ROK SZKOLNY 2015 / 201625.04.2016
NA TROPIE MORDERSTWA W III LO
W poniedziałkowe przedpołudnie 25 kwietnia 2016r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu pt. „Techniki kryminalistyczne w pracy Policji” oraz „Przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej” w auli III LO w Świdnicy.
 
Pierwsza część spotkania była rozmową z p. nadkomisarzem Topolskim nt. przestępczości wśród młodzieży. Zaprezentowano dwa filmy edukacyjne pt. „Domówka” „ Ksenofobia”,i po obejrzeniu których rozgorzała ożywiona dyskusja dotycząca prawa  policji do wejścia do lokalu mieszkalnego oraz mieszkańców do nie wpuszczania jej do mieszkania.
 
Druga część spotkania poświęcona była poszukiwaniom śladów przestępstwa w miejscu zbrodni. Prowadzący przedstawił niektóre techniki kryminalistyczne opierając się na konkretnym przykładzie. Zwrócił uwagę na umiejętność łączenia różnych nauk (biologii, chemii, fizyki czy matematyki) w rozwiązywaniu trudnych dylematów. Uczestnicy spotkania mogli wykonać badanie linii papilarnych oraz obejrzeć narzędzia pracy technika kryminalistyki.
Nic dziwnego, że zaproszenie na tego typu spotkanie padło ze strony III LO. To jedyne liceum w Świdnicy i okolicy, które obok klas artystycznych, humanistycznych i  biologicznych posiada także klasy wojskową i policyjną.
 
      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt