OTK 2014
Po pierwsze - wyjazd do Lutomi

FOTO GALERIA 
 
16 października 2014r. grupa uczniów klas I-III wraz z doradcą zawodowym wybrała się do Lutomi, by zwiedzić Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną  i odpowiedzieć sobie na pytanie Czy na wsi istnieje rynek pracy?
Gościnne progi swojej firmy otworzył przed nami prezes zarządu pan Ryszard Gawron, który osobiście oprowadził naszych uczniów po obiekcie. Zobczyliśmy miejsce pracy – magazyny (spółdzielnia specjalizuje się w uprawie zbóż, roślin straczkowych i oleistych), plac maszynowy, stację paliw; mielismy okazję przejechać się najnowocześniejszym traktorem oraz skosztować przepysznych owoców.
Po wizycie w spółdzielni przeszlismy do budynku miejscowego gimnajum, gdzie pod kierunkiem p. Edyty Zerki i p. Renaty Jończyk- szkolnych doradców zawodowych, zostały przeprowadzone warsztaty „Wiejski rynek pracy”. Wnioski zaskoczyły samych uczestników, gdyż okazało się, że także na wsi istnieje rynek pracy. W zaprzyjaźnionej spółdzielni pracują przecież nie tylko rolnicy, ale także mechanicy, traktorzyści, księgowa, menadżer.... a to przecież wiele różnych miejsc pracy.  Na zakończenie bardzo miłego spotkanie obejrzeliśmy film edukacyjny Zawody związane z rolnictwem z cyklu Kalejdoskop zawodów.
Wyjazd pierwsz, ale nie ostatni z cyklu OTK 2014, był bardzo udany. Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie pani Edycie Zerce i panu Ryszardowi Gawronowi. Wkrótce wspólne wyjście do piekarni państwa Bieżyńskich i wyjazd do Kudowy Zdroju, by poznać ginące zawody.
 
 
 
 Poznająć wiejski rynek pracy warto zapoznać się także z zawodami pokrewnymi, np.:
 
* specjalista hodowli roślin
* doradca rolniczy
* leśnik
* weterynarz
* inżynier zootechnik
* ekolog
* inspektor sanitarny
 
Zajęcia zawodoznawcze to świetny sposób na to, by poznać rożne zawody, także te z grupy zawodów rolniczych.
 
Rolnictwo i środowisko czas: 34 min.
  • rolnik indywidualny
  • specjalista hodowli roślin
  • doradca rolniczy
  • leśnik
  • weterynarz
  • inżynier zootechnik
  • ekolog
  • inspektor sanitarny
 


      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELE


UKS

SOSBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt