ROK SZKOLNY 2016 / 2017„POCIĄGIEM W PRZYSZŁOŚĆ” - Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ W ŻAROWIE

 
 

22  listopada przedstawiciele klas III naszej szkoły uczestniczyli w Zawodowym Forum Kolejowym w Żarowie. Organizatorzy zadbali o to, by spotkanie odbyło się w bardzo rzeczowej i interesującej formie. W sposób czytelny nie tylko przedstawiono zebranym specyfikę spółek kolejowych, ich zadania i zapotrzebowanie na pracownika, ale również  sylwetkę i oczekiwania wobec kandydata na stanowiska pracy związane z koleją. Na własnych przykładach prezentowano ścieżki kariery zawodowej oraz możliwości zdobywania kolejnych szczebli rozwoju zawodowego: szkoła gimnazjalna - technikum transportu kolejowego – studia np. w Wyższej Szkole Logistyki i Transportu.
Pracownicy Urzędu Pracy w Świdnicy przedstawili badania lokalnego rynku pracy oraz zwrócili uwagę na znaczenia pism aplikacyjnych- CV oraz listu motywacyjnego. Zaznaczyli, że zawody kolejowe są zawodami przyszłości, pracownicy kolei są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy.
Maszynista, konduktor, dróżnik, nastawniczy, ustawiacz, zawiadowca, toromistrz, kierownik pociągu, dyspozytor, manewrowy, dyżurny ruchu… to tylko niektóre zawody związane z koleją. Warto zastanowić się nad wyborem takiej ścieżki edukacyjnej, która zapewni nam w przyszłości pracę . Może w dorosłość warto wjechać pociągiem?
 
 
Więcej o zawodzie technika transportu kolejowego znajdziesz: <<TUTAJ>>
      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt