ROK SZKOLNY 2016 / 2017


Teatr od kulis


FOTO GALERIA
 
Dzięki uprzejmości p. Haliny Szymańskiej ze Świdnickiego Ośrodka Kultury uczniowie klasy 1b złożyli niecodzienną wizytę w świdnickim teatrze.. Wspólnie z nauczycielami-bibliotekarzami p.Moniką Godulą i p.Wandą Śliwowską oraz p. Renatą Jończyk mogli obejrzeć teatr od kulis.
Zapoznali się z historią świdnickiego teatru i dowiedzieli się, że to właśnie Świdnica, obok Jeleniej Góry i Wrocławia, stała się w 1945 roku jednym z pierwszych ośrodków teatralnych na Dolnym Śląsku. Pani Szymańska pokazała uczniom główne elementy sceny: proscenium, kurtynę, horyzont, sztankiety. Opowiedziała o tworzeniu spektaklu, przygotowaniach aktorów i wielu osób współpracujących, pokazała scenariusz sztuki wystawianej ostatnio przez amatorską grupę pracującą w ramach Alchemii Teatralnej.
Młodzi miłośnicy teatru weszli też do pomieszczenia, w którym pracuje akustyk oraz do pracowni plastyczno-scenograficznej. W garderobie podziwiali wielkie, oświetlone lustra, przy których są charakteryzowani aktorzy i przymierzali różne stroje.
Ta niezwykła wizyta pozostanie im na długo w pamięci.


      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt