Paweł II"  - maj 2015
nagroda Aleksandra Miezgiel 2a opiekun:
mgr  Alina Barć
mgr Renata Jończyk
Ogólnopolski konkurs literacki "Dwie ksiązki" z Poznania - maj 2105
nagroda Justyna Kutyło 3a opiekun:
mgr Jolanta Antos
Konkurs Fotograficzny w ramach XXI Spotkania a Ekologią - maj 2015
3 miejsce Oliwia Kutyba 1a opiekun:
mgr Jolanta Orleańska
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE - STREFA WAŁBRZYSKA
2 miejsce
4 miejsce
W biegu na dystansie 1000 m -  Katarzyna Kołtunowicz kl. 1a
Rzut oszczepem - Aleksandra Frankowska kl. 1a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE
III miejsce
IV miejsce
IV miejsce
IV miejsce
IV miejsce
V miejsce
 rzut oszczepem Szczepański Przemek 1B
 skok w dal Jakub Popławski 3B
 rzut oszczepem Łukasz Socha 3B
 100m Torbus Dawid 3B
 pchnięcie kulą Dominik Charyk 3B
 rzut oszczepem Tomasz Uchański 2A
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
III miejsce
II miejsce
I miejsce
I miejsce
Bieg na dystansie 100 m -  Julia Morąg - kl.1c - brązowy medal.
Bieg na dystansie 600 m - Jankowska Wiktoria - kl.2a - brązowy medal.
Bieg na dystansie 1000 m - Kołtunowicz Katarzyna - kl.1a - złoty medal.
Rzut oszczepem - Frankowska Aleksandra - kl.1a - złoty medal.
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
KONKURS PLASTYCZNY "Jesień życia - wiosną życia" - org. MDK Świdnica i Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy - maj 2015
1 miejsce Wiktoria Śliwowska 3b opiekun:
mgr Jolanta Orleańska
GIMNAZJADA WOJEWODZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHLOPCÓW
3 miejsce
Matlęga, Korbut - Chmiel, Ingram, Kopyciak, Kulon, Marcinkowski, Paleń,
Starosta, Trzpil, Wieczorek, Zaremba, Bal, Fiłonowicz, Kryśpiak, Szymański
trener:
mgr Krzysztof Terebun
XX Międzynarodowy Turniej o Puchar Podlasia - kwiecień 2015
1 miejsce Jakub Matlęga, Jakub Marcinkowski, Paweł Starosta, Adam Chmiel, Rafał Kulon, Maksymilian Paleń, Rafał Kopyciak, Jakub Zaremba, Aleksander Ingram, Karol Wieczorek i  Wojciech Kryśpiak trener:
mgr Krzysztof Terebun
PIŁKA HALOWA DZIEWCZĄT 20 kwietnia 2015
2 miejsce - Angelika Piekarz 3A
- Dominika Maciejowska 3A
- Sylwia Maciejewska 3A
- Nikola Bernat 2C
- Emmanuella Zywicka 2C
- Marietta Szrejder 2C
- Natalia Solich 2C
- Julia Morąg 1C
- Jagoda Głogowska 1C
Opiekunowie:
Kondzior Paweł, Błaszczyk Damian
BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓL GIMNAZJALNYCH - 9 kwietnia 2015
8 miejsce Kulczyk Weronika 2a opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
Miejski Konkurs „Co bym zrobił jako prezydent miasta Świdnicy?” – marzec/kwiecień 2015
nagroda A. Rataj, K. Kurnicki (3b)  opiekun:
mgr Jolanta Antos
MISTRZOSTWA DOLNEGO SLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW - 24 marca 2015
1 miejsce MISTRZOWIE DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ:
Maciej Kurnicki- kapitan, wybrany MVP całego turnieju
Jakub Popławski- najlepszy przyjmujący
Patryk Stabrawa- najlepszy rozgrywający
Aleksander Rataj
Filip Slatan
Mateusz Grymek
Maksymilian Paleń
Bartłomiej Grobelny
Adrian Śmigło
Kacper Pietrzak
Mikołaj Galiński
trener:
mgr Piotr Godula
XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik" -18 marca 2015 


wyróżnienie
etap miejski
Ola Miezgiel 2a - kwalifikacja do eliminacji powiatowych
Paulina Rybarczyk 2a 
Oliwia Łuszyńska 1a 
opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
ROZGRYWKI MIEDZYGIMNAZJALNE W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - 2 marca 2015
1 miejsce Jakub Marcinkowski, Adrian Trzpil, Maksymilian Paleń, Rafał Kopyciak, Adam Chmiel, Rafał Kulon, Paweł Starosta, Aleksander Ingram, Jakub Matlęga, Jakub Zaremba, Karol Wieczorek, Patryk Korbut, Maciej Fiłonowicz, Wojciech Kryśpiak, Przemysław Szczepański, Norbert Bal. trener:
mgr Krzysztof Terebun
Konkurs "Lir - rodzaj różny" - luty 2015
wyróznienie Paulina Rybarczyk 2a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
ROZGRYWKI MIĘDZYGIMNAZJALNE W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT -25 luty 2015
1 miejsce Aleksandra Frankowska, Katarzyna Kołtunowicz, Daria Liwuś, Aleksandra Lis, Justyna Kutyło, Karolina Patro, Natalia Solich, Martyna Rosiek, Wiktoria Śliwowska. opiekun:
mgr Krzysztof Terebun
XVII Międzynarodowy  Maraton siatkarski o Puchar Burmistrza w Łebie - 27 luty - 1 marca 2015
11 miejsce Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Filip Slatan, Aleksander Rataj, Patryk Stabrawa (III b) trener:
mgr Piotr Godula
FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ  W PIŁCE SIATKOWEJ CHLOPCÓW - 23 LUTY 2015
1 miejsce Patryk Stabrawa, Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Filip Slatan, Aleksander Rataj (wszyscy 3b), Adrian Smagło, Mikołaj Galiński, Bartek Grobelny (wszyscy 1 a), Maksymilian Paleń (II b). trener:
mgr Piotr Godula
PÓŁFINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW - 6 luty 2015
1 miejsce Maciej Kurnicki, Filip Slatan, Jakub Popławski, Aleksander Rataj i Patryk Stabrawa (III b), Maksymilian Paleń (IIb), Mateusz Grymek (IIa), Adrian Smagło, Kacper Pietrzak, Bartek Grobelny (Ia) trener:
mgr Piotr Godula
TURNIEJ TENISA STOLOWEGO CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 13 stycznia 2015
2 miejsce Łukasz Socha 3b
Krzysztof Dubiel 3a
Kacper Hardel 2c
Krystian Soszyński 2a
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 12 stycznia 2015
4 miejsce SKŁAD DRUŻYNY
1. KISIEL NIKOL  -   KL.1B
2. DOLA WIKTORIA  -   KL.3A
3. PIEKARZ ANGELIKA  -    KL.3A
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
ROZGRYWKI MIEJSKIE W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW - 15 grudnia 2014
1 miejsce Skład : Maciej Kurnicki, Aleksander Rataj, Filip Slatan, Jakub Popławski, Patryk Stabrawa (3B), Mateusz Grymek, Wojtek Pinkos (2A), Bartek Grobelny, Adrian Smagło i Kacper Pietrzak (1A).  trener:
mgr Piotr Godula.
V edycja ODKRYWAMY TALENTY organizowany przez Szkołę Specjalną w Strzegomiu, - 11 grudnia 2014
wyróżnienie Maciej Kurnicki i Patryk Stabrawa 3b opiekun:
mgr Anna Gut
Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych Świdnicy - 11 grudnia 2014
2 miejsce Gaik Karolina  - 2a
Jankowska Weronika
Jankowska Wiktoria
Kulczyk Weronika
Madziar Anita
Miezgiel Aleksandra
Patro Karolina
Pełka Oktawia
Rutowicz Angelika
Rybarczyk Paulina
Stefańska Julia
Wazner Paulina
Żołnierek Natalia
Kołtunowicz Katarzyna kl.1A
Liwuś Daria kl.1A
trener:
mgr Tomasz Gołowkin
PÓŁFINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ - GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 27 listopada 2014
2 miejsce skład gim3 – Starosta, Chmiel, Paleń, Grymek, Hałdaś, Zaremba, Niewiadomski, Trzpil, Pinkos, Kryśpiak, Socha, Kopyciak opiekun:
mgr Krzysztof Terebun
ROZGRYWKI W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT - 13 listopada 2014
3 miejsce 1. Frankowska Aleksandra kl.1a
2. Liwuś Daria kl.1a

3. Kołtunowicz Katarzyna kl.1a
4. Kutyba Oliwia kl.1a
5. Kutyło Justyna kl.3a
6. Dola Wiktoria kl.3a

7. Piekarz Angelika kl.3a
8. Jankowska Weronika kl.2a
9. Wiaderna Roksana kl.1a

10.Lis Aleksandra kl.3b
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
  Miejski Konkurs Literacki "Przemówienie z okazji święta Odzyskania Niepodległości" - 7 listopada 2014
wyróżnienie Alicja Konstanty  3b opiekun:
mgr Jolanta Antos
„Tropiąc historię” – org. Muzeum Dawnego Kupiectwa Świdnica, Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy – 7 listopada 2014
3 miejsce Wiktoria Śliwowska, Dawid Torbus, Patryk Stabrawa – klasa 3a opiekun:
mgr Marzena Zięba
 Gra Miejska Śladami Mieczysława Kozara - Słobódzkiego - org. MDK w Świdnicy - 6 listopada 2014
I miejsce W skład drużyny weszli uczniowie kl. 2a i 3b: Anita Madziar, Paulina Wazner, Paulina Rybarczyk, Karolina Patro, Oktawia Pełka, Michał Adamczyk, Mateusz Grymek, Adam Lewandowski, Wiktoria Śliwowska, Patryk Stabrawa i Dawid Torbus opiekun:
mgr Małgorzata Pałka
Konkurs „Powstanie Warszawskie oczyma Młodych”, organizator: Galeria Świdnicka - 28 października 2014
I miejsce


wyróżnienie
wyróżnienie
Jakub Matlęga 2b


Martyna Dydyk klasa 3a
Wojciech Wołkanowski klasa 1c
opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
mgr Marzena Zięba
opiekun: mgr Jolanta Antos
opiekun: mgr Katarzyna Nowak
KONKURS PLASTYCZNY „Góry moja pasja”, organizator Świdnicki Ośrodek Kultury - 20 - 26 października 2014
wyróżnienie Katarzyna Łacek kl.3b opiekun:
mgr Jolanta Orleańska

XV Dolnośląski Konkurs dla Uczniów Gimnazjów "zDolny Ślązak Gimnazjalista"  blok humanistyczny - realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień - organizator:  Dolnośląski Kurator Oświaty - etap szkolny - 16 października 2014 

zakwalifikował się do etapu powiatowego  Aleksander Ingram 2b opiekun:
mgr J. Gabryliszyn
Konkurs „Moja Pasja” - zorganizowany w ramach projektu „Telewizja uśmiechu- projekt edukacji medialnej” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - październik 2014
1 miejsce Maciej Kurnicki 3b
Patryk Starbrawa 3b
opiekun:
mgr Marzena Zięba
mgr Anna Gut