2013 / 2014
  XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Konopnickiej w Miedzyrzecu Podlaskim, org. Miedzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne - czerwiec 2014
I miejsce Dominika Milanowska 3) opiekun:
mgr Jolanta Antos
Ogólnopolski konkurs "Zło dobrem zwyciężaj - ksiądz Jerzy Popiełuszko - sługa prawdy i wolności", organizator Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" - etap powiatowy - 17 czerwca 2014
I miejsce Dominika Milanowska klasa 3a opiekun:
mgr Marzena Zięba
FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY W LAZOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ - 16 czerwca 2014
III miejsce - chloppcy
V miejsce - dziewczęta
Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Filip Slatan
Dominika MIlanowska, Paulina Kalinowska
trener: mgr Piotr Godula
trener: mgr Zbigniew Sorbian
FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W PLAZOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ - 5 czerwca 2014
I miejsce
II miejsce
Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Filip Slatan
Dominika MIlanowska, Paulina Kalinowska, Ewlira Chruściel
trener: mgr Piotr Godula
trener: mgr Zbigniew Sorbian
Ogólnopolski Turniej wiedzy "Pierwsza pomoc" - 2 czerwca 2014
udział Aleksandra Wyroba, Banach Kornelia, Patrycja Palka, Aneta Śnih opiekun:
mgr Bogusław Pokora
IV Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny "Bazgroł - Papierowy Pies" pod patronatem p. Anny Komorowskiej - maj 2014
finalista Katarzyna Rzeczkowska 3a opiekun:
mgr Jolanta Antos
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE - STREFA WAŁBRZYSKA - 22 maja 2014
II miejsce - sztafeta 4 x 100 m



IV miejsce - bieg na 1000 m
IV miejsce - bieg na 600 m
1. Kaczmarczyk Elżbieta kl.3d
2. Gajdowska Wiktoria kl.3d
3. Śnihur Aneta kl.3b
4. Bernat Nikola kl.1c

Jankowska Weronika 1a
Jankowska Wiktoria 1a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
IX Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy  - Jan Paweł II "Arka" - maj 2014 
nagroda Aleksandra Miezgiel 1a opiekun:
mgr Alina Barć
 IX Diecezjalny Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II" - 16 maja 2014
nagrodzone



wyróżnienie
Aleksandra Kaszewska 1c,
Angelika Rutowicz 1a,
Paulina Dunaj 3c

Anna Banach 2b
opiekun:
mgr Alina Barć
VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS MULTIMEDIALNY O JANIE PAWLE II , organizator: Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. M. Zaruskiego w Świdnicy - 16 maja 2014
II miejsce Katarzyna Rzeczkowska 3a opiekun:
mgr Beata Samoraj
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE - 14 maja 2014
DZIEWCZĘTA                              Bieg na dystansie 300 m
miejsce 1
miejsce 2 
Bieg na dystansie 600 m
miejsce 1 
Bieg na dystansie 1000 m
 miejsce 3 
Sztafeta 4 x 100 m
miejsce 2


 

CHLOPCY                                    Bieg na dystansie 100 m
2 miejsce 
Bieg na dystansie 1000 m
miejsce 3 
Rzut oszczepem
miejsce 3
Skok w dal

miejsce 2
 miejsce 3

Kalinowska Paulina kl.3a
Kaczmarczyk Elżbieta kl.3d

Studniarek Weronika kl.3c


Jankowska Weronika kl.1a

1. Kaczmarczyk Elżbieta

2. Gajdowska Wiktoria
3. Śnihur Aneta
4. Kalinowska Paulina

Łużkiewicz Oskar kl.3a

Gielec Szymon kl.3a
 
Matacz Jakub kl.3b

Kowalski Aleksander kl.3b 

Werner Adrian kl.3b
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
V EDYCJA KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO „MOJA OKOLICA PIĘKNIEJE DZIĘKI RPO”, organizator: URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO - 1 maja 2014
2 miejsce  Katarzyna Łacek, Martyna Rosiek, Maciej Kurnicki, Patryk Stabrawa, Julia Stefańska. opiekun:
mgr Jolanta Orleańska, mgr Monika Godula, mgr Jolanta Antos
Wiosennym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Zielonej Górze -  17-19 kwietnia
II miejsce Matlęga, Gąsior – Chmiel, Kopyciak, Starosta, Marcinkowski, Kulon, Niewiadomski, Etel, Trzpil, Wieczorek, Schwartz, Zaremba trener:
mgr Krzysztof Terebun
XI Gimnazjada w Aerobiku Rekreacyjnym - 16 kwietnia 2014
III miejsce Marieta Szrejder - kl.1c,Wiktoria Dola - kl.2a, Wiktoria Gajdowska - kl.3d.  trener:
mgr Halina Żydek
Konkurs na Palmę Wielkanocną, organizator - Świdnicki Ośrodek Kultury - 11 kwietnia 2014
wyróżnienie Marlena Bryjowska 2a opiekun:
mgr Jolanta Orleańska, mgr Alina Barć.
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE POWIATOWE - 9 kwietnia 2014
III miejsce
I miejsce
Weronika Studniarek 3c
Szymon Gielec
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej, organizator - Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach - 8 kwietnia 2014
I miejsce

Ola Wyroba kl.3a, Patrycja Pałka kl.3b, Martyna Dydyk kl. 2a, Kasia Rzeczkowska kl.3a, Julia Kalinowska kl.2b, Maciej Kurnicki kl.2b, Ola Lis kl.2b, Kasia Łacek kl.2b, Jakub Popławski kl. 2b, Olek Rataj kl. 2b, Martyna Rosiek kl.2b, Filip Slatan kl. 2b, Patryk Stabrawa kl.2b Paulina Kalinowska kl.3a.

opiekun:
mgr Jolanta Orleańska, mgr Jolanta Antos, mgr Monika Godula

GIMNAZJADA W PIŁCE NOŻNEJ - 7 kwietnia 2014
I miejsce Adrian Gnutek (kapitan) - 3 a, Kacper Kancerz - 3 a, Wojciech Kłos - 3 a, Szymon Gielec - 3 a, Oskar Łuszkiewicz - 3 a (najlepszy zawodnik turnieju), Dawid Maciejewski - 2 a, Michał Słomiński - 2 a, Łukasz Pawlicki kl 2 a, Patryk Długosz - 2 a. trenerzy:
Bartosz Kulig, Damian Błaszczyk oraz Radosław Szalecki
 Miejskim Etapie Konkursu Recytatorskiego "Pegazik", org, ŚOK - marzec 2014
wyróżnienie  Magdalena Jończyk 3a opiekun:
mgr Jolanta Antos
Międzygimnazjalnym konkursie - Turniej Teatralny, organizator: SOK - 27 marca 2014
I miejsce Basia Zalizowska, Magda Jończyk, Dominika Milanowska, Ola Wyroba, Julia Kalinowska, Kasia Łacek, Ola Lis, Justyna Kutyło, Wiktoria Dola, Kasia Rzeczkowska, Marta Rosłoń, Maciek Kurnicki, Kuba Popławski, Olek Rataj, Patryk Stabrawa opiekunowie:
mgr Monika Godula, mgr Jolanta Antos
Konkurs literacko - poetycki "II wojna światowa w oczach młodych", organizator Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 3 i Cinema 3D - 12 marca 2014
I miejce w części literackiej Agnieszka Kapłon (wycieczka do Warszawy) opiekun:
mgr Marzena Zięba
KONKURS POWIATOWY "Młodzież zapobiega pożarom" - 12 marca 2014
udział Aleksandra Wyroba, Martyna Paterska, Paulina Kalinowska opiekun:
mgr Bogusław Pokora
PÓŁFINAŁY STREFY WAŁBRZYSKIEJ W PIŁCE RĘCZNEJ - 12 marca 2014
I miejsce Matlęga, Dominikowski, Gąsior - Dymitruk, Kowalski, Matacz, Werner, Zając, Chmiel, Ingram, Kulon, Kopyciak, Marcinkowski, Niewiadomski, Paleń, Starosta, Trzpil, Wieczorek, Zaremba trener:
mgr Krzysztof Terebun
Finał Powiatowy Gimnazjady Młodzieży Szkolnej -Tenis stołowy chłopców, SZS, hala OSiR w Strzegomiu, - 12 luty 2014
II miejsce Kancerz Kacper.3a, Gielec Szymon 3a, Pełka Albert 3a, opiekun:
mgr Iwona Rosłońska

III Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku - org. Fundacja Matematyków Wrocławskich, finał Uniwersytet Wrocławski Wydział Matematyki i Informatyki - 9 luty 2014

III m-ce w województwie
finalistka
Patrycja Pałka 3b
Marta Rosłoń 3a
opiekun:
mgr Elżbieta Gąsior
Turniej tenisa stołowego chłopców, szkół gimnazjalnych, , ŚOSiR, org. Gimnazjum nr 2 w Świdnicy - 5 luty 2014  
I miejsce Kancerz Kacper 3a. Gielec Szymon 3a .Pełka Albert.3a opiekun:
mgr Iwona Rosłońska

Turniej tenisa stołowego dziewcząt szkół gimnazjalnych, ŚOSiR, org. Gimnazjum nr 2 w Świdnicy - 4 luty 2014

II miejsce KlaudiaKurnik  3a
MałgorzataRutkowska 3c
Weronika Studniarek  3c
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska
Finał Powiatowy Gimnazjady młodzieży szkolnej w piłce siatkowej - Żarów - 23 stycznia 2014
I miejsce Skład: Maciej Kurnicki (kapitan), Jakub Popławski, Patryk Stabrawa, Filip Slatan, Aleksander Rataj, Krystian Sochacki – wszyscy 2b oraz Adrian Dymitruk z 3b. trener:
mgr Piotr Godula
IX Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów - org. Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej w Warszawie, etap wojewódzki, uczestniczył w nim (po dwuetapowych eliminacjach) - 18 stycznia 2014
Adrian Dymitruk opiekun:
mgr Elżbieta Gąsior
Ogólnopolska Olimpiada wiedzy Archimedes – Historia – styczeń 2014
laureaci Aleksander Ingram 1b, Jakub Marcinkowski 1b, Jakub Zaremba 1b opiekun:
mgr Marzena Zięba
Konkurs literacko -  plastyczny „Mój kawałek Europy”, organizator: Wojewoda Dolnośląski, Dolnośląski Kurator Oświaty, Poseł do Parlamentu Europejskiego Piotr Borys - styczeń 2014
I miejsce Katarzyna Rzeczkowska 3a opiekun:
mgr Marzena Zięba
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA - ETAP REJONOWY - organizator PCK - 13 grudnia 2013
II miejsce Aleksandra Wyroba 3a opiekun:
mgr Jolanta Orleańska
III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA  -  Dzierżoniów 6 - 8 grudnia 2013
3 miejsce Matlęga, Gąsior - Chmiel 26, Marcinkowski 18, Sochacki 11, Starosta 9, Kopyciak 4, Etel 3, Trzpil 3, Sokołowski 2, Zaremba 1, Hliwa 1, Kulon, Dzielnicki, Wieczorek, Szymański, Smogór trener:
mgr Krzysztof Terebun
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - 2 grudnia 2013
2 miejsce Chruściel Elwira, Jończyk Magda, Kalinowska Paulina, Milanowska Dominika, Piła Patrycja, Rosłoń Marta, Rzeczkowska Kasia, Wyroba Ola, Paterska Martyna, Kurnik Klaudia. trener:
mgr Zbigniew Sorbian
VI Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików- Mikołajek Handball Cup 2013 - 29 listopada 01 grudnia 2013
10 miejsce Matlęga, Wiszniowski, Gąsior - Chmiel, Marcinkowski, Starosta, Trzpil, Zaremba, Kopyciak, Kulon, Gąska, Wieczorek, Paleń, Etel trener:
mgr Krzysztof Terebun
"Góry - maja pasja" - Powiatowy Konkurs Plastyczny z okazji Dni Gór - organizator ŚOK - 23 listopada 2013r. 
wyróżnienie Karolina Gaik klasa 1a opiekun
Jolanta Orleańska
TURNIEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE KOSZYKOWEJ - 19 listopada 2013
3 miejsce 1. Kalinowska Paulina kl.3a
2. Węgłowska Wiktoria kl.3c
3. Studniarek Weronika kl.3c
4. Żygadło Justyna kl.3b
5. Pałka Patrycja kl.3b
6. Kutyło Justyna kl.2a
8. Lis Ola kl.2a
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska

Finał Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”  - org. Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miasta Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury,  Sudeckie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych - 8 listopada.2013 – Teatr Miejski w Świdnicy

wyróżnienie Patrycja Pałka 3b opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
Gra historyczno-literacka "Tropiąc historię" - org.Biblioteka Publiczna w Świdnicy oraz Muzeum Kupiectwa w Świdnicy  -  8 listopada 2013
1 miejsce Aleksandra Wyroba 3a, Adrian Dymitriuk 3b, Kornelia Banach 3b opiekun:
mgr Marzena Zięba
Konkurs plastyczny "Barwy Niepodległości" -  org. MDK Swidnica -  8 listopada 2013
laureatka
zakwalifikowanie do wystawy
Aleksandra Wyroba  3a
Maciej Grzyb kl. 3a.
opiekun:
mgr Marzena Zięba
KONKURS PLASTYCZNY „WIDOKÓWKA ZE ŚWIDNICY” - org. - MDK w Świdnicy - listopad 2013
wyróżnienie Barbara Zalizowska 1a opiekun:
mgr Jolanta Orleańska
Konkurs "Solidarność w oczach dzieci i młodzieży" - org. IV LO Świdnica i kino Cinema 3D - 30 października 2013
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
Klaudia Kurnik.3a
Dominika Milanowska 3a
Aleksadra Jaciów 1a
opiekun:
mgr Marzena Zięba
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA MŁODZIKOW  W PIŁCE SIATKOWEJ - 13 października 2013
1 miejsce Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Patryk Stabrawa, Aleksander Rataj i Filip Slatan trener:
mgr Piotr Godula
Zawody szkół gimnazjalnych w piłce nożnej na szczeblu miejskim - 8 października 2013
3 miejsce 1.       Patryk Długosz
2.       Adam Chmiel
3.       Jakub Marcinkowski
4.       Oskar Łuszkiewicz
5.       Kacper Kancerz
6.       Szymon Gielec
7.       Adrian Gnutek
8.       Paweł Kaźmierczak
9.       Wojciech Kłos
opiekun:
mgr Radosław Szalecki
Międzyszkolne Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół gimnazjalnych - 27 września 2013
3 miejsce











4 miejsce
1.Kaczmarczyk Alicja 3d
2. Kaczmarczyk Elżbieta 3d
3. Gajdowska Wiktoria 3d
4.Pałka Patrycja 3b
5. Solich Natalia 1c
6. Dunaj Paulina 3b
7. Pawlak Katarzyna1a
8. Studniarek Weronika 3c
9. Szrejder Marieta 1c
10. Żywicka Emanuela1c

1. Werner Adrian 3b
2. Dymitruk Adrian 3b
3. Kowalski Aleksander 3b
4. Lewandowski Mateusz 3c
5. Bukartyk Patryk 3c
6. Trzpil Adrian 1b
7. Paleń Maksymilian 1b
8. Starosta Paweł 1b
9. Chmiel Adam 1b
10. Kopyciak Rafał 1b
opiekun:
mgr Iwona Rosłońska











opiekun:
mgr Krzysztof Terebun
Eliminacje Makroregionu Orlik Volleymania - 14 września 2013
3 miejsce Uczennice klasy 1a w składzie;
Miezgiel Aleksandra, Gaik Karolina, Rybarczyk Paulina, Madziar Anita, Wazner Paulina, Patro Karolina, Rutowicz Angelika
Konkurs Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo - Wschodnich - org. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, Towarzystwo Miłośników
1 miejsce Dominika Milanowska 3a
Aleksandra Wyroba 3a
Patrycja Pałka 3b
opiekun:
mgr Marzena Zięba