ROK SZKOLNY 2015 / 2016


UCZNIOWIE G3 PRÓBUJĄ USPOKOIĆ SMOKA
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy pracują na nowatorskim programie zawodoznawczym przygotowanym przez  American System Sp. Z o.o. z Instytutem Psychologii i Psychoterapii proaktywnej proPort. Narzędzie zostało przedstawione szkolnym doradcom zawodoznawczym podczas  Ogólnopolskiej Konferencji zatytułowanej „Poradnik pozytywnego myślenia”, która odbyła się w czerwcu 2015r.
 
„Jak uspokoić smoka?” to edukacyjna gra komuterowa przeznaczona do rozpoznania predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów / uczennic. Autorski scenariusz gry  opiera się na założeniach gier przygodowych, gdzie główny bohater, w którego wciela się uczeń, będzie musiał zaliczać kolejne poziomy (levele) poprzez wykonywanie ciekawych zadań zmuszających do logicznego myślenia. Gra została dostosowana do osób w wieku gimnazjalnym.  Oparta jest na oryginalnym scenariuszu przygodowym, podobnym do scenariusza filmu przygodowego (przykładowo: Indiana Jones). To ciekawa i ambitna propozycja, która  „wciągną” ucznia do zabawy.
Wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 3 uczęszczający na zajęcia zawodoznawcze mają okazję osobiście poskromić smoka, jednocześnie sprawdzić swoje zainteresowania i predyspozycje. - To ciekawa i  inna forma zajęć- stwierdzają uczniowie- tym bardziej, że po badaniu każdy otrzymuje raport z badania, który można wziąć do domu i przeanalizować z rodzicami.
 
Nadmienić warto, że uczniowie pod kierunkiem doradcy zawodowego p. Renaty Jończyk mają możliwość diagnozowania i rozwijania posiadanego potencjału podczas cotygodniowych zajęć. To możliwość poznania siebie, rynku pracy i zawodów.
 
      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt