2012 / 2013
Szkolna Rywalizacja Sportowa w roku szkolnym 2012/2013 – 21 czerwca 2013
1 miejsce - chłopcy
2 miejsce - dziewczęta
wszyscy trenerzy
Miejski Konkurs Literacki: „Na szlaku cysterskim – legenda o świdnickim dziku”org. ŚOK, Miejska Biblioteka Publiczna, patron Urząd Miasta w Świdnicy - czerwiec 2013
 udział
Patrycja Pałka 2b, Urszula Kisiel 3a
opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego „Europa, którą znam i umiem zaprezentować” - 17 czerwca 2013
2 miejsce Dominika Milanowska 2a opiekun:
mgr Czesłąwa Michalik
ROZGRYWKI W PIŁKE PLAŻOWĄ  - 6 czerwca 2013
2 miejsce





2 miejsce
Rozgrywki dziewcząt
Paulina Kalinowska 2a
Dominika Milanowska 2a
Kornelia Winiarska 3a
Rozgrywkli chłopców:

Maciej Kurnicki 1b
Jakub Popławski 1b
Szymon Klimowicz 3a
Oskar Świeboda 3a
trener:
Zbigniew Sorbian




opiekun:
mgr Paweł Kondzior
XIX sesja Sejmu Dzieci i MłodzieżyWarszawa - 1 czerwca  2013
wyróżnienie

Aleksandra Wieczorek 3b

Angelika Jóźwiak 3b
opiekun:
mgr
Jolanta Orleańska
Rozgrywki  halowej piłki  nożnej dziewcząt
3 miejsce Justyna Żygadło 2bPatrycja Pałka 2bPaulina Kalinowska 2aWeronika Studniarek 2cJustyna Kutyło 1a
Wiktoria Dola 1a
trener:
Krzysztof Terebun
 Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastycznego „Bazgroł” - 
laureatka Katarzyna Rzeczkowska  2a opiekun:
mgr Jolanta Antos
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LA STREFY WAŁBRZYSKIEJ - 22 maja 2013
Wyniki chłopców:

III miejsce w rzucie oszczepem OskarŚwieboda 3a

IV miejsce w biegu na 300m Adrian Dymitruk 2b
IV miejsce w pchnięciu kulą Maciej Panek 3b
V miejsce w biegu na 100m OskarŁuszkiewicz 2a
VI miejsce w rzucie oszczepem Szymon Klimowicz 3a
VI miejsce w skoku w dal Łukasz Piechurski 3a
VI miejsce sztafeta 4x100m skład: Adrian Dymitruk 2b, Karol Kosakowski 2d,
Szymon Gielec 2a, Oskar Łuszkiweicz 2a

Wyniki dziewcząt:

Kaczmarczyk Ela (2d) - 5 miejsce (bieg na 100m)
Kalinowska Paulina (2a) - 3 miejsce (bieg na 300m)
Gajdowska Patrycja (2d) - 5 miejsce (bieg na 600m)
Studniarek Weronika (2c) - 3 miejsce (bieg na 300m)
Włudyga Żaneta (3c) - 3 miejsce (rzut oszczepem)
Kowalska Julia (3c), Dunaj Paulina (3c), Kalinowska Paulina (2a), Włudyga Żaneta (3c) - 3 miejsce (sztafeta 4x100m)
Ponadto udział brała Gajdowska Wiktoria(2d) w biegu na 300m.
Opiekun:
mgr Paweł Kondzior













Opiekun:
mgr Marek Mrugas
VII DIECEZJALNY KONKURS PLASTYCZNY "Jan Paweł II" - 17 maja 2013
nagrody Paulina Dera 2a
Kinga Kraińska 2b
Adrianna Drogoisz 3b
opiekun:
mgr Alina Barć
 V EDYCJA OGÓLNOPOLSKiEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO O JANIE PAWLE II - org. Gimnazjum nr 3 w Świdnicy - 17 maja 2013
zakwalifikowała sie do finału Katarzyna Rzeczkowska 2a opiekun:
mgr Beata Samoraj
IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM - organizator Gimnazjum nr 1 w Świdnicy - 14 maja 2013
1 miejsce SKŁAD ZESPOŁU "Trójka z Trójki"
- Żaneta Włudyga (śpiew),
- Katarzyna Rzeczkowska (śpiew, gitara),
- Marta Rosłoń (śpiew, tamburyn).
opiekun:
mgr Katarzyna Osowska
Indywidualne Miejskie Mistrzostwa w Lekkiejatletyce - 9 maja 2013
Wyniki dziewcząt:
Kalinowska Paulina (2a) – 1. miejsce (bieg na 300m)
Gajdowska Patrycja (2d)- 1. miejsce (bieg na 600m)
Studniarek Weronika (2c)- 1. miejsce (bieg na 1000m)
Włudyga Żaneta (3c)- 1. miejsce (rzut oszczepem)
Kaczmarczyk Ela (2d) – 3. miejsce ( bieg na 100m)
Gajdowska Wiktoria(2d) – 3. miejsce (bieg na 300m)

Kalinowska Paulina (2a), Kowalska Julia (3c), Włudyga Żaneta (3c), Dunaj
Paulina (3c) - 2 miejsce (sztafeta 4x100m)

Wyniki chłopców:
I miejsce w rzucie oszczepem Klimowicz Szymon 3a
II miejsce w rzucie oszczepem Matacz Jakub 2b
II miejsce w pchnięciu kulą Maciej Panek 3b
II miejsce w biegu na 1000m Maciej Klag 3a
III miejsce w skoku w dal Piechurski Łukasz 3a
IV miejsce w biegu na 100m Gielec Szymon 2a
V miejsce w biegu na 300m Dymitruk Adrian 2b

II miejsce Sztafeta 4x100m w składzie:
Dymitruk Adrian, Kosakowski Karol, Gielec Szymon, Wróblewski Jacek
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
V MIĘDZYNARODOWY KONKURS HISTORYCZNY  „Śląskie Zamki i Pałace”
dostala się do finału Patrycja Pałka  2b opiekun:
mgr Katarzyna Nowak
IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "Z poprawna polszczyzną na codzień" - org. Centrum Edykacji Humanistycznej w Warszawie - 26-28 kwietnia 2013
finalista Patryk Długosz 1a opiekun:
mgr Jolanta Antos
Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KRĄG" - kwiecień 2013
wyróznienie
wyróznienie
dyplom uznania
Patrycja Pałka 2b
Aleksandra Wyroba 2a - konkurs plastyczny
Maciej Dominikowski 2b i Karolina Milewska 3b
opiekun:
mgr Katarzyna Nowak
Powiat w piłce nożnej chłopców - 19 kwietnia 2013
1 miejsce OskarŚwieboda kl 3a
Maciej Klag kl 3a
Krzysztof Milanowski kl 3a
Piotr Krasinkiewicz kl 3a
Łukasz Piechurski kl 3a
OskarŁuszkiewicz kl 2a
Kacper Kancerz kl 2a
Adrian Gnutek kl 2a
Wojciech Kłos kl 2a
Szymon Gielec kl 2a
trener:
 Radosław Szalecki
II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku - 7 kwietnia 2013
udział
Patrycja Pałka 2b
Marta Rosłoń 2a
opiekun:
mgr Elżbieta Gąsior
Turniej Teatralny  konkurs dziennikarski - marzec 2013
Urszula Kisiel 3a opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
Miejski Konkurs Recytatorski „Pegazik” - org. ŚOK  - marzec 2013
wyróżnienie
udział
Patrycja Pałka 2b
Urszula Kisiel 3a
opiekun:
mgr Jolanta Gabryliszyn
V Szkolny Konkurs Gier Logicznych  - 21 marca.2013
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
4 miejsce
Patrycja Pałka 2b
Marta Rosłoń 2a
Urszula Kisiel 3a
Bartłomiej Zygmunt 1b.
opiekun:
mgr Elzbieta Gąsior
SZKOLNY JĘZYKOWY KONKURS RECYTATORSKI -  20 marca 2013
I miejsce
II miejsce
II miejsce

Patrycja Pałka 2b
Natalia Gut 1a
Martyna Dydyk 1a

II Maraton Matematyczny w Gimnazjum Nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy - 18 marca 2013
VI miejsce drużyna w składzie: Dawid Nawrot 3b, Patrycja Pałka 2b, Klaudia Papież 3c opiekun:
mgr Elzbieta Gąsior
FINAŁSTREFY WAŁBRZYSKIEJ SZCZYPIORNISTÓW - 18 marca 2013
1 miejsce Ingram- Panek 8, Moneta 5, Woźny 5, Zając 3, Somala 3, Matacz 1, Dymitruk 1, Somala 1, Werner, Telesz, Sochacki, Gąska trener:
mgr Krzysztof Terebun
mgr Marek Mrugas
Powiatowe Rozgrywki w Tenisa Stolowego - pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego według zasad Polskiego Związku Tenisa Stołowego - 14 marca 2013
3 miejsce Szymon Gielec i Kacper Kancerzkl - 2a opiekun:
mgr Paweł Kondzior
Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie - 14 marca 2013
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
klasa 1a – Patryk Długosz i Krzysiek Gibas
klasa 2b – Adrian Dymitruk i Maciek Dominikowski
klasa 3a – Szymon Klimowicz i Oskar Świeboda
IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej - org. Gimnazjum nr 1 w Swidnicy - 14 maja 2013
I miejsce Żaneta Włudyga, Katarzyna Rzeczkowska, Marta Rosłoń.  opiekun:
mgr Katarzyna Osowska
Powiatowe zawody w tenisa  - 14 marca 2013
3 miejsce Szymon Gielec i Kacper Kancerz - 2a opiekun:
mgr Paweł Kondzior
POWIAT - PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW - ŚWIDNICA - 6 marca 2013
1 miejsce O. Ingram, Dominikowski, Telesz – K. Moneta 15, M. Panek 9, Zając 6, P. Somala 5, Dymitruk 4, M. Woźny 3, Matacz 2, K. Sochacki 1, N. Gąska 1, P. Starosta 1, Kowalski 1, Worobiec, A. Werner, Żyła. trener:
mgr Krzysztof Terebun
mgr Marek Mrugas
Turniej piłki ręcznej dziewcząt - 5 marca 2013
3 miejsce
Julka Kowalska kl.3c
Żaneta Włudyga kl.3c
Justyna Żygadło kl.2b
Patrycja Pałka kl.2b
Dominika Kubik kl.2b
Monika Oczko kl.2b
Aneta Śnichur kl.2b
Kornelia Banach kl.2b
Ada Gruchot kl.2b
Dominika Milanowska kl.2a
Paulina Kalinowska kl.2a
Marta Rosłońkl.2a
Magda Kończyk kl.2a
trener:
mgr Krzysztof Terebun
mgr Marek Mrugas
Rozgrywki międzyszkolne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt - 26 luty 2013
1 miejsce drużyna dziewcząt:
Żygadło - Jóźwiak 2, Rosłoń 1, Włudyga 1, Pałka 1, Milanowska 1, Kalinowska 1, Banach, Gruchot, Kubik, Jończyk, Śnihur, Oczko. Najlepszą zawodniczką drużyny została Żaneta Włudyga.
drużyna chłopców:
Ingram, Dominikowski, Telesz - Zając 7, Somala 5, Panek 4, Moneta 4, Dymitruk 4, Werner 2, Woźny 2, Worobiec 2, Starosta 2, Matacz, Żyła, Sochacki, Gąska, Kowalski. Najlepszym zawodnikiem drużyny był - Maciej Panek.
Półfinał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców - 25 luty 2013
3 miejsce Oskar Świeboda kl. III a, Szymon Klimowicz kl. III a, Adrian Dymitruk II b, Maciej Kurnicki, Kuba Popławski, Aleksander Rataj, Filip Slatan, Bartek Zygmunt wszyscy I b -sportowa. trener:
mgr Piotr Godula
TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT - org. Gimnazjum nr 2 w Świdnicy - 14 luty 2013
2 miejsce Klaudia Kurnik 2a, Paulina Kłys 3a, Urszula Kisiel 3a. opiekun:
mgr Paweł Kondzior
GimnazjadA Młodzieży szkolnej w piłce siatkowej chłopców - 13 luty 2013
1 miejscer Oskar Świeboda III a, Szymon Klimowicz III a, Adrian Dymitruk II b, Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Bartek Zygmunt, Aleksander Rataj, Filip Slatan wszyscy I b. trener:
mgr Piotr Godula
Konkurs literacki „Opowieść o świdnickim nietoperzu”- org. Miejska Biblioteka Publiczna - 20 grudnia 2012
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
Magdalena Jończyk 2a
Katarzyna Rzeczkowska 2a
Urszula Kisiel 3a
opiekun:
mgr Jolanta Antos
mgr Jolanta Gabryliszyn
Siatkarski turniej w kategorii szkół gimnazjalnych - 17-19 grudnia 2012
1 miejsce - chłopcy

2 miejsce - dziewczęta
Maciej Kurnicki, Aleksander Rataj, Bartłomiej Zygmunt, Jakub Popławski, Filip Slatan, Szymon Klimowicz, Oskar Świeboda, Adrian Dymitruk

trener:
mgr Piotr Godula
Etap Rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu  Życia - 7 grudnia 2012
2 miejsce Aleksandra Wyroba 2a opiekun:
mgr Jolanta Orleańska
Konkurs literaccki "Opowiadanie kryminalne" - org. SOK - 5 grudnia 2012
wyróznienie Dominika Milanowska 2a opiekun:
mgr Jolanta Antos
Etap miejski zawodów w piłce nożnej chłopców - 22 października 2012
1 miejsce Maciej Klag kl. 3a, Oskar Świeboda kl. 3a, Piotr Krasinkiewicz kl 3a, Krzysztof Milanowski kl 3a, Szymon Klimowicz kl. 3a, Łukasz Piechurski kl. 3a, Mateusz Michalik kl. 3a, Oskar Łuszkiewicz kl. 2a i Kacper Kancerz kl. 2a. trener:
mgr Krzysztof Terebun
Sztafetowe biegi przełajowe - 26 września 2012
3 miejsce 1. Dymitruk Adrian
2. Kancerz Kacper
3. Świeboda Oskar
4. Gielec Szymon
5. Łynko Damian
6. Kłos Wojciech
7. Wróblewski Jacek
8. Piechurski Łukasz
9. Milanowski Krzysztof
10. Klag Maciej
opiekun:
mgr Paweł Kondzior
Indywidualne Biegi Przełajowe. Biegi Przełajowe - 20 września 2012
2 miejsce
1 miejsce
Maciej Klag 3a
Weronika Studniarek 1a
opiekun: mgr  Paweł Kondzior
opiekun: mgr Krzysztof Terebun
SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA  - 18 wrzesnia 2012
1. Soński Wojciech - 100m, 4x100m
2. Dymitruk Adrian - 300m, 4x100m
3. Klag Maciej - 1000m
4. Łynko Damian - 1000m
5. Krasinkiewicz Piotr - 1000m
6. Piechurski Łukasz - skok w dal, 4x100
7. Milanowski - skok w dal
8. Panek Michał - pchnięcie kulą
9. Bazeluk Bartek - pchnięcie kulą
10. Świeboda Oskar - oszczep
11. Klimowicz Szymon - oszczep
12. Matacz Jakub - oszczep
13.Wróblewski Jacek - 4x100
opiekun Paweł Kondzior
1. Kowalska Julia - 100m, 4x100m
2. Mydłowska Klaudia - 300m, 4x100m
3. Studniarek Weronika - 600m
4. Solich Angelika - skok w dal
5. Dunaj Paulina - 4x100m
6. Włudyga Żaneta - oszczep, 4x100m
7. Piestrak Gabriela - 300m
8. Gajdowska Wiktoria - 600m
opiekun Marek Mrugas
Turniej siatkarski ORLIK VOLLEYMANIA - Bielawa 10 września 2012
2 miejsce
  1. CHRUŚCIEL ELWIRA
  2. JOŃCZYK MAGDA
  3. KALINOWSKA PAULINA
  4. MILANOWSKA DOMINIKA
  5. PIŁA PATRYCJA
  6. ROSŁOŃ MARTA
  7. RZECZKOWSKA KATARZYNA
  8. WYROBA ALEKSANDRA
trener:
mgr Tomasz Gołowkin
mgr  Zbigniew Sorbian
XI Winobraniowym Festiwalu Piłki Ręcznej Leroy Merlin Cup - Zielona Góra
2 miejsce trener:
mgr Krzysztof Terebun