JEDYNE GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

FINAL IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO O JANIE PAWLE II
21.05.2012


FOTO GALERIA

WIELKA GALA W TEATRZE

W Świdnicy po raz kolejny miały miejsce obchody Dni Papieskich. Do uroczystych obchodów i imprez zorganizowanych z tej okazji aktywnie włączyła się też nasza szkoła – Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, która po raz IV zorganizowała i przeprowadziła Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II.  Przygotowaniem konkursu i cała oprawa tej szczególnej imprezy zajęły się: p. Beata Samoraj - informatyki p. Alina Barć – katechetka. Szczególny patronat nad konkursem objął Wydział Katechetyczny przy Świdnickiej Kurii Biskupiej. Wspaniałe nagrody: laptop, urządzenie wielofunkcyjne, głośniki, dyplomy i podziękowania ufundowali: Prezydent Miasta Świdnica - pan Wojciech Murdzek oraz ksiądz prałat Jan Bagiński – proboszcz parafii katedralnej w Świdnicy.

                Finał ogólnopolskiego konkursu, który przebiegał pod hasłem: „Człowiek w pełni nie może się odnaleźć inaczej, jak tylko przez bezinteresowny dar z siebie samego - Jak słowa Jana Pawła II realizujesz w swoim życiu?”, zgromadził na sali teatralnej nie tylko uczestników konkursu, ale również uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i przedstawicieli świdnickich szkół średnich.  Nagrodzone prezentacje oglądali także szczególni goście: pan Wojciech Murdzek – Prezydent Miasta Świdnicy, ksiądz Prałat Jan Bagiński – proboszcz parafii katedralnej w Świdnicy, pan Tadeusz Niedzielski – Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury, pani Adriana Miara – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Ludmiła Grześkowiak – była dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

                Jury w składzie: ks. prał. Marek Korgul – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, p. Andrzej Protasiuk – artysta fotograf (ESFIAP) i p. Małgorzata Wawszczyk – katecheta, informatyk miało do przejrzenia ponad 150 prac, z których do ścisłego  finału zakwalifikowało się 10. Zadanie było trudne gdyż uczestnicy konkursu przygotowali prace na bardzo wysokim poziomie. Starali się w prosty, ale obrazowy sposób, wykorzystując muzykę, słowa Jana Pawła II i własne przemyślenia, przekazać wartości, które wpajał nam Ojciec Święty przez całe swoje życie. Przedstawione prace wzruszały, zmuszały do refleksji, ale jednocześnie wywoływały uśmiech na twarzy widzów. Z pewnością można powiedzieć, że każda, kolejna edycja konkursu multimedialnego jest coraz lepsza i ciekawsza” – mówiła dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy - p.  Jolanta Giergiczna-Siwkin.

Nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez  Pana Piotra Tomczyka wykładowcę z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Warsztaty odbyły się w dniach od 19 -  20 maja 2012 r. w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.
Podczas zajęć Pan Tomczyk wygłosił interesujący wykład na temat "Opowiadanie obrazem" czyli jak stworzyć dobry obraz, w którym omówił następujące zagadnienia:
  • elementy wizualizacji,
  • lontrast i podobieństwo,
  • przestrzeń,
  • kadr,
  • linia i kształt,
  • ton,
  • kolor,
  • ruch,
  • rytm,
  • dźwięk.
W kolejnej części zajęć wykładowca skupił uwagę na nagrodzonych prezentacjach i szczegółowo przeanalizował efekty wizualne i dźwiękowe przygotowanych przez uczniów prac. Laureaci i ich opiekunowie zapoznali się z wieloma ciekawymi informacjami, które na pewno będą przydadzą się im podczas wykonywania zdjęć, kręcenia filmów, czy przy tworzeniu kolejnych prezentacji.
W ramach obchodów VII edycji Dni Papieskich uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy brali udział w dwóch innych konkursach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. W konkursie plastycznym o Janie Pawle II jury oceniało prace 25 uczestników, między innymi prace Katarzyny Rzeczkowskiej (kl. 1a), Kacpra Jabłońskiego (kl. 3a), Małgorzaty Mistkowskiej (kl. 3d), Kingi Kraińskiej (kl. 1b). Wymienieni przez nas uczniowie to laureaci i osoby wyróżnione, gdyż ich dzieła plastyczne poruszyły serca i zmysły jury. Natomiast Urszula Kisiel (kl. 2a) została zakwalifikowana do finału Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy „Jan Paweł II”.
Wszystkim nagrodzonym bardzo gratulujemy i życzymy, by słowa Jana Pawła II zawsze były mottem w ich życiu


      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt