ROK SZKOLNY 2016 / 2017


5.11.2016
O „EKO – DOPINGOWANIU” PRZEZ „NAŚLADOWCÓW”
 

FOTO GALERIA
05 listopada 2016 roku reprezentacja Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy aktywnie kibicowała wszystkim zawodnikom podczas II RST Półmaratonu Świdnickiego. Gimnazjaliści przygotowali plakaty, transparenty oraz dwie postacie z surowców wtórnych: „Plastika – Fantastika” i „Pudełkowca”. Rano pełni obaw o deszcz ustawili się przy ul. Saperów. Pogoda jednak dopisała wszystkim – zawodnikom i kibicom.
Uczniowie głośno skandowali słowa: „Każde dziecko dobrze wie, że w Świdnicy biega się. Bo Świdnica sportem stoi, ekologii się nie boi. Sport i dbałość o naturę naszym celem. Pójdźmy w górę. Gimnazjum Wam kibicuje, do recyklingu mobilizuje. Gdy Świdnica czysta jest, Twoje życie jest the Best”. Wykrzykiwane hasła nie tylko mobilizowały zawodników do biegu, ale wzbudzały wiele uśmiechów na ich twarzach. Biegacze na równi z gimnazjalistami bili brawa.   
Podczas półmaratonu odbywał się również konkurs na „Eko –dopingowanie”, którego celem było zwrócenie uwagi świdniczan i innych na problem dbałości o czystość i ekologię w naszym mieście. Gimnazjaliści połączyli kibicowanie z hasłami przypominającymi, jak ważny jest recykling, segregacja śmieci, troska o przyrodę. Zabawa była przednia. Każdy mógł bowiem wreszcie głośno krzyczeć, nie narażając się przy tym na krytykę innych!:)
 
 
      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt