MENU
PROGRAMY I PROJEKTY
LIDER EKOLOGII
polski_sport

SZKOŁA W RUCHU

                 

DZIAŁALNOŚĆ SU
ROK SZKOLNY 2016_2017
PUNKTACJA KLAS W RAMACH RYWALIZACJI „LIGII KLAS”07.09.2016
GIEŁDA KÓŁ ZAINTERESOWAŃ
Dnia 07.09.2016 r. na pierwszym piętrze naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował giełdę kół zainteresowań. Wydarzenie to spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów gimnazjum.
 

13.09.2016
OTRZĘSINY KLAS I - PASOWANIE NA UCZNIA GIMNAZJUM NR 3
Dnia 13.09.2016r. Samorząd Uczniowski  oficjalnie przyjął  uczniów klas pierwszych do grona uczniów naszej szkoły. W trakcie otrzęsin wykonywali wiele zadań: szycie szkolnego mundurka miało na celu sprawdzenie kreatywności, rozgrywki sportowe pokazały nam sprawność pierwszoklasistów; nie zabrakło także pytań z wiedzy o szkole

30.09.2016
ŚWIĘTUJEMY "DZIEŃ CHŁOPAKA"
FOTO GALERIA

Samorząd Uczniowski zaprasza do akcji KUP PAN SZCZOTECZKĘ!
Prosimy o przynoszenie szczoteczek i past do zębów do końca  października. 
Zbiórka będzie odbywała się również na ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA.
 
1 szczoteczka 1 pkt. dla klasy do LIGII KLAS
ZBIERAJĄ SZCZOTKI DO ZĘBÓW DLA DZIECI Z AFRYKI
plakat
27.10.2016
DZIEŃ SPÓDNICY
27 październik upłynął uczennicom i uczniom naszej szkoły pod hasłem ,,Dzień Spódnicy''. Pomimo jesiennej aury za oknami szkoły, atmosfera w środku była gorąca! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
FOTO GALERIA

17.11.2016
SŁODKI CZWARTEK
17 października upłynął w szkole pod hasłem ,,Słodkiego Czwartku'' przygotowanego przez klasę 2a. Szarlotka i babeczki były przepyszne!
21.11.2016
DZIEŃ PIŻAMY
Taki luźny  i swobodny strój obowiązywał dzisiaj w szkole


Trwa akcja Góra Grosza!


Przypominamy, że trwa wielka akcja zbiórki monet pod nazwą ,,Góra Grosza''. Celem na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną-w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Głównym organizatorem tej akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Zachęcamy do wrzucania drobnych monet! Dobro wraca!


PODSUMOWANIE AKCJI - KUP PAN SZCZOTKĘ

 
   
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbierania szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki. Dziękujemy uczniom, wychowawcom wszystkich klas (nie było klasy, która by nie zaangażowała się w akcję!) oraz pani Alinie Barć, która bardzo wspierała SU w zbiórce. Zebraliśmy 263 szczoteczki oraz 109 past do zębów!!! Możecie być z siebie dumni, że bezwarunkowo pomagacie innym.

 

14.12.2016
BITWA NA UMIEJĘTNOŚCI - III SZKOLNY KONKURS SZTUKI DEKORACJI STOŁÓW
Nakrywanie stołu może być sztuką i świetną zabawą
Planowanie kolacji czy obiadu nie powinno kończyć się na samym gotowaniu. Aranżacja stołu, czyli dobór zastawy, sztućców czy elementów dekoracyjnych jest równie ważnym elementem. Wszystko musi ze sobą współgrać, tworzyć jedną całość, która zachwyci najpierw oko, potem rzecz jasna podniebienie.

21.12.2016
DZIEŃ KAPCIA I CZAPECZKI
21 grudnia szkoła zaroiła się od dziewczyn i chłopaków w mikołajowych czapeczkach i stylowych kapciach. Wszyscy już czujemy klimat zbliżających się świąt.

19.01.2017
DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
 
19 stycznia odbył się w naszej szkole Dzień Kubusia Puchatka. Uczennice klasy 1a serwowały pyszne wypieki jak na święto łasucha przystało, do akcji dołączyły dziewczyny z klasy 2c, które promowały akcję ,,miód zamiast cukru'', bo wiadomo co Kubuś Puchatek uwielbiał najbardziej i chyba miał rację, ponieważ miód jest pyszny i zdrowy w odróżnieniu do białego cukru, który zawiera puste kalorie. Szczególnie teraz proponujemy zamianę cukru na miód, kiedy wszędzie szaleją wirusy chorobotwórcze.
Samorząd Uczniowski życzy wszystkim dużo zdrowia!

23.01.2017
W ramach uroczystości The World Games 2017 uczniowie naszego gimnazjum rozwiązywali zadania w grupach. Oto wyniki poszczególnych klas, które są doliczane do Ligi Klas:
1a-29p.
1b-30p
1c-30p.
1d-24p.
2a-29p.
2b-27p.
2c-29p.
3a-17p.
3b-30p.
3c-28p.Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim zaangażowanym (uczniom
i nauczycielom) za udział w akcji Góra Grosza
 Dzięki Wam uzbieraliśmy 123 złote i 85 groszy.
 


SU - W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
Ostatni dzień przedświąteczny upłynął nam na składaniu sobie życzeń zdrowia, radości i Wesołego Alleluja, a przedstawiciele poszczególnych klas przygotowali kartki lub pisanki z życzeniami, które oczywiście są punktowane przez Samorząd Uczniowski do Ligi Klas:
klasa 1a - kartkę obcojęzyczną przygotowała Zuzanna Rut, klasa uzyskała 10 punktów;
klasa 1c - przepiękna ręcznie wykonana pisanka przez Magdę Gdańską i Sandrę Pęczar, klasa uzyskała 10 punktów;
klasa 1d - pisanki przygotował Dawid Suppa, a klasa uzyskała 10 punktów;
klasa 2a - kartkę z życzeniami przygotował Konrad Szukowski, a klasie przybyło 10 punktów;
klasa 2c - kartki przygotowały Wiktoria Szatkowska i Ola Przerwa, klasa uzyskała 10 punktów.
1.06.2017
ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ DZIECKA
K - jak książka, czyli czytamy śpiewająco!
Uczniowie Gimnazjum nr 3 uczcili Dzień Dziecka włączając się w Ogólnopolską Akcję Wspólnego Czytania, która polega na biciu rekordu w liczbie osób czytających w tym samym momencie! Organizatorami szkolnej imprezy byli nauczyciele-bibliotekarze p.Monika Godula i p.Wanda Śliwowska. Punktualnie o godzinie dziesiątej na boisku szkolnym zgromadziły się wszystkie klasy tworząc wielką literę K – jak książka. Każdy z uczniów zaopatrzony był w okulary. Nie był to przypadkowy rekwizyt, gdyż czytano wiersz Julian Tuwima „Okulary”, o roztargnionym panu Hilarym. Czytających wspomagała piosenka w wykonaniu zespołu „Centrum Uśmiechu”. Uczniowie chętnie przypomnieli sobie nie tak odległe dzieciństwo i lekkie, miłe teksty, które mu towarzyszyły. Następnie klasy zaprezentowały fantazyjne przebrania za ulubionych bohaterów lektur w pokazie „Witajcie w naszej bajce” zaproponowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Katarzyny Osowskiej. Najciekawsze stroje nagrodzono słodyczami. Przemarszom przebierańców towarzyszyły popularne piosenki z filmów Disneya.
Imprezę zakończyło brawurowe odtańczenie zumby przez całą szkołę pod przewodnictwem uczennic z klasy 3c.ARCHIWUM
ROK SZKOLNY 2015_2016
ROK SZKOLNY 2014_2015

ROK SZKOLNY 2013_2014
ROK SZKOLNY 2012_2013

 
      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEUKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt