ROK SZKOLNY 2014 / 201526.06.2015FOTO GALERIA

Lista stypendystów w II semestrze 2014/2015

Lp.

NAZWISKO

IMIĘ

KLASA

1.        

Bal

Norbert

Ib

2.        

Chmiel

Adam

IIb

3.        

Dydyk

Martyna

IIIa

4.        

Fiłonowicz

Maciej

Ia

5.        

Frankowska

Aleksandra

Ia

6.        

Galiński

Mikołaj

Ia

7.        

Grobelny

 Bartłomiej

Ia

8.        

Grymek

Mateusz

IIa

9.        

Ingram

Aleksander

IIb

10.     

Januś

Alicja

Ia

11.     

Kołtunowicz

Katarzyna

Ia

12.     

Kopyciak

Rafał

IIb

13.     

Korbut

Patryk

Ib

14.     

Kryśpiak

Wojciech

Ib

15.     

Kulon

Rafał

IIb

16.     

Kurnicki

Maciej

IIIb

17.     

Kutyło

Justyna

IIIa

18.     

Lis

Aleksandra

IIIb

19.     

Liwuś

Daria

Ia

20.     

Łuszyńska

Oliwia

Ia

1.     

Madziar

Anita

IIa

22.     

Matlęga

Jakub

IIb

23.     

Miezgiel

Aleksandra

IIa

24.     

Paleń

Maksymilian

IIb

25.     

Patro

Karolina

IIa

26.     

Pietrzak

Kacper

Ia

27.     

Pinkos

Wojciech

IIa

28.     

Popławski

Jakub

IIIb

29.     

Rataj

Aleksander

IIIb

30.     

Rosiek

Martyna

IIIb

31.     

Rutowicz

Angelika

IIa

32.     

Rybarczyk

Paulina

IIa

33.     

Slatan

Filip

IIIb

34.     

Smagło

Adrian

Ia

35.     

Solich

Natalia

IIc

36.     

Stabrawa

Patryk

IIIb

37.     

Starosta

Paweł

IIb

38.     

Szczepański

Przemysław

Ib

39.     

Śliwowska

Wiktoria

IIIb

40.     

Torbus

Dawid

IIIb

41.     

Trzpil

Adrian

IIb

42.     

Walter

Natalia

Ia

43.     

Wieczorek

Karol

IIb

44.     

Zaremba

Jakub

IIb

24.06.2015
BAL GIMNAZJALNY
22.06.2015 
Herzlich wilkommen in Spreewald
22.czerwca odbyła się długo oczekiwana jednodniowa szkolna wycieczka do Niemiec. Uczniowie Gim nr 3 odwiedzili znany w całej Europie „ogórkowy region”. Szprewald (niem. Spreewald) to malownicza kraina geograficzna w Brandenburgii, ok 100 km na wschód od Berlina
informacje

19.06.2015
APEL - ROZDAJEMY NAGRODY
Cudze chwalicie, swego nie znacie…
Tak można by było zacząć opowieść o wyjazdach, zwiedzaniu. Aby zaprzeczyć temu stereotypowi uczniowie klasy III b wraz z opiekunkami - p. J. Antos i p. M. Pałką – wyjechali do Barda na trzydniową wycieczkę. Wyjazd rozpoczęli od spływu pontonowego Nysą Kłodzką, podczas którego podziwiali przepiękne Góry Bardzkie.
informacje

SZKOLNY KONKURS NA NAJLEPSZA ZNAJOMOŚC CZASOWNIKÓW NIEREGULARNYCH
W finale szkolnego konkursu na najlepszą znajomość  angielskich czasowników nieregularnych przygotowanym przez p. Edytę Szustak zwyciężyła Martyna Dydyk z klasy 3a, drugie miejsce zajęła Khrystyna Vitiv z tej samej klasy, a na trzecim miejscu uplasowal się Aleksander Ingram z 2b. Zwycięzcy wykazali się nie lada pamięcią, zdołali opanować kilkaset form czasowników. Gratulujemy!
 

17.06.2015
Gimnazjum nr 3 znowu złote na Dolnym Śląsku!!!!
Dzień 17 czerwca 2015 roku, to pierwsze w historii Gimnazjum nr 3  Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce plażowej. Turniej rozgrywany był jak co roku w Strzelinie. W tamtym roku nasi siatkarze zdobyli brązowy medal, w tym roku pokonali wszystkich przeciwników i wygrali ZŁOTO!!!!!
informacje

Zapraszamy do czytelni na wystawę prac Damiana Kuczkowskiego
Od poniedziałku, 15.06.2015 r., w czytelni biblioteki szkolnej można oglądać wystawę prac ucznia klsy 1A, Damian Kuczkowskiego. Damian tworzy od niedawna, pasję plastyczną rozwija w nim jego Mama.  Obecnie możemy podziwiać jego ołówkowe szkice różnych zwierząt: lwa, słonia, wiewiórki, wilka czy foki. Do rysowania i malowania kolejnych, tym razem kolorowych, obrazów zachęca Damiana jego nauczycielka plastyki p. Jolanta Orleańska
galeria

12.06.2015
ŚWIDNICKA  NOC  Z  BIOLOGIĄ
12 czerwca grupa uczniów z klasy 3a, 3b, 2a pod opieką pani Jolanty Orleańskiej uczestniczyła w I Świdnickiej Nocy z Biologią, której organizatorem byli; II Liceum Ogólnokształcące oraz Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W rozwiązywaniu zagadek biologicznych pomogali pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.


informacje

10.06.2015
I Rajd Zaruskiego w Góry Sowie
10 czerwca obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Trzema autobusami udaliśmy się tego dnia na Wielką Sowę. Każda grupa uczniów wspinała się na wysokość  1015 m n.p.m. innym szlakiem, jedni szli  z Przełęczy Sokolej, inni z Walimia, jeszcze inni podążali drogą z Przełęczy Jugowskiej.

9.06.2015
FIMAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
W strugach deszczu i 11 °C rozegrano w dniu dzisiejszym zawody miejskie, połączone z finałem strefy wałbrzyskiej w siatkówce plażowej. Nasza para Maciej Kurnicki i Jakub Popławski, wspierana przez rezerwowego Filipa Slatana, wszyscy z III b, wygrali te trudne zawody i awansowali do Finału Dolnośląskiego
informacje

GIMNAZJUM NR 3 NA FINALE MISTRZOSTW POLSKI
Siatkarze z Gimnazjum nr 3, Mistrzowie Dolnego  zakwalifikowali się do ścisłego finału Ogólnopolskiej Gimnazjady w Grach Zespołowych. Na turnieju w Lublinie świdniczanie dzielnie walczyli i zostali XIV drużyną w Polsce..
WYRÓZNIENIE DLA SZKOLNEGO OŚRODKA KARIER W G3Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej wyróżniło Szkolny Ośrodek Karier działający w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy za przygotowanie i przeprowadzenie Ogólnopolskiego Tygodnia Karier pod hasłem „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”. To szczególne wyróżnienie dla szkoły oraz doradcy zawodowego Renaty Jończyk, gdyż tylko trzy gimnazja z całego kraju zostały wyróżnione, a z Dolnego Śląska jedynie świdnickie.

28.05.2015
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU
Z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich na szkolnym boisku odbył się festiwal gier podwórkowych - graliśmy w klasy, kolory, zbijaka, skakaliśmy na skakance, w gumę i kręconkę. Chłopcy namiętnie rywalizowali w kapsle. Wszystkim bardzo się podobało!!

28.05.2015
SŁODKA UCZTA W HOTELARCE
Shake truskawkowy, trufle pomarańczowa nutą oraz francuskie przekąski z cebulową maromoladą oraz serem i orzechami – wszystkie te pyszności przygotowali uczniowie naszej szkoły podczas zajęć kulinarnych w Zespole Szkól Hotelarsko - Turystycznych w Świdnicy.
 

28.05.2015
Dolnośląskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce.
Dnia 28.05.2015r we Wrocławiu, na Stadionie Olimpijskim, odbyły się Dolnośląskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce.
Uczniowie naszego gimnazju, którzy na strefie wałbrzyskiej zakwalifikowali się do udziału w tych mistrzostwach, dzielnie walczyli  dzisiaj, pobijając dotychczasowe rekordy życiowe w swoich konkurencjach.26.05.2015
FORUM ZAWODOWE W MECHANIKU
26 maja 2015r. grupa uczniów klas III naszego gimnazjum uczestniczyła w Forum Zawodowym, którego organizatorem był Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Podczas spotkania zostały przedstawione branże zawodowe, w których kształceni są uczniowie świdnickiej szkoły, a wśrod nich mechaniczna, samochodowa, spedycyjna i inforamtyczna.

1B, 1A, 2B Z WIZYTĄ W STACJI I EKOLOGICZNEJ
Nietoperza, papugi, jaszczurkę, węża i różne gatunki owadów mogli zobaczyć uczniowie klas 1a, 1b, 2b na zajęciach ekologicznych w Stacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica.


WARSZTATY MULTIMEDIALNE "Pomieszanie zmysłów"
Uczniowie klasy Ia Kacper Pietrak oraz Adrian Smagło wzięli udział w warsztatach multimedialnych. Warsztaty "Pomieszanie zmysłów", prowadzone przez Marka Straszaka, były rajem dla osób zainteresowanych nowymi technologiami i mediami. W wyniku dwudniowej pracy powstała multimedialna instalacja. Zobaczcie sami >>> KLIKNIJ


STAŻ DZIENNIKARSKI W WYDAWNICTWIE
W poniedziałkowym (25.05.2015) wydaniu Wiadomości Świdnickich można było przeczytać reportaże uczniów naszego Gimnazjum, Alicji Januś, uczennicy klasy Ia,  oraz Kacpra Pietrzaka, ucznia klasy Ia, którzy odbywają w wydawnictwie staż dziennikarski.Spotkanie z rehabilitantką
Dziewczęta z grup sportowych klasy 1a oraz 2a spotkały się dziś z panią Joanną Krzymińską -  rehabilitantką z Wrocławia. Pani Joanna prowadzi m.in. badania profilaktyczne wśród dziewcząt objętych ministerialnym programem SOS na terenie Dolnego Śląska. Podczas indywidualnych badań określono indywidualny rodzaj ćwiczeń odpowiedni dla każdej zawodniczki i jej ewentualnych problemów zdrowotnych, kontuzji.
Ponadto w ciągu roku szkolnego młode siatkarki są poddawane regularnym badaniom u lekarza sportowego oraz podczas różnego rodzaju turniejów pod patronatem SOS.

Nasza siatkarka na zgrupowaniu
Natalia Żołnierek uczennica klasy 2a o profilu piłka siatkowa została powołana na zgrupowanie Kadry Regionu Zachód w Twardogórze.  Natalka została dostrzeżona już nie po raz pierwszy.  Do Kadry powołano najlepsze dziewczęta z całego regionu, które uczestniczą w ministerialnym programie SOS-u. W dniach 21-22 maja 2015 wzięła udział w bardzo intensywnych treningach.  Pierwszy dzień zgrupowania poświęcony był przygotowaniom do meczu z reprezentacją Ukrainy. W dniu następnym odbył się mecz. Przeciwnik był bardzo doświadczony i wymagający, dlatego pomimo wszelkich dołożonych starań młode polskie siatkarki uległy drużynie Ukrainy.
Natalii życzymy jeszcze wiele siatkarskich sukcesów.

23-24.05.2015
XIII Memoriał Jerzego Najgebauera - Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej
W dniach 23-24 maja 2015 uczennice klasy pierwszej i drugiej o profilu piłka siatkowa wzięły udział w XIII Memoriale Jerzego Najgebauera - Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej. Turniej był mocno obsadzony. Do Głogowa zjechały najlepsze drużyny  siatkarek  z rocznika 2000 oraz młodsze. Każda drużyna rozegrała 7 meczy. Dziewczęta grały m.in. z zespołami USA Lubsko, MKS Piast Głogów, SKFKS Poznań, Energetyk Poznań.

22.05.2015
ROZDAJEMY NAGRODY - GJEJTY I MOCARZA KWIETNIA21.05.2015
II FORUM WYMIANY MYŚLI PEDAGOGICZNEJ
"W ŚWIECIE KSIĄŻEK"
Nauczyciele-bibliotekarze Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy p.Monika Godula i p.Wanda Śliwowska przedstawiły swój sposób na popularyzację czytelnictwa podczas II Forum Wymiany Myśli Pedagogicznej w Świdnicy „W świecie książek”, które odbyło się  21 maja 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

19.05.2015
Oszczędni  górą!
19 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się Lokalna Konferencja  Ekologiczna poświęcona oszczędzaniu energii, jej produkowaniu i sprzedawaniu, na która zaproszono przedstawicieli władz lokalnych, mieszkańców Świdnicy i okolic – właścicieli domów jednorodzinnych oraz osoby zainteresowane instalacjami ekologicznymi.

informacje

18.05.2015
FINAŁ VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO O JANIE PAWLE II
Aby uczcić pamięć o Janie Pawle II, co roku w naszym mieście w maju obchodzimy Dni Papieskie, do których Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi aktywnie się włącza. Bierzemy udział nie tylko w konkursach organizowanych przez innych, ale przede wszystkim sami jesteśmy organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego o Janie Pawle II. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: Największym szczęściem w życiu jest możliwość robienia tego, w co się wierzy, co zmienia rzeczywistość na lepsze. Są to słowa Ojca Świętego skierowane do nas  podczas Światowych Dni Młodzieży w Rzymie.

18.05.2015
SERCE DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II Z UDZIAŁEM  GIMNAZJUM NR 3
18 maja 2015 r. o godz. 9:30. przed teatrem
uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu zorganizowanym wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną  im. C. K. Norwida w Świdnicy. W rocznicę urodzin Jana Pawła II .... było wielkie serce, kremówki i piosenki wykonane przez chór Gimnazjum nr 3..
18.05.2015
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE - strefa wałbrzyska
Dnia 18.05.2015 r. na obiektach ŚOSIR w Świdnicy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - strefa wałbrzyska. Dalszy etap, to Gimnazjada Dolnośląska, do której zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły: Kołtunowicz Katarzyna kl. 1a, Frankowska Aleksandra kl 1a.
informacje

15.05.2015
Pamiętamy o Ojcu Świętym
Tradycją naszego miasta stają się coroczne obchody Dni Papieskich, do których aktywnie włącza się Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy. W tym roku jest podobnie. Naszą aktywność zaczęliśmy od udziału w  X Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej. Celem konkursu jest popularyzacja poezji i prozy św. Jana Pawła II -  Patrona naszej Świdnicy.

Chcesz zaoszczędzić? „Postaw na słońce”! Przyjdź i dowiedz się , jak to zrobić.
Od listopada Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy realizuje projekt „Postaw na słońce”. Już zakończyliśmy dwa jego etapy.
W pierwszym etapie:
- obliczyliśmy, jak dużo energii elektrycznej zużywa budynek naszej szkoły,
- przeliczyliśmy możliwości wykorzystania energii słonecznej poprzez zamontowanie ogniw fotowoltaicznych na dachu budynku, aby pokryć koszty sali komputerowej,
- wyznaczyliśmy ilości CO2 wyprodukowanego podczas wytwarzania energii dla szkoły,
- na tej podstawie oszacowaliśmy liczbę drzew potrzebną do zrównoważenie takiej ilości CO2 (dla naszej szkoły to 176 drzew).
Drugi etap projektu zakładał obliczenie zapotrzebowania na energię w naszych domach.
Wybraliśmy 5 domków jednorodzinnych, w których obliczyliśmy zużycie energii oraz uciążliwość dla środowiska, przeliczając wytworzoną podczas funkcjonowania domu ilość CO2  na liczbę drzew potrzebną do jego zrównoważenia. Na koniec obliczymy wielkość instalacji fotowoltaicznych dla każdego domu oraz oszczędności, jakie można uzyskać dzięki jej zamontowaniu.
W trzecim etapie musimy przygotować spotkanie właścicieli domków jednorodzinnych z przedstawicielami miasta, fundacji ekologicznych, Fundacji BOS czy instytucji zajmujących się energią odnawialną. Na tym spotkaniu omówimy wyniki naszej pracy, a zaproszeni goście przedstawią sposoby pozyskiwania ogniw fotowoltaicznych oraz środków na ten cel. Poznamy też zasady rozliczania energii. Spotkanie planujemy na 19 maja 2015 r.
Chcielibyśmy, aby nasz projekt zainteresował wielu mieszkańców Świdnicy, którzy mają własne gospodarstwa domowe. Pragniemy w ten sposób zwrócić uwagę na ekologiczne myślenie i podpowiedzieć energooszczędne działania.  Jesteśmy przekonani, że świdniczanie mają prawo poznać  zmiany w prawie, możliwości wytwarzania własnej energii oraz sposoby jej rozliczania.
Wydaje się nam,  że pojęcie PROSUMENTA, czyli tego, kto produkuje, konsumuje i sprzedaje energię, powinno być znane wszystkim.  Dlatego zapraszamy na spotkanie 19 maja 2015 roku, godzina 15:45 w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy, ul. Saperów 27a, sala 105.

Sportowe gimnazjum zaprasza do udziału
 w VII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich  28.05.2015 r. godz. 14.25 - 16.00

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli na gry i zabawy podwórkowe sprzed lat (skakanka, kręconka, guma do skakania, kapsle, dwa ognie, państwa- miasta, klasy, zbijany itp.), które odbędą się na boiskach szkolnych Gimnazjum nr 3  w dniu  28.05.2015r. (czwartek) od godz. 14.25- 16.00

14.05.2015
TURNIEJ ORLIK – VOLLEYMANIA 2015

Dnia 14.05.2015r. na obiektach Gimnazjum nr 3 odbył się Turniej Piłki Siatkowej Orlik-Volleymania 2015, w którym wzięło udział 17 zespołów szkół podstawowych miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego.
Organizatorem turnieju był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum Nr 3 i Polski Związek Piłki Siatkowej. Patronat nad imprezą sprawowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz napoje i batony regeneracyjne. W zawodach wzięło udział ponad 100 dziewcząt i chłopców ze szkół powiatu świdnickiego. Zwycięzcą całe turnieju została drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy pokonując w finale Szkołę Podstawową Nr 1 w Świdnicy. Drużyna z SP6 awansowała do etapu wojewódzkiego.


WIKTORIA ZWYCIĘŻA W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Uczennica 3b, Wiktoria Śliwowska, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym „Jesień życia – wiosną życia” zorganizowanym przez  MDK Świdnica i Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy.
Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat starzenia się, starości i ludzi starych oraz  rozwijanie więzi międzypokoleniowej.

13.05.2015
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE
Dnia 13.05.2015r na obiekcie ŚOSIR odbyły sie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce świdnickich szkół gimnazjalnych.Uczennice naszego gimnazjum wywalczyły sobie  6 medali - 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe.

informacje

12.05.2015
PREZENTACJA G3 na III Gali Wolontariatu w Gimnazjum nr 4 
Nasze gimnazjum reprezentowane przez wolontariuszki z kl. 3a Angelikę Piekarz, Dominikę Maciejewską i Krystynę Vitiv wraz z p. Aliną Barć uczestniczyło  w dniu dzisiejszym, czyli 12.05.2015 r. w III Gali Wolontariatu w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy.

informacje

8.05.2015
EKOLOGICZNA LEKCJA 1A
Zwiedzanie i pokaz ekologicznej ekspozycji Energetycznego Autobusu było celem lekcji ekologii w klasie Ia pod opieka p. J. Orleańskiej w dniu 8.05.2015r. W trakcie zajęć poznaliśmy szereg praktycznych wskazówek dotyczących oszczędzania energii w życiu codziennym.
informacje

8.05.2015
W DZIEŃ ZWYCIĘSTWA
Dnia 08.05.2015 pod pomnikiem na Placu Grunwaldzkim kombatanci, poczty sztandarowe, harcerze, politycy uczestniczyli w obchodach Dnia Zwycięstwa. Pod pomnikiem zostały złożone wieńce i kwiaty. W uroczystości wzięła udział młodzież naszego gimnazjum.

informacje

5.05.2015
2A Z WIZYTĄ W STACJI I EKOLOGICZNEJ
Klasa 2a była na zajęciach ekologicznych w Stacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica.
Zajęcia ekologiczne prowadziła pani leśnik Monika Drozdowska, która w Jaskini Nietoperzy, bardzo ciekawie opowiedziała o świdnickich nietoperzach;  ich zwyczajach i siedliskach. 
informacje

4.05.2015
ROZDAJEMY NAGRODY - GLEJTY I MOCARZ MARCA
informacje

3.05.2015
UROCZYSTOŚĆ KONSTYTUCJI 3 - MAJA
Dnia 3  maja 2015 r. w uroczystościach z okazji Ustanowienia Konstytucji 3 Maja uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Paweł Kańdula, Krystyna Vitiv, Angelika Piekarz, Patryk Długosz, Marlena Bryjowska z kl. 3a oraz Mateusz Swiderski i Aleksandra Kaszewska z kl. 2c. Opiekunami byli p. Iwona Rosłońska i p. Katarzyna Osowska.


FOTO GALERIA

30.04.2015
XXI SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ
Spotkania Ekologiczne to jedna z form rozwijania  wśród  uczniów  zainteresowań  ekologicznych i kształtowania  postaw odpowiedzialności za  środowisko. Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy podejmuje się tego zadania niezmiennie od wielu lat. 30 kwietnia br. zorganizowało już po raz 21. Międzyszkolne Spotkanie z Ekologią, tym razem  pod hasłem: „Globalnie, regionalnie, odpowiedzialnie.”.
 
  


BRĄZOWY MEDAL W GIMNAZJADZIE WOJEWODZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
W PIŁCE RĘCZNEJ CHLOPCÓW
28.04.2015
SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ W 3B
Nowoczesne technologie ogrzewania mieszkań, pozyskiwanie taniej energii dla domu – to zagadnienia poznane przez uczniów klasy 3b pod opieką pani Jolanty Orleańskiej w dniu 28.04.2015 r. w Centrum Technologii Energetycznej w Świdnicy.
informacje

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW BICIU DZIECI
W ramach działań profilaktyczno - wychowawczych w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi  w kwietniu odbyły się lekcje dotyczące przemocy domowej. Coraz częstsze informacje prasowe, w mediach zwracają bowiem uwagę młodych ludzi na to zjawisko. Młodzież  rozmawiała o powodach, rodzajach przemocy, sprawcach, miejscach, gdzie może uzyskać pomoc w naszym mięście i poza nim.
informacje

26.04.2015
G3 SPORTOWO I TANECZNIE MA UŁAŃSKIEJ
FOTO GALERIA
24-26.04.2015
Puchar Podlasia dla szczypiornistów z G3
Jakub Matlęga, Jakub Marcinkowski, Paweł Starosta, Adam Chmiel, Rafał Kulon, Maksymilian Paleń, Rafał Kopyciak, Jakub Zaremba, Aleksander Ingram, Karol Wieczorek i  Wojciech Kryśpiak uczniowie klasy sportowej Gimnazjum nr 3 w Świdnicy o profilu piłka ręczna wygrali XX Międzynarodowy Turniej o Puchar Podlasia. Chłopcy stanowią trzon drużyny młodzików ŚKPR- u  przowadzony przez trenera Krzysztofa Terebuna.
informacje

25.04.2015
MINITURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
W sobotę, 25 kwietnia, w sali sportowej naszego Gimnazjum rozegrano miniturniej piłki siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział uczennice klas pierwszych i drugich uczestniczące w ministerialnym programie SOS, gośćmi były absolwentki klas sportowych naszej szkoły, które w ubiegłych latach były uczestniczkami SOS.
informacje

21 - 23.04.2015
EGZAMIN  GIMNAZJALNY KLAS III
Najważniejszy test gimnazjalistów
Kwiecień to wiosna, pierwsze pąki na drzewach, pierwsze kwitnące kwiaty… i czas egzaminów gimnazjalnych. Co prawda nie kwitną jeszcze kasztany (jak przy egzaminach maturalnych), ale trzecioklasiści od wtorku 21 kwietnia do czwartku 23 kwietnia 2015 rokupiszą testy gimnazjalne. Dla nich ten egzamin jest jednym z najważniejszych testów w ich dotychczasowym życiu. 
informacje

20.04.2015 
SREBRO DLA DZIEWCZĄT G3 W PIŁCE HALOWEJ
Dnia 20.04.2015 w Świdnicy na hali SP1 odbyły się zawody dziewcząt w piłce halowej. W zawodach udział wzięły: Gim 1, Gim 2, Gim 3, Gim 4.


informacje

72 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile".
W trakcie zajęć pozalekcyjnych przygotowaliśmy ponad 120 papierowych kwiatów. Przy okazji zapoznaliśmy się z historią getta warszawskiego i postacią Marka Edelmana. Całość wzbogaciły lekcje historii „Dymy nad gettem”.
informacje

16.04.2015
Dzień Sapera i 75 rocznica Zbrodni Katyńskiej
70 lat temu - 16 kwietnia 1945 roku w rejonie Gozdowic rozpoczęło się forsowanie Odry i Nysy Łużyckiej przez żołnierzy I Armii WP. Dzień Sapera” to święto upamiętniające tamte wydarzenia oraz oddanie i bohaterstwo saperów, którzy pełniąc trudną i niebezpieczną służbę narażali, a nawet tracili własne życie w walce z najeźdźcą.NOWOŚCI W BIBLIOTECE
informacjeDo biblioteki szkolnej zakupiono nowe książki!  Są to pozycje zgodnie z opiniami uczniów wyrażonymi podczas wyborów książek w czytelni. Po egzaminach będą dostępne w wypożyczalni.


Życzymy miłej lektury!

SZCZYPIORNIŚCI Z GIMNAZJUM NR 3 W PÓŁFINALE MISTRZOSTW POLSKI!
Drużyna młodzików ŚKPR, której trzon stanowią uczniowie klasy piłki ręcznej Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy,  zapewniła sobie awans do PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI w Dolnośląskiej Lidze Młodzików! Trenerem młodych szczypiornistów jest nauczyciel Gimnazjum p.Krzysztof Terebun.
Gratulujemy!


9.04.2015
BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓL GIMNAZJALNYCH
Dnia 09.04.2015 na obiektach ŚOSIR odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe szkół gimnazjalnych, powiatu świdnickiego.
DALEJ WALCZYMY O WAKACJE!!! - DREAM SKLEPIK

PROSIMY o głosy na stronie http://www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria,

zadanie II
pt. SPORTOWCY Z 3 GIMNAZJUM ZE ŚWIDNICY JEDZĄ ZDROWO I ŻYJĄ KOLOROWO.


My SPORTOWCY musimy dbać o zdrowy styl życia. Ponieważ w naszej szkole mamy własną kuchnię,możemy sobie pozwoilć na przygotowywanie świeżych, smacznych produktów. Marzy nam się aby nasz sklepik zawierał takie produkty jak: koktajle różnego rodzaju, świeże, pełnoziarniste pieczywo z sałatką, wędlinką i warzywkami, jajka w różnej postaci, sałatki owocowe i  ze świerzych warzyw, mufinki ze szpinakiem i fetą, jako po turecku, jogurty z musli i inne podobne zdrowe przysmaki.

WALCZYMY O WAKACJE
Sportowcy z TRÓJKI proszą o głosy na filmik na stronie  KLIKNIJ TUTAJ


25.03.2014
SZKOŁA Z KLASĄ!!!
Pod sam koniec pierwszego semestru nasza szkoła wzięła udział w V edycji konkursu „Projekt z klasą”. Do naszych zadań należało przygotowanie projektu edukacyjnego i takiego zadania podjął się Klub Kulinarny „Smacznego” pod opieką Pani Marzeny Zięby. Zgłosiliśmy naszą propozycję pod nazwą „Akademia Kulinarna – Smaki Dolnego Śląska”.
informacje

24.03.2015
DZIŚ TWORZYMY HISTORIĘ!
SIATKARZE TRÓJKI MISTRZAMI DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ
24. marca 2015 roku na długo zapadnie w pamięć grupie siatkarzy i kibiców z Gimnazjum nr 3. W Złotoryi spotkały się cztery najlepsze drużyny swoich stref- Gimnazjum nr 5 z Wrocławia, Gimnazjum z Wilkowa, Gimnazjum z Kamiennej Góry oraz Gimnazjum nr 3  ze Świdnicy, aby walczyć o Mistrzostwo Dolnego Śląska w Piłce Siatkowej Chłopców.
informacje

23.03.2015
ROZDAJEMY NAGRODY
GLEJTY – LUTY 2015 za 100 % frekwencje otrzymali:
1B - Bal Norbert
1C - Osienienko Sławomir
2A - Bakalarska Patrycja, Patro Karolina
2B - Marcinkowski Jakub
3A- Gut Natalia, Kutyło Justyna
 MOCARZEM LUTEGO został Sebastian Maciejewski z klasy 1c
informacje

23.03.2015
XI TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH JUŻ ZA NAMI
23 marca 2015r. klasy III naszego gimnazjum uczestniczyły w XI Targach Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak co roku młodzież musi stanąć przed ważnym wyzwaniem i wybrać najlepszy zawód, a co za tym idzie, najlepszą szkołę dla siebie.
informacje

20 - 22.03.2015
PIŁKARZE RĘCZNI WYGRYWAJĄ TURNIEJ!
Młodzicy ŚKPR-u Świdnica w imponującym stylu zwyciężyli na turnieju towarzyskim w Zielonej Górze. W drużynie gra wielu uczniów z klasy 2B. Zespół Krzysztofa Terebuna wysoko wygrał wszystkie spotkania i okazał się bezapelacyjnie najlepszy w stawce ośmiu zespołów.


21.03.2015
My też mówimy STOP nienawiści
21 marca 2015 roku, w minioną sobotę, Park Centralny w naszym mieście stał się miejscem nietypowej akcji, w której wzięli udział znani świdniczanie, mieszkańcy miasta oraz MY – uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy. Postanowiliśmy bowiem w ten sposób pokazać, jak bardzo nam zależy, by Świdnica stała się miastem przyjaznym dla każdego. 
informacje

21.03.2015
WIOSNA NA TALERZU
W związku z pierwszym DNIEM wiosny klub kulinarny „Smacznego” przygotował dla uczniów szkoły wiosenne, kolorowe, zdrowe kanapeczki. Po szarej i burej zimie kanapki przywoływały wiosnę swoją różnorodnością. Cieszyły nie tylko oko ale i brzuchJ To nie koniec naszych przedsięwzięć. Wrócimy po Wielkanocy z nową propozycją – zapraszamy!!


20.03.2015
V Dolnośląska Gala Talentów
20 marca 2015 roku drużyna chłopców trenujących piłkę siatkową w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy i w klubie „Dekoria” Świdnica, w składzie: M. Kurnicki, J. Popławski, A. Rataj, F. Slatan, P. Stabrawa wyjechała na V Dolnośląską Galę Talentów do Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach. Gala została zorganizowana przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.  Chłopcy postanowili opowiedzieć o swoich sukcesach sportowych, ale nie tylko.
informacje

20.03.2015
TEŻ OBSERWOWALIŚMY ZAĆMIENIE SLOŃCA
Dzisiaj przed południem można było zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca. Krótko przed godziną 11:00 Księżyc przysłonił nawet 75 procent słonecznej tarczy, pierwszy raz od 4 lat.
 

informacje

19.03.2014
XII FESTIWAL NAUKI W MECHANIKU
Dnia 19.03.2015 roku klasy 1a pod opieką p. Anny Gut oraz 2a pod opieką p.Kamili Matlak skorzystały z zaproszenia Zespołu Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy na dwunasty już Festiwal Nauki. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Wielcy Sportowcy i sport w Mechaniku”.

19.03.2015
AROMATYCZNE SPOTKANIE Z HOTELARKĄ
Uczniowie G3 w schronisku młodzieżowym w Świdnicy
19 marca 2015r. w ramach zajęć zawodoznawczych grupa uczniów klas I-III  wybrała się na warsztaty z obsługi klienta do Zespołu Szkół Hotelarsko- Turystycznych w Świdnicy, a dokładnie do schroniska młodzieżowego prowadzonego wyłącznie przez uczniów tejże szkoły znajdującego się  przy ul. Kanonierskiej w Świdnicy.
informacje

14.03.2015
SOBOTA W GALERII ŚWIDNICKIEJ i MY
14 marca 2015 roku w Galerii Świdnickiej był poświęcony  kobietom – i tym dużym, i tym małym. A to wszystko z  racji niedawnego Dnia Kobiet, który obchodzony jest co roku 8 marca. Organizatorem  była nie tylko Galeria Świdnicka, ale również Liga Polskich Kobiet z oddziałem w Świdnicy oraz NASZA SZKOŁA, czyli GIMNAZJUM NR  3 Z OODZIAŁAMI SPORTOWYMI W ŚWIDNICY.  
informacje

  
WYNIKI WYBORÓW
Tydzień temu w bibliotece Gimnazjum nr 3 odbyły się wybory książek, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy p. Monikę Godulę i p. Wandę Śliwowską. Gimnazjaliści wskazywali tytuły najciekawsze, godne polecenia rówieśnikom. Dzięki ich głosom stworzono listę najpopularniejszych książek czytanych przez naszych uczniów.
informacje

12.03.2015
WYBORY W GIMNAZJUM
Wybory książek w bibliotece Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy odbyły się w czwartek, 12 marca. Biblioteka szkolna zmieniła się w lokal wyborczy. Z tej okazji nauczyciele-bibliotekarze: pani Wanda Śliwowska i pani Monika Godula przygotowały specjalny wystrój czytelni – na szafach bibliotecznych zawieszono kolorowe karty z cytatami na temat książek, a na wielkiej planszy korkowej pojawiła się gazetka o czytaniu. Nad całością czuwała kolorowa sowa – symbol mądrości.
informacje

10.03.2015
„Pegazik” za  i przed nami.
10 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do miejskiego etapu Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Uczestniczek było niewiele, ale wykonanie przygotowanych wierszy i fragmentów prozy było na bardzo wysokim poziomie.
Ola Miezgiel i Paulina Rybarczyk z klasy 2a oraz Oliwia Łuszyńska z 1a reprezentowały nas w miejskim etapie tego konkursu.
Recytacje Pauliny i Oliwii zostały wyróżnione, Olę natomiast jury zakwalifikowało do eliminacji powiatowych, które odbędą się 25 marca. Nasza przedstawicielka ma szansę wystąpienia w etapie wojewódzkim, a może i ogólnopolskim. Trzymajmy kciuki za Olę!   

PRZYPOMNIENIE.... jeszcze raz II MIEDZYPOKOLENIOWE FORUM LOKALNYCH SPORTOWCÓW


W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” nauczyciele historii przygotowali dla uczniów konkurs wiedzy. Skierowany jest on do uczniów klas 1-3.  Podpowiedzi do pytań należy szukać na gazetce SU oraz w bibliotece na wystawie tematycznej. Odpowiedzi prosimy kierować do p. Katarzyny Nowak (s.111) oraz do p. Marzeny Zięby (s.207) w terminie nieprzekraczalnym do 5 marca.
 Zachęcamy wszystkich do udziału.
zestaw pytań 

CKZ (całkiem konkretne zawody) uczniowie gimnazjum 
w CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
Wtorkowy poranek 10 marca 2015 r.  rozpoczął się dość  intensywnym marszem uczniów klas III do CKZ-u. Wszyscy zainteresowani gimnazjaliści mieli niecodzienna okazję zwiedzenia miejsc praktyki kilku świdnickich szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowano nam szereg miejsc, w których uczniowie nabywają umiejetności praktycznych.
informacje

GIMNAZJUM NR 3 JAKO JEDYNE NA DOLNYM ŚLĄSKU
WYRÓŻNIONE W OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIU KARIER 2014

2.03.2015 
GORĄCY SEZON DLA UCZNIÓW KLAS III
Szkoły ponadgimnazjalne zakończyły już przygotowywanie ofert dla gimnazjalistów. Nadszedł czas na podejmowanie decyzji. Uczniowie klas III będą musieli już wkrótce wypełnić podanie. A zatem pora na wizyty i spotkania z przedstawicielami szkół średnich.
DNI OTWARTE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
I LO 21 marca 2015r. godz. 10.00 – 13.00
II LO 28 marca 2015r. od godz. 10.00
III LO 11 kwietnia 2015r. od godz. 9.00
ZSM („mechanik”) 20 marca 2015r.
ZSH-T („hotelarka”) 27 marca 2015r. godz. 9.00- 16.00
ZSB-E („budowlanka”) wg potrzeb, po wcześniejszym umówieniu się
ZS nr 127.03.2015r. godz. 11.00- 16.00
ZSE („ekonomik”) - 28.03.2015r. godz. 10.00- 14.00
informacje

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW W PIŁCE RĘCZNEJ
W zawodach rozegranych w środę 25.02. nasze szczypiornistki pokonały rywalki, najpierw wygrywając 6-4 z Gimnazjum 2, a następnie pokonując reprezentację Gimnazjum nr 4 wynikiem 7-2. Tym samym pokazały, że są najlepsze w mieście! Gratulujemy!

Szczypiorniści z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy nie dali żadnych szans reprezentacjom pozostałych świdnickich gimnazjów w rozegranym w poniedziałek, 2 marca, turnieju piłki ręcznej chłopców w ramach „Współzawodnictwa szkolnego”. Swoje mecze ręczni z „Trójki” wygrywali bardzo zdecydowanie grając nawet drugim składem
informacje

27.02 – 01.03 2015
SIATKARZE Z „TRÓJKI” NA TURNIEJU W ŁEBIE
W dniach 27.02 – 01.03 2015r kadeci  UKS Dekoria Świdnica, uczestniczyli w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Łebie.  XVII Międzynarodowy  Maraton siatkarski o Puchar Burmistrza, w którym brało udział aż 36 drużyn, w tym 16 ekip kadetów i 20 kadetek, między innymi, AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, Chemik Bydgoszcz, Kaliningrad, Czerni Słupsk  czy Kędzierzyn Koźle, rozpoczął się w piątek a skończył w niedzielę.
informacje

26.02.2014
Poczuliśmy atmosferę Mistrzostw Świata
SPOTKANIE Z TRENEREM JACKIEM BĘDZIKOWSKIM I BRĄZOWY MEDAL Z KATARU
26 lutego 2015 roku to kolejny szczególny dzień dla uczniów Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy. Dziś bowiem po raz drugi mieli oni okazję spotkać się z trenerem p. Jackiem Będzikowskim i dzięki niemu poczuć atmosferę Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, a przede wszystkim zobaczyć BRĄZOWY MEDAL, który wywalczyli polscy zawodnicy. Naszym gościem był także p. Lucjan Antoninas ze Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej.
informacje

26.02.2015

ZNOWU ROZDAJEMY NAGRODY

GLEJTY I MOCARZ – GRUDZIEŃ/STYCZEŃ 2015
Szkolna wycieczka do Niemiec
Dnia 22. czerwca 2015 odbędzie się szkolna wycieczka do Niemiec. W tym roku uczniowie będą mieli okazję zwiedzić piękny zielony region położony nad Szprewą – Spreewald. Będziemy zwiedzać go nie tylko spacerując, ale również podczas rejsu łodziami. Ponadto obejrzymy zabytki miasta Cottbus. Cena wycieczki 90 zł + 12 Euro na rejs łodzią. Należy pamiętać o ważnym dowodzie osobistym lub paszporcie.  Zapraszam.
Zapisy u p. Michalik.

24.03.2015
PRZED FILMOWĄ KAMERĄ …, a może karierą…?
24 lutego 2015 roku uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy uczestniczyli w nietypowej lekcji j. polskiego. Była to lekcja filmowa przygotowana przez profesjonalistów zajmujących się na co dzień pracą w studiu filmowym. Opowiadali oni o pracy montażysty filmowego, pracy z kamerą, pracy kostiumologa, makijażysty, rekwizytora. Nasi uczniowie mieli również możliwość zagrania różnych ról filmowych, poczynając od sceny w filmie romantycznym, poprzez western, do sceny w horrorze.
Lekcja była wesoła i wzbudzała we wszystkich wiele emocji. Co chwila słychać było wybuchy głośnego śmiechu albo wesołe komentarze. Efekty lekcji można zobaczyć na stronie szkoły na filmiku przygotowanym przez organizatorów, czyli przez Teatr Show. Zapraszamy do oglądania.
ZOBACZ FILM

23.02.2015
SIATKARZE NA MEDAL!!!!     
JESTEŚMY W FINALE DOLNOŚLĄSKIM!!!! TWORZYMY HISTORIĘ!!!!
W rozegranym 23 lutego, Finale Strefy Wałbrzyskiej, nasi siatkarze kolejny raz udowodnili, że nie mają sobie równych.
Kolejność końcowa:
Gimnazjum nr 3 Świdnica
ZSP Gimnazjum Kudowa Zdrój
Gimnazjum Publiczne nr 1 Ząbkowice Śląskie
Gimnazjum Miejskie Jedlina Zdrój.

Szkolny konkurs plastyczny „ Sport – moja pasja”.
Konkurs plastyczny – „ Sport – moja pasja” to połączenie wydarzeń sportowych jakie miały miejsce podczas II Forum Lokalnych Sportowców z  pasjami uczniów naszej szkoły.13.02.2014
GWIAZDY SPORTU PO RAZ  DRUGI W GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY
13 lutego 2015 roku, mimo iż wypadł w piątek, na pewno nie był pechowy dla Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. M. Zaruskiego w Świdnicy. Ten dzień wpisał się w tradycję szkoły sportowej i w historię naszego miasta, bowiem z inicjatywy gimnazjum i przy współpracy Urzędu Miasta Świdnica oraz zaprzyjaźnionych klubów sportowych udało się zorganizować po raz drugi Międzypokoleniowe Forum Dolnośląskich Sportowców, którego motto brzmiało: „MÓJ SPORT – MOJA PASJA”. Największą atrakcją był Puchar FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 zdobyty przez polskich siatkarzy. Patronat honorowy nad II edycją spotkania objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego – p. Cezary Przybylski oraz Prezydent Miasta Świdnica – p. Beata Moskal – Słaniewską.
informacje

 

 

 

 

 

 


12.02.2014
Sport to nie tylko treningi
Z okazji organizacji II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych  Sportowców w przeddzień imprezy w Gimnazjum nr 3 odbyły się  dwa spotkania -  z dietetykiem oraz lekarzem medycyny sportowej.
informacjeZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI
VII OGÓLNOPOLSKEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO 
O JANIE PAWLE II
Jak rozumiesz  słowa św. Jana Pawła II: „Największym szczęściem w życiu jest możliwość robienia tego, w co się wierzy, co zmienia rzeczywistość na lepsze”.regulamin

PODSUMOWANIE 1 semestru w roku szkolnym 2024 / 2015
Przyznano stypendia naukowe i sportowe następującym uczniom:
l.p
Nazwisko
imię
Klasa
1.                    
Łuszyńska
Oliwia
1a
2.                    
Rybarczyk
Paulina
2a
3.                    
Pietrzak
Kacper
1a
4.                    
Fiłonowicz
Maciej
1b
5.                    
Kutyło
Justyna
3a
6.                    
Januś
Alicja
1a
7.                    
Matlęga
Jakub
2b
8.                    
Ingram
Aleksander
2b
9.                    
Kurnicki
Maciej
3b
10.                
Miezgiel
Aleksandra
2a
11.                
Kryśpiak
Wojciech
1b
12.                
Grymek
Mateusz
2a
13.                
Hałdaś
Kacper
2a
14.                
Pinkos
Wojciech
2a
15.                
Chmiel
Adam
2b
16.                
Kopyciak
Rafał
2b
17.                
Niewiadomski
Jakub
2b
18.                
Paleń
Maksymilian
2b
19.                
Starosta
Paweł
2b
20.                
Trzpil
Adrian
2b
21.                
Zaremba
Jakub
IIb
22.                
Grobelny
Bartek
1a
23.                
Pietrzak
Kacper
1a
24.                
Smagło
Adrian
1a
25.                
Stabrawa
Patryk
3b
26.                
Rataj
Aleksander
3b
27.                
Slatan
Filip
3b
28.                
Kurnicki
Maciej
3b
29.                
Popławski
Jakub
3b
30.                
Kołtunowicz
Katarzyna
1a
31.                
Liwuś
Daria
1a
32.                
Gaik
Karolina
2a
33.                
Jankowska
Weronika
2a
34.                
Jankowska
Wiktoria
2a
35.                
Kulczyk
Weronika
2a
36.                
Madziar
Anita
2a
37.                
Miezgiel
Aleksandra
2a
38.                
Patro
Karolina
2a
39.                
Pełka
Oktawia
2a
40.                
Rutowicz
Angelika
2a
41.                
Rybarczyk
Paulina
2a
42.                
Stefańska
Julia
2a
43.                
Wazner
Paulina
2a
44.                
Żołnierek
Natalia
2a


INFORMACJE DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH
HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ ŚREDNICH
ZARZADZENIE DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY z 2 lutego 2015 r.
12.02.2015
TŁUSTY CZWARTEK
12.02. nie był zwykłym czwartkiem, to tłusty czwartek. Samorząd Uczniowski z tej okazji nawiązał współpracę z kołem kulinarnym „Smacznego”- opiekun p. Marzena Zięba. Uczennice kl.3b Wiktoria, Kasia, Julka i Martyna upiekły przepyszne pączusie z riccotą, faworki oraz oponki.
informacje

9 - 12.02.2015
SZKOLNE WALENTYNKI
W dniach 9.02.- 12.02. w szkolnej bibliotece do specjalnego, walentynkowego pudełka zbierano kartki walentynkowe. Następnie doręczono walentynki do adresatów. Wszystko uwieczniono, a zdjęcia można oglądać w galerii.

informacje

8.02.2015
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO DO ZOO
Szklone koło turystyczno-krajoznawcze pod opieką p. Eli Gąsior i p. Kasi Nowak wybrało się w niedzielę 8 lutego do wrocławskiego ZOO aby zwiedzić Afrykarium. Uczniowie spotkali tam najmniejsze antylopy  dikdik Kirka, które w świecie występują tylko w 34 ogrodach zoologicznych (w naturze zamieszkują tereny południowej  środkowej Afryki). Największą atrakcją okazał się podwodny  świat Afrykarium, do którego można wejść korzystając z tunelu umożliwiający podziwianie zgromadzonych okazów.
FOTO GALERIA

6.02.2015
Siatkarze znów wygrali!!!
06.02 w piątek, w naszej szkole, odbył się półfinał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców. Kolejny raz nasi siatkarze nie mieli równych i pokonali łatwo swoich przeciwników.

informacje

SZKOLNE WALENTYNKI
Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do wspólnej walentynkowej zabawy.  W dniach 9.02.- 13.02. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą zbierać kartki walentynkowe do specjalnego, walentynkowego pudełka. Zachęcamy bardzo serdecznie do wykonania walentynek dla Waszych sympatii, przyjaciół oraz tych, których lubicie. Pamiętajcie, że dobrze jest otrzymywać, ale jeszcze miłej obdarowywać ;)
Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Walentynki w Polsce
Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero latach 90. XX wieku]. Jedyne i największe w Polsce odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie - mieście zakochanych (województwo kujawsko-pomorskie) pod nazwą "Walentynki Chełmińskie".
 
Zwyczaje
Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek jak również bardziej osobistych elementów garderoby.

CZAS PODSUMOWAŃ
Skończył się I semestr, minęły tez ferie zimowe, czas więc na pewne podsumowania. Przygotowaliśmy dla WAS zestawienie punktów za WASZĄ działalność w szkolnych akcjach i pracach Samorządu Uczniowskiego.
informacje

18.01.2015
„SŁODKI KIERMASZ”
18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Ten przesympatyczny miś znany jest chyba każdemu dziecku, dlatego i my postanowiliśmy uczcić tę zabawną postać literacką. Na cześć Puchatka zorganizowaliśmy w szkole i na sali gimnastycznej „Słodki kiermasz”,
informacje

16.01.2015
Wizyta w Domu Małego Dziecka
Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również kształtowanie odpowiednich postaw moralnych, empatii, współczucia i innych potrzebnych emocji. Nauka w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy nie polega tylko i wyłącznie na przyswajaniu wiedzy książkowej, ale również na udziale w różnorodnych konkursach, zawodach sportowych, akcjach charytatywnych i działaniach wolontariatu. I w tych dziedzinach szkoła ma swoje sukcesy.

15.01.2015
RENESANS SZKÓŁ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO ZAWODU
Spotkanie rodziców uczniów klas III z panem Stanisławem Szelewą Dyrektorem Wydziału Oświaty
w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.
W Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III z panem dyrektorem Stanisławem Szelewą, którego głownym tematem były planowane zmiany w szkolnictwie ponadgimnazjalnym w roku szkolnym 2015/16, a więc w czasie kiedy nasi uczniowie będą wybierać kierunek dalszego kształcenia, a co za tym idzie szkołę średnią.
informacje

"ENERGO - OSZCZĘDZANIE NA EKRANIE"
Uczniowie naszej szkoły. Maciej Kurnicki, Patryk Stabrawa, Adrian Smagło, Kacper Pietrzak pod opieką Ann Gut  zrealizowali film konkursowy.
 
FILM NASZYCH UCZNIÓW ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY 
wyniki konkursu


13.01.2015
 PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE
Trzynastego stycznia 2015 r. wolontariusze z Gimnazjum nr 3 i klasa 3A w ramach współpracy z Domem Dziennego Pobytu zostali zaproszeni wraz z opiekunką p. Aliną Barć, katechetką na przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez seniorów.
informacje

13.01.2015
2 MIEJSCE W TURNIEJU TENISA STOLOWEGO CHŁOPCÓW
Dnia 13.01.2015 w Gimnazjum nr 2 w Świdnicy odbyły się zawodu w tenisa stołowego chłopców. Udział w rozgrywkach wzięły wszystkie świdnickie gimnazja.

informacje

12.01.2015
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT SZKOŁ GIMNAZJALNYCH
DNIA 12.01.2015 W GIMNAZJUM NR 2 W ŚWIDNICY, ODBYŁ SIE TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT SZKOŁ GIMNAZJALNYCH. UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY ZDOBYŁY 4 MIEJSCEinformacje

RATUJEMY KASZTANOWCE
W okresie jesiennym wrzesień- listopad uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie  „Ratujmy kasztanowce”.  Działania młodzieży związane są z ochroną drzew kasztanowców na terenie naszej szkoły. Kasztanowce są zarażone pasożytem szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, który niszczy liście. Jedną z form walki z tym owadem jest systematyczne grabienie i usuwanie opadających liści.

„Zbierajmy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom im damy.”
Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odpowiedzieli na apel Nadleśnictwa Świdnica.
Przez okres jesienny zbierali kasztany i żołędzie dla zwierząt leśnych.
Zebraliśmy 110 kg kasztanów z terenu szkolnego.


WIADOMOŚCI - WYDANIE 3

19.12.2014
MIŁY DZIEŃ 
KOLĘDOWANIE, NAGRADZANIE, ROZDANIE KOLEJNYCH GLEJTÓW I WYBRANIE MOCARZA LISTOPADA
Dnia 19.12.2014 r. w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd Obcojęzycznych. Na scenie wystąpili uczniowie klas 1, 2 i 3 w repertuarze piosenki angielskiej i niemieckiej.
informacje
19.12.2014
KONKURS WIEDZY O TRADYCJACH ŚWIĄTECZNYCH
Rozstrzygnięto konkurs wiedzy o tradycjach świątecznych „Cud Bożego Narodzenia” zorganizowany przez nauczycieli - bibliotekarzy p. Monikę Godulę i p. Wandę Śliwowską we współpracy z katechetką p. Aliną Barć. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z wszystkich klas pierwszych.18.12. 2014
Zakończenie akcji „Góra Grosza”
Przedstawiciele Samorządu komisyjnie podliczyli monety, które zbieraliśmy przez dwa tygodnie na przełomie listopada oraz grudnia. Zajęło im to półtorej godziny. Zebraliśmy 108 zł 49 groszy.

informacje

17.12.2014
Psiaki też potrzebują pomocy!
Dziś, 17 grudnia 2014 roku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Dola, Martyna Rosiek, Paweł Kańduła -  po raz kolejny udali się z wizytą do schroniska dla zwierząt „Azyl” w Dzierżoniowie.
16.12.2014
KOLOROWY WTOREK
Kolejny grudniowy dzień, kolejny kolorowy wtorek. Tym razem obowiązującym  kolorem był czerwony, doskonale komponujący się z mikołajkowo - świątecznym nastrojem panującym już  w szkole i powoli w naszych domach.
informacje

15.12.2014
ROZGRYWKI MIEJSKIE W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
W dniu 15.12.2014 w naszej szkole, odbyły się rozgrywki miejskie w piłce siatkowej chłopców. Zawodnicy Gimnazjum nr 3 nie dali rywalom żadnych szans. Pokonali kolejno Gimnazjum nr 1, 2:0 Gimn. nr 4 również 2:0 oraz Gimn. nr 2 2:0.
informacje

SIATKÓWKA - Mamy awans
W dniu 11.12.2014 r. odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt szkół gimnazjalnych Świdnicy. Udział w turnieju wzięły reprezentacje czterech gimnazjów świdnickich.
informacje

9.12.2014
Dzieci, czy byłyście grzeczne?
9 grudnia, godz. wychowawcza, kl .Ic, pukanie do drzwi. To był on - sam Święty prosto z Laponii. Zapytał: Dzieci, czy byłyście grzeczne?

informacje

Projekt Samorządu Uczniowskiego
„Cztery Pory Roku - Jesień”
Każda z klas w ramach cyklicznego projektu ma za zadanie zrobić cztery autorskie zdjęcia w kategoriach:
- życie kulturalne szkoły,
- codzienność w szkole,
- sport w mojej szkole,
- natura wokół szkoły.
informacje

WIADOMOŚCI - WYDANIE 25.12.2014
W MIĘDZYNARODOWYM DNIU WOLONTARIATU…
Wolontariusz to człowiek empatyczny, wrażliwy, a przede wszystkim otwarty na potrzeby innych ludzi. Takich ludzi na całym świecie nie brakuje. To dzięki nim ludzie potrzebujący pomocy nie czują się samotni, zagubieni i wiedzą, że zawsze ktoś im pomoże.
informacje

Emocje do ostatniego gwizdka
Dopiero ostatni mecz zadecydował o kolejności zajętych miejsc w Turnieju koszykówki chłopców w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego'. W Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, w którym odbywały się zawody zgromadziły się reprezentacje czterech gimnazjów.
informacje

27.11.2014
II MIEJSCE W PÓŁFINALE STREFY WAŁBRZYSKIEJ - GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.
Reprezentancji naszego gimnazjum uzyskali II miejsce w rozgrywkach piłki koszykowej chłopców.  Zawody odbyły się w Wałbrzychu 27.11.2014.


informacje

WIADOMOŚCI - WYDANIE 1


25.11.2014
BRĄZOWY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE
Już po raz kolejny z inicjatywy Samorządu uczniowskiego odbył się w naszej szkole tzw. „kolorowy dzień”.

informacje

21.11.2014
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
21 listopada 2014 r w naszej szkole odbył się Szkolny Etap  Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu  Życia. Uczestnikami konkursy byli uczniowie klas 2 i 3.


informacje

20.11.2014SZKOLNY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
„I TY MOŻESZ KOMUŚ URATOWAĆ ŻYCIE”
20 listopada 2014 r w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej pod hasłem „I ty możesz komuś uratować życie” pod patronatem Rejonowego Oddziału PCK w Świdnicy.


informacje

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE,
ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE
Po raz kolejny Samorząd Uczniowski przyłącza się do XV już w tym roku akcji Góry Grosza. W dniach 24.11.- 5.12. zbieramy wśród młodzieży szkolnej każdą drobną monetę.

informacje

Szkolna Telewizja zaprasza na film, pt. „AMNEZJA”
Film został zrealizowany m.in. przez uczniów klasy I a  Adriana Smagło i Kacpra Pietrzaka w ramach projektu „Telewizja Uśmiechu-projekt edukacji medialnej”. Tematyka  – HORROR. W ciągu dwóch dni warsztatów wymyślili formułę i stworzyli film. Zdjęcia do filmu były wykonywane  na Dworcu PKP w Świdnicy oraz w Kinie Gdynia.
FILM

NAPISZ PRACĘ, WYKONAJ PRACĘ PLASTYCZNA LUB NAKRĘĆ FILM
SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY ZAPRASZA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

Serdecznie zapraszam do udziału w Konkursie „Szkoła zawodowa – mój wybór”, który jest organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest upowszechnianie kształcenia zawodowego poprzez wybór i prezentację najlepszych prac uczniów. Zadaniem uczestników będzie wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.

6.11.2014
APEL - NAGRADZAMY LAUREATÓW KONKURSÓW
KOLEJNE GLEJTY I MOCARZ PAŹDZIERNIKA13.11.2014
ROZGRYWKI W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ DZIEWCZĄT
W Gimnazjum nr 3 odbyły sie rozgrywki w piłkę koszykową szkół gimnazjalnych. Dziewczęta naszej szkoły zajęły 4 miejsce.

07.11.2014
„TROPIĄC HISTORIĘ”
Uczniowie naszej szkoły w składzie Wiktoria Śliwowska, Dawid Torbus i Patryk Stabrawa z klasy III B wzięli udział w II międzyszkolnej grze literacko-historycznej ”Tropiąc historię”.

informacje

7.11.2014 
Niecodzienne spotkanie
07 listopada 2014 roku reprezentacja Gimnazjum nr 3  - K. Łacek, A. Lis, A. Konstanty,  W. Ciężka ( kl. 3b), D. Maciejewska, D. Maciejewski, S. Maciejowska, M. Słonimski (kl. 3a) w Świdnicy udała się po południu do świdnickiego teatru. Po co? Przyczyny były dwie. Pierwsza to odebranie wyróżnienia za napisane przemówienie z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Alę Konstanty z kl. 3b (op. P. Jolanta Antos). Druga to spotkanie z wnukiem marszałka Józefa Piłsudzkiego p. Krzysztofem Jaraczewskim.
informacje

6 .11.2014
Gra Miejska Śladami Mieczysława Kozara - Słobódzkiego
6 listopada 11 osobowa drużyna z naszego gimnazjum wzięła udział w Grze Miejskiej Śladami Mieczysława Kozara - Słobódzkiego i zajęła I miejsce. Gra została zorganizowana przez MDK w Świdnicy w setną rocznicę powstania Legionów Polskich i odbywała się na terenie miasta oraz w MDK.
informacje

6.11.2014
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W FABRYCE APARATURY POMIAROWEJ
Uczniowie naszego Gimnazjum na zaproszenie Naczelnej Organizacji Technicznej NOT w Świdnicy raz Fundacji Otwartego Muzeum Techniki we Wrocławiu, wzięli udział w warsztatach fotograficznych oraz mogli szczegółowo zwiedzić  Fabrykę  Aparatury Pomiarowej "Pafal" w Świdnicy. O historii fabryki dzieciom opowiadał dr hab., profesor nadzwyczajny Politechniki Wrocławskiej Stanisław Januszewski.
informacje

MAMY STYPENDYSTKI!
III EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNEGO IKEA FAMILY - „NA RODZINĘ MOŻNA LICZYĆ”
Stypendystkami Programu Ikea Family w roku szkolnym 2014/2015 zostały Paulina Rybarczyk oraz Angelika Rutowicz, obydwie z kl.2a. Dziewczyny to uczennice klasy sportowej o profilu piłka siatkowa. Są przykładem na to, że można doskonale łączyć osiągnięcia naukowe, sportowe oraz angażować się społecznie w różnego rodzaju projekty.
informacje

Czytaliśmy poezję dla  Ojczyzny
Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 3 brali udział w zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną flash - mobie z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie zatytułowane „Jedenaście minut poezji” odbyło się na skwerze przy ul. Franciszkańskiej.
informacje

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
„Gramatyka na warsztacie”
Innowacyjny konkurs skierowany został do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego celem jest propagowanie gramatyki języka niemieckiego. Na potrzeby konkursu należało nagrać maksymalnie 1 minutowy film, w którym drużyna,  składająca się z dwóch osób, wyjaśni wybrane przez siebie zagadnienie gramatyczne. Prace przygotowali uczniowie kl.3B.
informacje - FILMY

Kulinarni Odkrywcy
Klub filmowy i klub kulinarny” Smacznego” postanowił połączyć swoje siły i wziąć udział w konkursie kulinarnym „Kulinarni Odkrywcy” organizowanym przez Tesco.

30 - 31.10.2014
WOJEWÓDZKI TURNIEJ SOS
W dniach 30-31.10.2014 odbył się Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Gospodarzem turnieju było miasto Twardogóra. Udział w zawodach wzięły trzy szkoły gimnazjalne z województwa dolnośląskiego, w których  siatkówkę trenują dziewczęta.30.10.2014
Recytatorski Konkurs Poezji Patriotycznej
30 października uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy reprezentowali szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej organizowanym co roku przez MDK. W tym roku konkurs wyglądał nieco inaczej, gdyż do udziału w nim zostali również zaproszeni uczniowie ze szkół z powiatu świdnickiego.
informacje

30.10.2014
DZIEŃ SPÓDNICY
Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski przypomniał społeczności szkolnej naszego Gimnazjum o Dniu Spódnicy. Jak podkreślali zarówno chłopcy jak i dziewczęta, niestety coraz rzadziej nosimy spódnice

informacje

28.10.2014
Powstanie Warszawskie oczyma młodych – konkurs
Aż 6 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie literackim organizowanym prze Galerie Świdnicką pt „Powstanie Warszawskie oczyma młodych”. W esejach uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie czy warto było umrzeć za Ojczyznę? Czy powstanie miało jakikolwiek sens? Czy dzisiejsza młodzież zdolna byłaby do tego rodzaju poświęceń?
informacjeGIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY - zrealizowało OTK na "szóstkę" ! - sprawdź
WYGRANY Tablet Lenovo Idea Tab S5000
Konkurs „Moja Pasja”  był adresowany do uczniów świdnickich gimnazjów. Konkurs polegał na nakręceniu krótkich form filmowych, prezentujących  zainteresowania uczestników konkursu i ich przyjaciół. - Tablet Lenovo Idea Tab S5000 otrzymują Patryk Stabrawa i Maciej Kurnicki
informacje


29.10.2014
Spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy pt. „Co gimnazjalista powinien wiedzieć o rynku pracy?”
Co to jest rynek pracy? Co gimnazjalista powinien o nim wiedzieć? Jak się po nim poruszać? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć panie Katarzyna Bryndza i Joanna Tyborowska pracownice PUP w Świdnicy.

informacje

Międzypokoleniowe warsztaty filmowe 
Czy w 48 godzin można wymyślić i zrobić film? Przekonali się o tym uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów, w których wzięli udział uczniowie świdnickich gimnazjów oraz zaprzyjaźnieni seniorzy z Jaworzyny Śląskiej. NASZE GIMNAZJUM  reprezentowali uczniowie kl. IA Kacper Pietrzak i Adrian Smagło – kamerzyści i dziennikarze SZKOLNEJ TELEWIZJI G3.
informacje

OTK 2014
WYCIECZKA DO KUDOWY ZDROJU „SZLAKIEM GINĄCYCH ZAWODÓW”
Zimny piątkowy poranek, gęsta mgła i mżawka nie zapowiadały wspaniałego wyjazdu do Kudowy, tym bardziej, że obok siebie mieli zasiąść gimnazjaliści ze Świdnicy i Lutomi. No cóż, myliliśmy się. Podróż stała się okazją do poznania się i pozyskanie o sobie kilku niezbędnych informacji, niezbędnych już na miejscu.
informacje


24.10.2014
Spotkanie z dietetykiem
W dniu 24.10. 2014 roku w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy klasa sportowa dziewczyn Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego miała okazję porozmawiać z Panią  dietetyk  o zdrowym odżywianiu i jego wpływie na organizm sportowca.
informacje

23.10.2014 - OTK 2014
Po drugie - wyjście do piekarni państwa Bieżyńskich
23 października grupa uczniów naszego gimnazjum odwiedziła zaprzyjaźnioną piekarnię państwa Bieżyńskich - znanych świdnickich producentów pieczywa, by zapytać o konkurencje na rynku pracy.
informacje

23.10.2014
XVII Dolnośląski Festiwal Nauki - KAMIENIEC ZĄBKOWICKI
Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Po wycieczce do Muzeum Papiernictwa, na jaką pojechały klasy 1a i 1b, przyszła kolej na kl. 3b. 23 października pod opieką p. J. Antos i p. M. Pałki trzecioklasiści odwiedzili Kamieniec Ząbkowicki.
informacje

22.10.2014
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJW środę  22 października odbył się w naszej szkole doroczny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. W szkolnym etapie wzięło udział siedemnaście osób z klas 1-3. Wszyscy w lirycznym nastroju zatrzymaliśmy się na słowach utworów treści patriotycznej.15 - 17.10.2014
"ŻYCIE ZACZYNA SIE PO 60-tce" - ŚWIDNICKI DZIEŃ SENIORA
Od środy 15.10 do piątku 17.10 wolontariusze z Gimnazjum nr 3 pomagali w organizacji Dnia Seniora. Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Aliny Barć przygotowywali tę imprezę. Pierwszego dnia szesnastu wolontariuszy przygotowywało dekoracje w teatrze: balony, plakaty, chorągiewki oraz ustawiało stoły i krzesełka  w kawiarence.


16.10.2014
Żywa lekcja historii.
16 października zawitała do naszej szkoły Agencja widowisk historycznych Arkona. Dzięki niej uczniowie klasy 1a, 2a, 2b, 2c oraz 3b mieli okazję oglądnąć spektakl historyczny „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”
informacje

16.10.2014 - OTK 2014
Po pierwsze - wyjazd do Lutomi
16 października 2014r. grupa uczniów klas I-III wraz z doradcą zawodowym wybrała się do Lutomi, by zwiedzić Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną  i odpowiedzieć sobie na pytanie Czy na wsi istnieje rynek pracy? 
informacje


14.10.2014
PIERWSZE GLEJTY I MOCARZ WRZESNIA 
Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zostały rozdane glejty i nadany tytuł Mocarza miesiąca. Wszyscy uczniowie szkoły, którzy nie opuścili ani jednej lekcji oraz nie miele ani jednego spóżnienia otrzymali z rąk pani dyrektor glejt uprawniający do zwolnienie z zadania domowego, kartkówki lub pytania.
informacje

14.10.2014 r. 
Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej 
Dnia 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.


9.10.2014
XVII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI
9 października, w ramach XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, kl. 1a i 1b wzięły udział w lekcji muzealnej „Rękodzieło papiernicze” na terenie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.


JAK ZAPRZYJAŹNIĆ SIĘ Z RYNKIEM PRACY? - NASZ TYDZIEŃ KARIERY 
"Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?"
oznacza, że proponujemy szczególną uwagę zwrócić m.in. na rzetelne źródła aktualnej informacji o rynku pracy, na zasoby, które mamy i które polecamy naszym klientom, czy też o kluczowej dziś umiejętności samodzielnego zdobywania informacji, posiadania własnej strategii wyszukiwania i oceny informacji o rynku pracy. Przypominamy także o kompleksowym „pakiecie” umiejętności „bycia zatrudnionym” (termin angielski - employability), który każdy uczeń, czy student powinien nabywać w trakcie nauki w szkole i o wielu innych elementach warunkujących naszą „przyjaźń” z rynkiem pracy.
Co to jest rynek pracy?
Jak należy się po nim poruszać?
Gdzie szukać pomocy, informacji, wsparcia?
Czy gimnazjalista musi wiedzieć gdzie i jak znależć pracę?
 
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku obchodzony będzie w dniach 20-26 października 2014r., pragniemy zaproponować uczniom kilka ciekawych propozycji:
 
16.10.2014r. - wyjazd do Lutomii Dolnej - wizyta w gospodarstwie rolnym w Lutomii Dolnej, spotkanie z uczniami miejscowego gimnazjum w Szkolnym Ośrodku Karier
 
23.10.2014r. - wyjście do piekarni p. Bieżyńskich „Konkurencja na rynku pracy?”
 
24.10.2014r. - wyjazd na wycieczkę „Śladami ginących zawodów” - koszt ok. 40 zł
 
29.10.2014r. - spotkanie z pracownikiem Urzędu Pracy w Świdnicy „Jaki jest współczesny rynek pracy?”
 
Wszystkie osoby chętne proszone są o zapisywanie się na wyjścia u szkolnego doracy zawodowego - sala zawodoznawcza.

Po raz kolejny przystępujemy do Ogólnopolskiego Tygodnia Karier


4.10.2014
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
W sobotę 4 października 2014 roku  na terenie naszej szkoły odbyło się  „Święto pieczonego ziemniaka”. Podobnie,  jak w ubiegłym roku, święto zorganizowano w formie festynu rodzinnego, któremu mimo chłodnego poranka towarzyszyło piękne,  jesienne słońce  i gorąca atmosfera zabawy.
informacje
Szczególne podziękowania dla STUDIA ARTYSTYCZNEGO " KATHARSIS" dla p. Tomasza Sochackiego dyr. SAK i p. Bartłomieja Górskiego instruktora tańca za cudowną oprawę artystyczną naszego święta.  Dziękujemy.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom nagród i fantów:
Studio Zdrowia i Urody YASUMI – ul. Parkowa
Salon Urody SFINKS (Barbara Stec)- ul.Siostrzana
Salon kosmetyczny ( Małgorzata Slatan) – ul.Komunardów
NEW  FASHION HAIR Salon fryzjerski (Beata Warzecha)- ul. Świerkowa
Salon fryzjerski (Joanna Łukaszewska) ul. Żeromskiego
Restauracja Rodzinna ROYAL PRINCE ( Elżbieta i Ryszard Suchowińscy)- Pl. Grunwaldzki
Cukiernia Kasia (państwo E. J. Kępa) ul. Długa
Kawiarnia BAROK  CAFE- ul. Kościelna
Poseł Robert Jagła
Pan Tadeusz Włodkowski
Pani Wanda Szustak
Pan Sławomir Orleański
Studio fotograficzne Foto -  Gut
Dziękujemy wszystkim za udział  w festynie.
 


 

POCZĘSTUJ SIĘ JABŁKIEM!
Jesień to piękna pora roku, która pokazuje całą paletę barw. Jest to też pora, kiedy mamy dużą ilość owoców i trudno nie skorzystać wtedy z okazji i nie skosztować jabłek. Nasi uczniowie już od kilku dni mają okazję na przerwach jeść smaczne jabłka. Wystawione kosze z owocami cieszą się dużym powodzeniem.  A jabłka pokonują swym urokiem, aromatem i smakiem wszelkie batoniki. Te popularne owoce otrzymaliśmy ze Świdnickiego Banku Żywności. Dziękujemy.
  

30.09.2014
KONKURS MIEDZYKLASOWY "BIZUTERIA JESIENNA"Dnia 30.09.2014. rozstrzygnięto między klasowy konkurs „Biżuteria Jesienna” ogłoszony w ramach Ligi Klas. Zadanie polegało na wykonaniu biżuterii inspirowanej jesienią, czyli owocami drzew i krzewów, liśćmi. Prace oddały klasy 1c, 2c oraz 3a i 3b. Każda z klas otrzymuje punkty.
Wszystkie klasy zapraszamy do dalszej zabawy w ramach Ligi Klas.
30.09.2014
WYBIEGAŁY TRZECIE MIEJSCE
Dziś, tj. 30.09.2014 r. na stadionie OSiR w Świdnicy o godzinie 12.30 odbyły sie sztafetowe biegi przełajowe szkół gimnazjalnych. Uczestniczyli w nich reprezentanci świdnickich gimnazjów. Wśród nich były i nasze biegaczki pod opieką p. I. Rosłońskiej.
informacje

26.09.2014
Bieg ku pamięci
Dnia 26.09.2014 r. o godz.12.00 w Świdnicy, nad Zalewem Witoszówka, odbył się bieg  z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Organizatorem imprezy był OSiR Świdnica oraz Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy. Do biegu zaproszeni zostali uczniowie szkół gimnazjalnych Miasta Świdnicy i Gminy Świdnica. Bieg miał charakter rekreacyjny.

Szanowni Państwo. Rodzice i przyjaciele
Gimnazjum nr 3 
z Oddziałami Sportowymi im. gen. M. Zaruskiegow Świdnicy.
Bardzo dziękuję za wszystkie głosy oddane na nasz projekt.
Iwona Kasprzyk - dyrektor gimnazjum 
BUDŻET OBYWATELSKI EDYCJA II, OKRĘG 2 ŚRÓDMIEŚCIE, POZYCJA NA LIŚCIE NR 9
ZAGOSPODAROWANIE NA CELE SPORTOWE TERENU GIMNAZJUM NR 3 PRZY UL. SAPERÓW
 

27.09.2014
75 ROCZNICA UTWORZENIA PAŃSTWA POLSKIEGO
27 września obchodzimy 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, pod hasłem „My z niego wszyscy…”. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili rocznicę przygotowując gazetki w szkole oraz biorąc udział w biegu pod tym samym hasłem. 
informacje

23.09.2014
Spotkanie - „Czy jeszcze pamiętasz - pół wieku obecności armii sowieckiej w Świdnicy”
Uczniowie naszej szkoły w dniu 23 września wzięli udział w spotkaniu: „Czy jeszcze pamiętasz - pół wieku obecności armii sowieckiej w Świdnicy”. W czasie prelekcji przygotowanej przez UM Świdnica dowiedzieli się o pobycie wojsk sowieckich na Dolnym Śląsku,
informacje

23.09.2014
MAMY NOWYCH GIMNAZJALISTÓW!
Wrzesień to trudny miesiąc dla wszystkich uczniów klas pierwszych, bo poznają oni nowych nauczycieli, rówieśników, czasem zawiązują nowe przyjaźnie. Inne przedmioty i wymagania, nowe środowisko szkolne to czasem dla nich prawdziwe wyzwanie. Starsi gimnazjaliści starają się pomóc młodszym kolegom, dlatego we wrześniu szykują pod kierunkiem Samorządu Uczniowskiego otrzęsiny, podczas których pierwszoklasiści stają się pełnoprawnymi gimnazjalistami.
informacje

22.09.2014
Pierwsze zawody lekkoatletyczne …
Dnia 22 września 2014 r. w Świdnicy na stadionie ŚOSiR odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Nasi uczniowie pod opieką p. I. Rosłońskiej – dziewczęta – i p. P. Kondziora  - chłopcy – sprawdzali swoje umiejętności w dyscyplinach lekkoatletycznych. Było trudno, ale najważniejsze dla nich okazało się pokonanie własnych słabości. Tym bardziej, że aura również nie sprzyjała zawodnikom.

22.09.2014
SZKOLNA TELEWIZJA G3 oraz koło fotograficzne ZOOMJ
jest to telewizja prowadzona przez uczniów Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy.  Dzięki SZKOLNEJ TELWIZJI G3 dziennikarze będą relacjonować wydarzenia m.in. z akademii szkolnych, imprez, szkolnych wyjazdów itp. W ramach działań uczniowie będą przeprowadzać również sondy, wykonywać zdjęcia oraz nagrywać filmy konkursowe.
  informacje


20.09.2014
SPRZĄTANIE FLESZY NOWOMŁYŃSKIEJ
W sobotę 20 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania Fleszy Nowomłyńskiej. W tym roku pozostałości twierdzy świdnickiej oczyszczaliśmy głównie ze zbędnych drzew i krzewów.

informacje

19.09.2014
NASI WOLONTARIUSZE ZAANGAŻOWANI W POMOC W TURNIEJU SPORTOWYM NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM
Dnia 19 września 2014 r.  w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy w godzinach 10.30 - 14.00 odbył się XIII Integracyjny  Turniej Sportowy zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy. 
Gośćmi imprezy byli:
1. Pan WOJCIECH MURDZEK - Prezydent Miasta Świdnicy
2. Pan ZYGMUNT WORSA - Starosta Powiatu Świdnickiego
3. Pani ALICJA SYNOWSKA - Wicestarosta Powiatu Świdnickiego
4. Pan PAWEŁ FAJDEK - lekkoatleta,  złoty medalista Mistrzostw Świata w Moskwie
informacje

KLUB KULINARNY „SMACZNEGO”
W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole rozpoczęło swoją  działalność koło kulinarne „Smacznego”. W zajęciach mogą brać wszyscy chętni uczniowie klas I-III. Głównym celem kółka jest zainteresowanie uczniów kulinariami jako umiejętności pożytecznej, wykorzystywanej w życiu codziennym. Jak również jako formy spędzania czasu wolnego, mogącej rozwinąć się w interesujące hobby.
Na zajęciach mamy zamiar piec, gotować, smażyć, blanszować, pasteryzowaćJ Przyjdź do nas a poznasz wiele ciekawych przepisów, skosztujesz smacznych potraw, podzielisz się swoją wiedzą. A przede wszystkim miło i smacznie spędzisz czas. Zapraszamy!!
Opiekun koła: p. Marzena Zięba – s.207.
informacje

15.09.2014
LICZY SIĘ KAŻDY SPARING
Nasi  uczniowie trenujący piłkę ręczną wykorzystują każdą sytuację do zdobywania nowych doświadczeń i  umiejętności sportowych, zwłaszcza od starszych od siebie koleżanek czy kolegów. W  poniedziałek 15.09.2014 drużyna młodzików ŚKPR ŚWIDNICA  - składająca się z uczniów 2b rozegrała sparing z żeńską drużyną KPR KOBIERZYCE, która na co dzień występuje na pierwszoligowych parkietach. 
informacje

12.09.2014
GIEŁDA KÓŁ ZAINTERESOWAŃ
12 września 2014 roku Samorząd Uczniowski przygotował Giełdę Kół Zainteresowań, podczas której uczniowie mogli zapoznać się z ofertą dodatkowych zajęć. Po trzeciej lekcji, na przerwie gimnazjaliści mogli wybierać spośród szerokiej gamy kół. Nasi nauczyciele zaproponowali: kółka j. angielskiego, kółko wokalne, wolontariat, kółko gotowania, koło fotograficzno/telewizyjne, dziennikarskie, taneczne i plastyczne. Zostało również reaktywowane koło turystyczne.
Zainteresowanie naszych uczniów giełdą pokazuje, że liczy się dla nich nie tylko nauka, ale również możliwość rozwijania swoich pasji. 
 


Po raz kolejny gościliśmy w swojej szkole zawodników i trenerów na trzecim już Międzynarodowym Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. to kolejny efekt współpracy Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi z ŚKPR Świdnica. Turniej trwał 3 dni, od 05 do 07 września 2014 i był prawdziwym świętem dla każdego szczypiornisty i kibica piłki ręcznej.


4.09.2014
ZNÓW GIMNAJUM NR 3 NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!!!
 W dniu 04.09.2014  uczniowie Gimnazjum nr 3 rozpoczęli siatkarską przygodę, bo dokładnie o 10-35 wyruszyli autokarem w kierunku Wrocławia na  Mistrzostwa  Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, mecz Kamerun- Argentyna.
informacje

1.09.2014
W 75 ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ…
Pierwszy września to nie tylko początek roku szkolnego, ale też ważna - dla Polaków i nie tylko - rocznica wybuchu II wojny światowej – najtragiczniejszego wydarzenia dla wielu ludzi. Nasi gimnazjaliści również pamiętali o tej rocznicy.

informacje

1 września 2014
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Wakacje, to były wakacje…. Jednak nadszedł czas na zakończenie błogiego lenistwa. 01.09.2014 o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły na nowo przywitali nowy rok szkolny. Życząc sobie sukcesów, pomysłowości, uprzejmości i zapału do nauki starsi koledzy szczególnie przywitali uczniów klas pierwszych. To kolejne klasy o profilu sportowym  jakie zawitały do naszej szkoły. Pani Dyrektor- Iwona Kasprzyk życzyła wszystkim uczniom samych sukcesów – na różnych  szczeblach rozwoju. Po uroczystości, przygotowanej przez uczniów klasy 2 c, wszyscy rozeszli się do klas by zapoznać się z planem lekcji na najbliższe dni.
Wszystkim życzymy samych szóstek i piątek, sukcesów sportowych, radości i miłych wspomnień z czasu jaki spędzicie w naszej szkole.
FOTO GALERIA

30.08.2014
GIMNAZJALIŚCI Z 3 KIBICOWALI BIAŁO - CZERWONYM
„Byliśmy, widzieliśmy i zaniemówiliśmy...” w tych trzech słowach można byłoby streścić wyjazd gimnazjalistów z 3 na mecz do Warszawy, gdyby nie fakt, że był to wyjazd na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.


informacjeGimnazjum nr 3 na Mistrzostwach Świata!

     
Dwudziestu uczniów z klas sportowych Gimnazjum nr 3 będzie uczestniczyć w ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn na Stadionie Narodowym w Warszawie. „Na żywo” będą kibicować biało-czerwonym w meczu Polska-Serbia. Wyjazd może odbyć się dzięki temu, że przy gimnazjum działa Siatkarski Ośrodek Szkolny, który jest sponsorem wejściówek, natomiast koszty przejazdu zostały pokryte przez sponsora pozyskanego przez dyrektora szkoły.
Ale to nie koniec kibicowania na siatkarskim mundialu! Trzeba koniecznie dodać, że nasi uczniowie pojadą również na mecze, które odbędą się we Wrocławiu. Z Fundacji Doroty Świeniewicz otrzymaliśmy 50 wejściówek na wrześniowe mecze!
Może za kilka lat będziemy oglądać w drużynie narodowej zawodników z naszego gimnazjum, bo przecież w ubiegłym roku odnieśli ogromne sukcesy (trzecie miejsce w strefie wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców, trzecie w finale dolnośląskiej gimnazjady młodzieży w siatkówce plażowej chłopców).
Mamy nadzieję, że wszyscy świdniczanie przed ekranami swoich telewizorów również będą trzymać kciuki za naszych siatkarzy.
 
Od 30 sierpnia do 21 września 2014 roku, 24 drużyny będą walczyć o medale siatkarskiego mundialu, łącznie zostanie rozegranych 103 spotkania w 6 miastach, plus dodatkowo mecz otwarcia w Warszawie. To największa impreza siatkarska, która od będzie się w Polsce.  
19 - 20.08.2014
KRÓTKIE WAKACJE W WĄGROWCU
Wakacje mają swój urok. Tak też było i tym razem. Chłopcy z naszego gimnazjum trenujący pod okiem p. K. Terebuna  piłkę ręczną od 19 do 24 sierpnia 2014 roku przebywali w Wągrowcu na   obozie letnim. Grupa młodzików ŚKPR - u oprócz przyjemnie spędzonego czasu i trenowania rozegrała również mecze w ramach Turnieju Młodzików Rocznik 2000.

informacje
11 - 20.08.2014
OBÓZ SIATKARSKI W SOBÓTCE

Uczennice naszej szkoły na co dzień  uczęszczające do klasy sportowej o profilu piłki siatkowej i zarazem uczestniczące w ministerialnym programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych  nie próżnowały w czasie wakacji.

15 - 24.07.2014
OBÓZ SPORTOWY W DARŁOWIE
W dniach 15 – 24 sierpnia kadeci UKS Dekoria Świdnica przebywali na zgrupowaniu sportowym w Darłowie.  Wraz z nimi byli tam uczniowie  klasy 3B. 
informacje

III edycja Programu stypendialnego 
„Na Rodzinę Można Liczyć” 
W dniach 31.03. - 06.06.2014 r. przeprowadzony został nabór szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Do programu zostało zakwalifikowanych 48 placówek spośród 130. W tym gronie znalazło się również nasze gimnazjum!
Organizatorami programu są IKEA  oraz  Fundacja Świętego Mikołaja. Trzecia edycja programu „Na rodzinę można liczyć” jest przeznaczona dla młodzieży zaangażowanej społecznie, w projekty charytatywne, proekologiczne oraz kulturalne. Takie osoby mogą stać się wzorem do naśladowania w swoim najbliższym otoczeniu oraz wśród ludzi, którym pomagają.

LISTA SZKÓŁ
      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEUKS

SOS

SUKCESY


BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt