ROK SZKOLNY 2015 / 2016
15.02.2016
Życie zakonnicy - mity i prawda

W ramach Roku Życia Konsekrowanego p. A. Barć – katechetka w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi zaprosiła do szkoły siostrę zakonną Jonaszę ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Siostra zakonna w ciekawy i wesoły sposób opowiadała podczas katechez o swoim powołaniu i wstąpieniu do zakonu. Jej opowieść wzbudzała wiele zainteresowania, bo nie każdy ma możliwość wysłuchania bezpośredniej relacji siostry zakonnej.
Wizyta siostry Jonaszy zakończyła się rewizytą w domu zakonnym. Na zwiedzanie udały się zaciekawione jej historią uczennice wraz z p. katechetką. Tam dziewczęta z bliska mogły się przekonać, jak wygląda życie za murami klasztoru. Miały też możliwość porozmawiania z innymi siostrami.  Z wizyty dziewcząt szczególnie cieszyły się także dwie 90-letnie siostry zakonne, które kiedyś pracowały w naszym szpitalu na oddziale położniczym i noworodkowym. Kolejne rozmowy toczyły się przy suto zastawionym stole i słodkim poczęstunku, bowiem siostra Jonasza upiekła dla dziewcząt przepyszne ciasta. Elżbietanki na koniec ponownie zaprosiły do siebie gimnazjalistki, które otrzymały zapewnienie, że zawsze będą mile widziane i mogą odwiedzać siostry, kiedy tylko będą chciały porozmawiać czy spotkać się.
Wizyta u sióstr wywołała wiele emocji, bo przecież inaczej czyta się czy słucha opowieści o zgromadzeniach zakonnych, a co innego jest móc samemu przekonać się, jak wygląda życie osoby, która całą siebie poświęciła wierze i służbie Bogu i ludziom.
Było to kolejne spotkanie z osobami duchownymi. Wcześniej chłopcy naszego gimnazjum mieli możliwość zwiedzenia Seminarium Duchownego w Świdnicy. Z wizyty tej też byli bardzo zadowoleni. Z pewnością wszystkie te odwiedziny wzbogaciły wiedzę uczniów i pokazały, że życie może mieć też inne znaczenie i sens., a  wybierając w przyszłości takie życie, tez można być szczęśliwym.

      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt