ROK SZKOLNY 2016 / 2017


27.04.2017
WIZYTA  G3 W ŻAROWIE - DSSEFOTO GALERIA
W dniu 27 kwietnia mieliśmy okazję zwiedzić firmę produkcyjną Daicel Safety Systems Europe w Żarowie. Firma produkuje napełniacze do poduszek powietrznych.
Na początku zostaliśmy przywitani przez pracowników firmy. Zanim rozpoczęliśmy zwiedzanie, pracownicy firmy pokazali nam prezentację i kilka filmów. Pierwszy film przedstawiał jak wygląda praca w DSSE. Później przedstawiono nam prezentację, z której dowiedzieliśmy się, że firma jest jedna z wielu na świecie i główna siedziba znajduje się w Japonii oraz ile jest zatrudnionych osób. Po prezentacji obejrzeliśmy filmy z testów, w jaki sposób działa inflator i jak się otwiera poduszka powietrzna w samochodzie. Następnie zwiedziliśmy fabrykę.
 
Wycieczka rozpoczęła się od pomieszczeń w dziale jakości, który wykonuje testy, aby sprawdzić czy produkty były najlepsze. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć linie produkcyjne. Zobaczyliśmy 7 linii produkcyjnych: 5 linii, które produkują różne typy napełniaczy do poduszek powietrznych (dla kierowcy, pasażera, kurtyny), 2 linie produkcyjne nie zostały jeszcze uruchomione (są nowe).  Na liniach dowiedzieliśmy się, że każda maszyna jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na jakość produktów, które ratują życie kierowcy i podróżujących podczas wypadków.  Do produkcji używa się gazu oraz materiałów pirotechnicznych, dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.  
Dodatkowo pracownicy firmy zorganizowali dla nas konkursy. W pierwszym konkursie mieliśmy namalować plakat „Japonię oczami uczniów’.  W drugim konkursie odpowiadaliśmy na pytania dotyczące firmy. W zamian za poprawne odpowiedzi dostaliśmy nagrody, słuchawki dla 6 osób. Dodatkowo grupa, która namalowała najładniejszy plakat otrzymała nagrodę- zaproszenie na imprezę firmową zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 3 czerwca. Każdy z uczniów dostał też mały prezent od firmy.

Natalia kl. 1a
 
 
 
 


      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt