ROK SZKOLNY 2015 / 2016

19.10.2015
PRZYSZŁOŚĆ W WASZYCH RĘKACH - WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE


 
19 października uczniowie klas III naszego gimnazjum mieli okazję zadać sobie pytanie o swoją najbliższą przyszłość. W odpowiedziach próbowała pomóc pani Ilona Janecka – specjalnie zaproszony gość na poniedziałkowe spotkanie, pracownik Klubu Pracy w Świdnicy. Doradca przeprowadził z uczniami pogadankę na temat zawodów przyszłości oraz dalszej ścieżki edukacji zawodowej. Przedstawił także aktualną ofertę edukacyjną, wyjaśniając różnice między poszczególnymi typami szkół.
- Pytań było wiele, na niektóre z nich nie ma odpowiedzi jednoznacznych. - wyjaśnia pani Janecka – Bo jak odpowiedzieć, która ze szkół ponadgimnazjalnych jest najlepsza, ta która ma najlepsze wyniki maturalne, czy ta która umożliwia zdobycie zawodu? Dobra szkoła to ta, która daje Tobie najlepszą możliwość samorealizacji, robienia tego, co lubisz.
Gimnazjaliści mieli również możliwość wykonania testu zawodoznawczego, by odnaleźć w sobie ukryte talenty i predyspozycje zawodowe.
Spotkanie było jedną z propozycji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Karier.
 
Już wkrótce spotkanie dla rodziców – 3 listopada 2015r. godz. 16.30 sala kominkowa Ip. „ Przyszłość w waszych rękach - jak mądrze doradzać dziecku”.


      NASZA SZKOŁA

       NASI PRZYJACIELE
UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt