ROK SZKOLNY 2016 / 2017


Św. Jan Paweł II inspiracją dla gimnazjalistów
 
Maj to piękny miesiąc, który świdniczanom od 12 lat kojarzy się z Dniami Papieskimi. W tegorocznej edycji odbyło wiele imprez i konkursów poświęconych pamięci św. Jana Pawła II. I jak zwykle uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi aktywnie włączyli się do uczestnictwa w konkursach plastycznym i recytatorskim i w obydwu z dużymi sukcesami.
Finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy św. Jana Pawła II „Arka”, zorganizowany został po raz XII przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Jury po wysłuchaniu ponad 20 recytacji doceniło kunszt recytatorski 7 osób. Wśród nich znalazła się nasza uczennica – Oliwia Łuszyńska (kl. 3a), która recytowała utwór Marty Markowicz pt. „Prośba”. Sposób interpretacji tekstu przez Oliwię po raz kolejny zachwycił i wzruszył nie tylko jury, ale i zaproszonych gości.  Uczennica została przygotowana do konkursu przez panie Alinę Barć i Renatę Jończyk.
Kolejny konkurs, w którym nagrodzono prace naszych uczniów, to XII Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II”, organizowany również przez MDK w Świdnicy. Uczniowie mieli za zadanie przygotować ilustrację przedstawiającą św. Jana Pawła II jako Papieża Pielgrzyma. Do konkursu zgłoszono ponad 250 prac z całej diecezji, a 49  zakwalifikowało się do nagród i wyróżnień. Nasze gimnazjum reprezentowały prace 11 uczniów i aż 5 zostało zauważonych przez jury. Nagrody zdobyły: Nikol Kisiel (kl. 3b) oraz Dominika Rutowicz (kl. 3a). Prace Natalii Walter (kl. 3a), Aurelii Wolak (kl. 2a) i Sary Cichawy (kl. 2a) otrzymały wyróżnienia. Prace zostały przygotowane pod opieką nauczycieli p. Aliny Barć i p. Kamili Matlak.
Uczestniczki konkursów wykazały się wrażliwością, poczuciem estetyki i znajomością życia i twórczości św. Jana Pawła II. Udowodniły, iż mimo upływu lat, postać Papieża Polaka jest wciąż żywa w sercach młodych ludzi.
Sukcesy w konkursach uczennice naszego gimnazjum wraz z ich opiekunami uczcili w kawiarni na kremówkach, lodach i innych przyjemnościach, gdzie mogli już na spokojnie opowiedzieć o swoich wrażeniach.
 
Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy i życzymy im kolejnych sukcesów.
 
      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt