ROK SZKOLNY 2013 / 2014

III edycja Programu stypendialnego 
„Na Rodzinę Można Liczyć” 
W dniach 31.03. - 06.06.2014 r. przeprowadzony został nabór szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Do programu zostało zakwalifikowanych 48 placówek spośród 130. W tym gronie znalazło się również nasze gimnazjum!
Organizatorami programu są IKEA  oraz  Fundacja Świętego Mikołaja. Trzecia edycja programu „Na rodzinę można liczyć” jest przeznaczona dla młodzieży zaangażowanej społecznie, w projekty charytatywne, proekologiczne oraz kulturalne. Takie osoby mogą stać się wzorem do naśladowania w swoim najbliższym otoczeniu oraz wśród ludzi, którym pomagają.

LISTA SZKÓŁ
27.06.2014
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013 / 2014

FOTO GALERIA


 CO TRZECI UCZEŃ NASZEGO GIMNAZJUM OTRZYMA STYPENDIUM! 
BRAWO!
 
Właśnie kończy się rok szkolny. Był to czas trudnej pracy, ale oplacało się.
60 uczniów naszej szkoły otrzymało fiansową nagrodę w postaci stypendium.
 
Z przyjemnością informujemy, że:
Uczennica klasy 3B  - Patrycja Pałka,
dzięki zaletom swojego charakteru, ambicji i sumienności w wypełnianiu obowiązków szkolnych zasłużyła na szczególne wyróżnienie i otrzymała tytuł Prymusa.
 
Uczennica klasy 3A  - Dominika Milanowska,
dzięki zaangażowaniu i pilności w nauce oraz godnemu reprezentowaniu szkoły w licznych zawodach sportowych zasłużyła na szczególne wyróżnienie i otrzymała tytuł Omnibusa.
 
Za wytężoną, czasami bardzo ciężką pracę, cierpliwość i życzliwość, zaangażowanie,
umiejętność łączenia nauki ze sportem
DZIĘKUJEMY
Miezgiel
Aleksandra
1a
Rutowicz
Angelika
1a
Rybarczyk
Paulina
1a
Chmiel
Adam
1b
Dzielnicki
Łukasz
1b
Gąsior
Grzegorz
1b
Gilewicz
Sebastian
1b
Ingram
Aleksander
1b
Kopyciak
Rafał
1b
Kulon
Rafał
1b
Lepka
Jan
1b
Majchrowski
Mateusz
1b
Marcinkowski
Jakub
1b
Matlęga
Jakub
1b
Niewiadomski
Jakub
1b
Paleń
Maksymilian
1b
Starosta
Paweł
1b
Szymański
Jakub
1b
Trzpil
Adrian
1b
Wieczorek
Karol
1b
Zaremba
Jakub
1b
Zdanowicz
Adam
1b
Dola
Wiktoria
2a
Kutyło
Justyna
2a
Rataj
Aleksander
2b
Slatan
Filip
2b
Stabrawa
Patryk
2b
Popławski
Jakub
2b
Kurnicki
Maciej
2b
Sochacki
Krystian
2b
Śliwowska
Wiktoria
2b
Jończyk
Magdalena
3a
Rosłoń
Marta
3a
Piła
Patrycja
3a
Wyroba
Aleksandra
3a
Milanowska
Dominika
3a
Kancerz
Kacper
3a
Gielec
Szymon
3a
Pełka
Albert
3a
Kalinowska
Paulina
3a
Chruściel
Elwira
3a
Banach
Kornelia
3b
Żygadło
Justyna
3b
Gruchot
Adrianna
3b
Pałka
Patrycja
3b
Dymitruk
Adrian
3b
Dominikowski
Maciej
3b
Zając
Mateusz
3b
Śnihur
Aneta
3b
Kaczmarczyk
Elżbieta
3d
Gajdowska
Wiktoria
3d


18.06.2014
Gratulujemy 
Pani Alinie Barć katechetce z naszej szkoły otrzymania honorowego tytułu Przyjaciela MDK, który przyznała jej społeczność Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy w bieżącym roku szkolnym.
W ten sposób pani Alinie Barć podziękowano za wieloletnie wspieranie inicjatyw kulturalnych MDK a w szczególności za zaangażowanie w działania popularyzujące literaturę i sztukę o treściach religijnych, zwłaszcza twórczość i życie Jana Pawła II.
18.06.2014
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2014 / 2015
Dnia 18.06.2014 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje głosy oddali uczniowie każdej z klas.  Głosów łącznie było 116. Rywalizacja była bardzo wyrównana.
informacje16.09.2014
BAL ABSOLWENTÓW NASZEGO GIMNAZJUM


FOTO GALERIA12.06.2014

DZIEŃ PATRONA  - DNIEM SPORTU I ZABAWY
12 czerwca obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – gen. M. Zaruskiego. W tym roku przygotowaliśmy wesołe konkurencje pod hasłem „Zaruski – człowiek gór”. Były to:


informacje12.06.2014
Festyn Sportowo-Rekreacyjny Dzieci i Młodzieży
Dnia 12.06.2014 r. na obiekcie sportowym OSiR w Świdnicy, odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny Dzieci i Młodzieży. Festyn zorganizowany został z myślą o przedszkolakach oraz uczniach świdnickich szkół.

informacje

6.06.2014
Trójka trzecia na Dolnym Śląsku!!!!!!!!!!
W dniu 16 czerwca w Strzelinie, nasi siatkarze wywalczyli brązowe medale w Finale  Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w siatkówce plażowej. Jest to wielki sukces, ponieważ walczyli z uczniami o rok starszymi.
informacje

5.06.2014
GIMNAZJUM NR 3 NAJLEPSZE W STREFIE WAŁBRZYSKIEJ
Reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wygrali Finał Strefy wałbrzyskiej w plażowej piłce siatkowej. W dniu 05.06 zawodnicy z klasy sportowej II b: Maciej Kurnicki, Jakub Popławski oraz rezerwowy Filip Slatan, wygrali bardzo silnie obsadzony turniej strefowy, który dał im przepustki do rywalizacji z najlepszymi szkołami na Dolnym Śląsku.
informacje

Dziewczyny z Gim3 w finale Dolnego Śląska
Uczennice Gimnazjum nr 3 w Świdnicy zajęły II miejsce w  Finale Strefy Wałbrzyskiej w plażowej piłce siatkowej. Drużyna w składzie : Paulina Kalinowska i Dominika Milanowska  oraz rezerwowa Elwira Chruściel reprezentowały szkołę na wysokim poziomie. W finałowym meczu przegrały z zawodniczkami Gimnazjum nr 1 i uzyskały drugą lokatę. Dzięki temu awansowały do finału Dolnego Śląska.
informacje

30.05.2014
Gryfiada Świdnicka
Dnia 30. maja 2014 odbyła się II Świdnicka Gryfiada, w której uczestniczyły wszystkie świdnickie przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne. W tym roku należało przedstawić historię Świdnicy z roku 1345, kiedy to wojska czeskie, na czele których stał Jan Luksemburski, próbowały zdobyć nasze miasto, w którym panował Bolko II Mały.
informacje

24 – 25.05.2014 - Głogów
TURNIEJ O PUCHAR JERZEGO NAJGEBAUERA
W dniach 24 - 25 maja dziewczęta z klasy Ia o profilu piłki siatkowej realizujące program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej uczestniczyły w dwudniowym turnieju w Głogowie o Puchar Jerzego Najgebauera.
informacje

22.05.2014
Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Strefa Wałbrzyska
Dnia 22.05.2014 r. o godz.11, na stadionie OSiR w Świdnicy, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Strefa Wałbrzyska. Nasze gimnazjum reprezentowały dziewczęta i chłopcy.
informacje

19 - 22 maja 2014
WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA
W dniach 19-22 maja 2014 roku uczniowie klas 2b i 3a pod opieką p. J. Antos, p. M. Goduli i p. M. Pałki wyjechali na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Wycieczka oprócz atrakcji turystycznych miała także inne walory. Po trudach zwiedzania uczniowie mogli odpocząć na plaży, na ciepłym piasku lub grając w piłkę obok hostelu.
informacje

SUKCESY NASZY UCZENNIC W KONKURSACH O ŚWIĘTYM PAPIEŻU
W IX Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „JAN PAWEŁ II” na który wpłynęło 1055 prac z 69 szkół i placówek oświatowych nagrodzono aż cztery prace uczennic z naszej szkoły: Aleksandra Kaszewska z kl.1C otrzymała NAGRODĘ; Anna Banach z kl. 2B otrzymała WYRÓŻNIENIE; a Angelika Rutowicz z kl. 1A i Paulina Dunaj z kl. 3B otrzymały KWALIFIKACJĘ DO WYSTAWY POKONKURSOWEJ. Natomiast w konkursie IX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „ARKA” Poezji i Prozy – „Jan Paweł II”, w którym uczestniczyło 107 osób, nagrodę otrzymała Aleksandra Miezgiel.
informacje

16.05.2014
VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS MULTIMEDIALNY O JANIE PAWLE II
TEMAT KONKURSU
Jak interpretujesz słowa Jana Pawła II: „Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka, niszcząc jego wolność, depcząc jego godność, hołdując egoizmowi”.

informacje
KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA


KATEGORIA: SZKOLY PONADGIMNAZJALNE

14.05.2014
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE
Dnia 14.05.2014 na obiekcie OSiR w Świdnicy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięła młodzież naszego gimnazjum .Dziewczęta  wywalczyły 2 złote medale, 3 srebrne i 1 brązowy. Chłopcy zdobyli 2 srebrne i 3 brązowe medale.
informacje

9.05.2014
Europosłowie podziwiają uczniów G3
Dnia 9 maja 2014 roku podczas świdnickich obchodów 10-lecia  Polski w Unii Europejskiej zostało zaprezentowane przedstawienie „Odkryj Europę w Świdnicy” nagrodzone przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.


informacje

9.05.2014
SZKOLNY KONKURS  "ZNASZ - LI TEN KRAJ"
Nasi uczniowie licznie wzięli udział w szkolnym „KONKURSIE ZNASZ LI TEN KRAJ”, w którym prezentowali prace przedstawiające ciekawe tradycje i obyczaje związane ze świętami obchodzonymi w krajach anglo i niemieckojęzycznych.
informacje

8.05.2014
Busem w Australii
W środę 8 maja gościem Gimnazjum nr 3 był pan Karol Lewandowski. Jest on pomysłodawcą projektu „Busem przez świat”. Wraz z grupą studentów-podróżników z całej Polski kilka lat temu postanowili pomimo braku pieniędzy spełnić swoje marzenie – zwiedzić cały świat.


informacje

1.05.2014
Gimnazjum nr 3 laureatem Konkursu Urzędu Marszałkowskiego
Setki Dolnoślązaków 1 maja wzięło udział w pikniku Funduszy Europejskich zorganizowanym z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Spotkanie na wrocławskiej Pergoli uroczyście otworzył marszałek Dolnego Śląska, Cezary Przybylski w towarzystwie: Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbary Zdrojewskiej, członków zarządu: dr Jerzego Tutaja oraz Włodzimierza Chlebosza, a także byłych prezydentów Wrocławia: Bogdana Zdrojewskiego i Stanisława Huskowskiego
informacje

30.04.2014
SPOTKANIE ZE ZBIGNIEWEM BRÓDKĄ – MISTRZEM OLIMPIJSKIM Z SOCZIMistrz olimpijski i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka odwiedził w środę, 30 kwietnia Świdnicę. Gość zawitał do naszego miasta głównie by pomóc swoim kolegom po fachu – strażakom w wyjeździe na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych.


informacje


SPORTOWCY Z G3 PRZYSZŁYMI OLIMPIJCZYKAMI
 
LOGO
Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi
 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy

w Narodowym Programie Rozwoju Sportu 2024
informacjePLAKAT

JUDO
WIECEJ INFORMACJI <kliknij na plakat>

Podania do pobrania

  zapisanie ucznia do klasy sportowej

zapisanie ucznia do klasy ogólnej lub do klasy z rozszerzonym j. angielskim

UCZNIOWIE KLAS SPORTOWYCH OTRZYMUJĄ STRÓJ SPORTOWY - DRESY KLUBOWE
MAJĄ BEZPŁATNY WSTĘP NA BASEN I LODOWISKO W RAMACH ZAJĘĆ SPORTOWYCH

Zasady rekrutacji do klas sportowych

Warunki przyjęcia uczniów do klas ogólnych


,,Busem Przez Świat’’


Karol Lewandowski i  Wojtek Lewandowski to znani młodzi podróżnicy ze Świdnicy, którzy 7-go maja 2014 r. będą gośćmi Gimnazjum nr 3 im. gen. M. Zaruskiego w Świdnicy. Opowiedzą oni młodzieży o swojej pasji podróżowania.


Egzaminy, egzaminy…
22,13,14 kwietnia 2014 to trudny czas dla trzecich klas gimnazjów. Są to dni, podczas których – zgodnie z wytycznymi CKE – sprawdzane są umiejętności uczniów z wielu przedmiotów. Pierwszy dzień – to historia i wos oraz j. polski; drugi – to test z przedmiotów przyrodniczych – biologii, chemii, geografii, fizyki, z matematyki; trzeci  i ostatni to dzień, w którym sprawdzane są umiejętności z języków obcych - w naszym gimnazjum z j. niemieckiego lub angielskiego.
Czas egzaminów jest wyjątkowy i wyczerpujący dla trzecioklasistów, którzy muszą wykazać się jak najlepsza wiedzą i umiejętnościami z wielu przedmiotów. Od wyników napisanych przez nich egzaminów zależy bowiem dalsza edukacja, czyli możliwość dostania się do wybranej przez siebie szkoły średniej i klasy o określonym profilu. Wierzymy, że nasi trzecioklasiści sobie poradzą. TRZYMAMY ZA NICH KCIUKI I ŻYCZYMY POŁAMANIA PIÓR!

Sukces młodzików w Zielonej Górze
Nadrabiając zaległości donosimy o bardzo udanym starcie młodzików ŚKPR-u Świdnica w prestiżowym Wiosennym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Zielonej Górze. Już w szesnastej edycji tej imprezy drużyna trenowana przez Krzysztofa Terebuna zajęła II miejsce.

informacje

16.04.2014
XI Gimnazjada w Aerobiku Rekreacyjnym
Dnia 16 kwietnia 2014 r. odbyła się XI Gimnazjada w Aerobiku Rekreacyjnym w Powiecie Świdnickim. Naszą szkołę reprezentował zespół 3 - osobowy w składzie: Marieta Szrejder - kl.1c,Wiktoria Dola - kl.2a, Wiktoria Gajdowska - kl.3d. 
informacje

11.04.2014
Konkurs na PALMĘ WIELKANOCNĄ
W dniu 11.04.2014 r  w Sali Teatralnej  Świdnickiego Ośrodka Kultury  odbył się wernisaż PALM WIEKLANOCNYCH wykonanych przez uczniów świdnickich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz instytucje samorządowe w ramach corocznego Konkursu na Palmę Wielkanocną.


informacje

8.04.2014
Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej  „Od nas zależy przyszłość Ziemi”
Pod tym hasłem 8 kwietnia 2014 w Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach odbył się   Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej, w którym zajęliśmy czwarte miejsce. Konkurencje były zróżnicowane zarówno pod względem treści jak  i formy.
informacje

Uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy
wystąpią pod Halą Stulecia
Uczniowie Gimnazjum nr 3 zostali finalistami piątej, jubileuszowej edycji konkursu dla gimnazjalistów „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.8.04.2014
Szkolna wycieczka na Wyspę Tropikalną pod Berlinem
Dnia 8 kwietnia 2014 uczniowie naszej szkoły wyjechali liczną grupą na wycieczkę do Aquaparku do Niemiec. Opiekun grupy p. Czesława Michalik.

informacje

9.04.2014
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
Dnia 09.04.2014r o godz.10.00 w Świdnicy, na stadionie OSiR, odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Barwy naszego gimnazjum reprezentowali dziewczęta i chłopcy.

informacje

8.04.2014
I Marsz Katyński
8 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Marszu Katyńskim zorganizowanym na cześć obchodów 74 rocznicy wymordowania polskich oficerów w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie. Trasa Marszu przebiegała od  Placu Grunwaldzkiego w kierunku placu św. Małgorzaty, gdzie przy Dębie Katyńskim  odbyła się inscenizacja upamiętniająca owe wydarzenie.  Reprezentacja klas 1a, 1c, 2a,2b i 3a wystylizowana ubiorem na czasy II wojny światowej aktywnie uczestniczyła w tej Żywej Lekcji Historii.

7.04.2014
NASI PIŁKARZE SĄ NAJLEPSI
7 kwietnia drużyna szkolna w piłce nożnej rozegrała turniej w hali na os. Zawiszów. W zawodach uczestniczyły wszystkie gimnazja z terenu Świdnicy (Gimnazjum nr 1, 2, 3, 4 i Społeczne). Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie!!! Wygraliśmy wszystkie mecze i zostaliśmy zwycięzcami zawodów.

KARTA DUZEJ RODZINY

ŚWIDNICKA KARTA DUŻEJ RODZINYKartę otrzymują rodziny w składzie: jeden lub dwoje opiekunów oraz troje lub więcej dzieci - zamieszkali razem, na terenie Gminy Miasta Świdnicy, pozostający na wspólnym utrzymaniu, bez względu na wysokość dochodów...........   więcej informacji
OFERTY DLA POSIADACZY ŚWIDNICKIEJ KARTY DUŻEJ RODZINY...    informacje

27.03.2014
Sportowe gimnazjum triumfuje również na scenie!
27 marca jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Teatru. Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi również uczciło święto teatru i aktywnie wzięło udział w przygotowanym przez ŚOK projekcie „Alchemia Teatralna”. W międzygimnazjalnym konkursie - Turnieju Teatralnym, który składał  się z 4 konkurencji uczniowie gimnazjum sportowego pokonali rywali i zdobyli I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.
informacje


Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może"


W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może", organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Efektem tego zostały podjęte liczne działania, między innymi zajęcia otwarte z wychowania fizycznego klas sportowych o profilu piłki siatkowej. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli z długoletnim przygotowaniem pedagogicznym i trenerskim. Treningi przeprowadzane są w atrakcyjny i ciekawy sposób o czym świadczą kolejne nabory do klas pierwszych.
Całokształtowi działań w tym zakresie sprzyjają władze miasta Świdnicy, Dyrekcja Gimnazjum nr 3 oraz Rada Rodziców działająca przy gimnazjum.

DZIEWCZYNY RÓWNIEŻ W KADRZE DOLNEGO SLĄSKA!Uczennice klasy 1A Julia Stefańska oraz Natalia Żołnierek również zostały powołane do kadry Dolnego Śląska w piłce siatkowej. Wśród młodych adeptów siatkówki z całego województwa dziewczęta ambitnie trenowały podczas zgrupowania w Twardogórze. Na co dzień dziewczęta trenują w klasie sportowej. Obydwie wiążą swoją przyszłość ze sportem. Codzienne treningi to wiele wyrzeczeń, w przypadku Natalii wiążą się one także z dojazdami. Gratulacje dziewczyny!

Maciek Kurnicki w kadrze!!!

MACIEK
Uczeń naszej szkoły, Maciej Kurnicki z klasy II b,  został powołany do kadry piłki siatkowej Dolnego Śląska. Jest to ogromne wyróżnienie i ukoronowanie jego dotychczasowego szkolenia w klasie sportowej, która współpracuje z klubem sportowym UKS „Dekoria” Świdnica. Poza Maćkiem z klubu zostało powołanych jeszcze czterech zawodników. Podczas zgrupowań będą przygotowywać się do ogólnopolskiego turnieju „Nadziei Olimpijskich”, który odbędzie się w lipcu tego roku. Po tym turnieju trenerzy kadry Polski wybiorą najlepszych zawodników do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.
informacje

21.03.2014
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Z EKOLOGICZNĄ MARZANNĄ
21.III nazywany Dniem Wagarowicza to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tym dniem wiąże się wiele tradycji, wywodzących się jeszcze z czasów pogańskich. Jednym z nich jest topienie lub palenie marzanny, czyli słomianej kukły owiniętej białym płótnem, ozdobionej wstążkami i koralami. Obrzęd topienia lub palenia miał na celu usunięcie efektów zimy, a przywołanie wiosny
informacje

21.03.2014
FESTIWAL NAUKI W  ZESPOLE SZKÓL MECHANICZNYCH W ŚWIDNICY
W piątek 21 marca odbył się w XI Festiwal Nauki  w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, na który zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Tematem wiodącym były finanse. Program festiwalu uatrakcyjniły pokazy motocykli


informacje

20.03.2014
Nauczyciele-bibliotekarze szkolą się
Już po raz trzeci w tym roku szkolnym nauczyciele-bibliotekarze Gimnazjum Nr 3 byli gospodarzami konferencji metodycznej współorganizowanej przez świdnicką filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Tym razem szkolenie przeznaczone było dla bibliotekarzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.
informacje

19.03.2014r
WYRÓŻNIŁY SIĘ W „PEGAZIKU”!
19.03.2014r. o godz. 10.00 odbyły się eliminacje miejskie XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK – grupa starsza. Udział wzięło dziewięć dziewcząt z różnych szkół. Zadaniem każdej uczestniczki było przedstawienie wiersza i fragmentu prozy. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanieinformacje

15.03.2014
Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy
15 marca 2014 roku Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi zaprosiło w swoje progi uczniów klas 6 z okolicznych szkół podstawowych i ich rodziców. Ten Dzień Otwarty był inny od dotychczasowych, bo odbywał się w sobotę. Mimo to już od samego początku szkołę odwiedzali zainteresowani rodzice wraz ze swymi dziećmi.
informacje

12.03.2014
SZCZYPIORNIŚCI Z „TRÓJKI” NAJLEPSI W STREFIE WAŁBRZYSKIEJ
12.03. w Świdnicy odbyły się półfinały strefy wałbrzyskiej, zawodnicy z naszego gimnazjum po dwóch zwycięstwach z drużynami z Wałbrzycha i Dzierżoniowa awansowali z 1 miejsca do Finału Strefy.informacje

Jesteśmy laureatami!!!
Aż trzech uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu historycznego „Historia Oxford plus”. Konkurs obejmował zagadnienia od starożytności do współczesności i dotyczył najważniejszych wydarzeń w historii. Aleksander Ingram, Jakub Marcinkowski i Jakub Zaremba – wszyscy z klasy IB wykazali się bardzo dobrą wiedzą historyczną i pokonali konkurencję z innych szkół.
informacje

12.03.2014
Wycieczka do Warszawy  - WYGRANA!!
W ramach III Żywej Lekcji Historii zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 3 i Cinema 3 D uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  konkursie poetycko – literackim „II wojna światowa w oczach młodych”. Agnieszka Kapłon została laureatką części literackiej i w nagrodę otrzymała 3 dniową wycieczkę do Warszawy i Łowicza,
informacje

10.03.2014
Brązowy medal Finału Strefy Wałbrzyskiej dla Gimnazjum nr 3!
W dniu 10 marca w naszej szkole odbył się Finał Strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców. W pierwszym meczu nasi siatkarze spotkali się z faworytem tego finału, czyli uczniami Gimnazjum w Bielawie, praktycznie byli to zawodnicy klubu sportowego „Bielawianka”.


informacje

10.03.2014
Wygraliśmy! Zamki nam nie straszne!!  
10 marca 2014 w Zamku Książ odbył się konkurs plastyczno – historyczny „Zamki, dworki i pałace aglomeracji wałbrzyskiej. Katarzyna Rzeczkowska z kl. 3 a w części plastycznej – za akwarelę zamku Nowy Dwór -  zajęła 1 miejsce.

informacje

27 - 28.02.2014
WYGRALIŚMY GIMNAZJUM HANDBALL CUP!
Zespół Gimnazjum nr 3 Handball Team Świdnica triumfował w rozgrywanym od czwartku do piątku (27-28.02.2014) w towarzyskim turnieju Gimnazjum Cup. W zawodach wystartowało osiem zespołów z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
informacje


VI OGÓLNOPOLSKI
   KONKURS MULTIMEDIALNY O JANIE PAWLE II

Jak interpretujesz słowa Jana Pawła II: „Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka, niszcząc jego wolność, depcząc jego godność, hołdując egoizmowi”.

1 NAGRODA – 2 TYS. ZŁ
POZOSTAŁE NAGRODY - SPRZĘT KOMPUTEROWY
Zapraszamy do udziału w konkursie multimedialnym skierowanym do
 uczniów klas szóstych szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych - regulamin
uczniów szkół ponadgimnazjalnych - regulamin

TERMINARZ REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
 ROK SZKOLNY 2014/15
Zarzqdzenie Dolnoślqskiego Kuratora Oświaty z dnia 6 lutego 2014 roku
w sprawie terminów rekrutacji do gimnazjów oraz terminów i zasad rekrutacji
kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015.

14.02.2014
LITERACKO ZAKOCHANI
Z okazji Dnia Świętego Walentego biblioteka szkolna przeprowadziła Błyskawiczny Walentynkowy Konkurs Czytelniczy dla drugich klas. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące bohaterów literackich, cytatów i przysłów o miłości.


14.02.2014
PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU
W sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/2014. Pani dyrektor podziękowała wszystkim tym, którzy godnie reprezentowali szkołę i dbali o jej dobre imię uczestnicząc w różnych konkursach i zawodach sportowych.


12.02.2014
Finał Powiatowy Gimnazjady Młodzieży Szkolnej - Tenis stołowy chłopców
Dnia 12.02.14 o godz.10, w Strzegomiu na sali OSiR, odbył się Finał Powiatowy Gimnazjady Młodzieży Szkolnej -Tenis stołowy chłopców. Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli II miejsce.
11.02.2014
GALA WOLONTARIATU

Nasze gimnazjum reprezentowane przez wolontariuszki z kl. 2a Justynę Kutyło i Nikolę Małecką uczestniczyło w II Gali Wolontariatu w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy.10.02.2014
Szczypiorniści z „Trójki” najlepsi w mieście!
Gimnazjum nr 3 w Świdnicy najlepsze w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2013/2014”! W rozegranym 10 lutego turnieju zawodnicy i zawodniczki z trójki okazali się bezkonkurencyjni zdecydowanie pokonując swoich rywali.
informacje

9.02.2014
Patrycja Pałka z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy trzecia na Dolnym Śląsku!
III Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku
Od trzech lat Fundacja Matematyków Wrocławskich organizuje Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku. Etap pierwszy to eliminacje szkolne, w tym roku wzięło w nich udział około 5 tys. osób w pięciu kategoriach wiekowych.5.02.2014
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO CHLOPCÓW - I MIEJSCE
Dnia 05.02.14 o godz.12, w Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, odbył się turniej tenisa stołowego chłopców, szkół gimnazjalnych. Chłopcy naszego gimnazjum zdobyli I miejsce.


informacje

4.02.2014
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT - II MIEJSCE
Dnia 04.02.14 o godz.12, w Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt, szkół gimnazjalnych. Dziewczęta naszego gimnazjum zdobyły II miejsce.4.02.2014
SZKOLIŁ NAS TRENER KADRY!


 
Jacek Będzikowski, asystent trenera Michaela Bieglera spotkał się z uczniami Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Trener był zaproszony do wzięcia udziału w odbywającym się kilka dni temu I Międzypokoleniowym Forum Lokalnych Sportowców. Najpierw był trening, potem godzinna dyskusja i mnóstwo naprawdę ciekawych pytań.
informacje

6.02.2014
BITWA NA WIEDZĘ
W czwartek 6 lutego odbyła się już kolejna edycja tegorocznej „Bitwy na wiedzę”- szkolnego konkursu zaliczanego do punktacji Ligi Klas, którą prowadzi Samorząd Uczniowski. Tym razem zmagania dotyczyły języka niemieckiego.

informacje


31.01.2014


FOTO GALERIA
informacje 


„PROSZĘ PANA,  JAK POKOLOROWAĆ KÓZKĘ?”
Rok Tuwima trwa!
Mimo, że oficjalnie zakończony, dla najmłodszych uczniów SP105 Rok Tuwima nadal trwa! Grupa uczniów z Gimnazjum nr 3 zaproszona przez opiekunkę świetlicy szkolnej p.Violettę Gotowiecką-Kamocką przedstawiła interaktywny spektakl na podstawie wierszy Juliana Tuwima.
informacje

25.01.2014
SUKCESY DZIEWCZĄT Z S.O.S.
W dniu 25.01.2014r. w sali Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z udziałem UKS „Volley” Strzegom, kl. I S.O.S. Gimnazjum nr 3 Świdnica, kl.III S.O.S. Gimnazjum nr 3 Świdnica.

23.01.2014
Finał Powiatowy Gimnazjady młodzieży szkolnej w piłce siatkowej - JESTEŚMY NAJLEPSI!
23 stycznia w Gimnazjum w Żarowie odbył się Finał Powiatowy Gimnazjady młodzieży szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Nasza szkoła pod kierunkiem trenera Piotra Goduli zdobyła I miejsce zostając Mistrzem Powiatu! Jednak nie było łatwo…
informacje

20.01.2014
Wygraliśmy!! Mamy laureata!
W poniedziałek 20.01.2014 r. w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Gala finałowa oraz rozdanie nagród w konkursie „Mój kawałek Europy”. Konkurs przeprowadzony był w ramach obchodów Europejskiego Roku Obywatelskiego.
informacje

17.01.2014
Konkurs „Znasz li ten kraj?” rozstrzygnięty
Jury przyznało nagrodę w szkolnym konkursie j. obcych. Otrzymali ją chłopcy z klasy IIb M. Kurnicki, K. Sochacki, A. Rataj J. Popławski za prezentację multimedialną dotyczącą Szwajcarii.

16 stycznia 2014 r.
po raz kolejny rozpoczynamy Ligę Szkół Podstawowych. Będzie ona trwała do 14 marca i w tym też dniu nastapi jej oficjalne zakończenie. Za wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach trzymamy kciuki i życzymy samych wygranych meczów!!!12.01.2014
Gwardia Wrocław pokonana!!!
Młodzicy UKS Dekoria Świdnica pokonali 12 stycznia Gwardię Wrocław 2:1 oraz AKS Strzegom 2:0. Zapewnili sobie tym samym II miejsce po rundzie zasadniczej w rozgrywkach o mistrzostwo Dolnego Śląska.


WARTO TRENOWAĆ Z S.O.S.!
Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. M. Zaruskiego w Świdnicy to jedno z trzech gimnazjów na Dolnym Śląsku, które uczestniczy w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w ramach kształcenia sportowego dziewcząt. Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.) zostały powołane z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku.

DZIEWCZĘTA KLAS 1 - 3
W każdy wtorek, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbywają się zajęcia sportowe dla osób lubiących sport, muzykę i taniec.
Ćwiczymy: aerobik, stretching, ćwiczenia ogólnorozwojowe i ćwiczenia kształtujące ładną sylwetkę. Tworzymy układy taneczne. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 15:30 - 17:00. Zapraszam wszystkie chętne osoby - zajęcia prowadzi p. Halina Żydek.

18 i 20.12.2013
W świątecznym nastroju
Grudzień to szczególny czas… Dni mijają nam na oczekiwaniu świąt, na licznych przygotowaniach. Tak też było i tym razem, a gdy przyszły ostatnie chwile w szkole, to wszyscy staliśmy się dla siebie milsi, życzliwsi. Z gabinetów klasowych słychać było życzenia i cichy gwar rozmów toczących się podczas klasowych wigilii, a czasem docierały do innych dźwięki pięknych kolęd.
informacje i film

19.12.2013
PACHNIAŁO CYNAMONEM I ŚWIĘTAMI…
Już w czwartek 19 grudnia atmosfera naszej szkoły nabrała świątecznego nastroju za sprawą uczniów klasy Ia, którzy pod opieką pani Magdaleny Kruk i pani Renaty Jończyk rozbudzili apetyty na piernikowe pyszności. 

informacje

18.12.2013
BITWA NA UMIEJĘTNOŚCI
Nakrywanie stołu może być sztuką i świetną zabawą
18 grudnia w ramach Ligii Klas odbył się wewnątrzszkolny konkurs sztuki dekoracji stołów. Do konkursu przystąpiło 7 zespołów klasowych. Każdy zespól składał się z dwóch uczniów. Zadaniem uczniów było przygotowanie odpowiedniej bielizny stołowej, zastawy, dekoracji i menu na kolację dla dwóch osób - wystrój stołu miał być związany z Bożym Narodzeniem.
informacje

18.12.2013
Święty Mikołaj odwiedził klasę siatkarską Gimnazjum nr 3.
Grudzień to okres świątecznych przygotowań, porządków oraz obdarowywania innych. Z prezentów najbardziej cieszą się dzieci, zwłaszcza gdy są podarunkiem płynącym z głębi serca. Święty Mikołaj dotarł do uczniów Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi.


JUŻ PO PRÓBNYM – POLICZ SOBIE PUNKTY REKRUTACYJNE!
10, 11 i 12 GRUDNIA PISALIŚMY EGZAMIN PRÓBNY. A JUŻ DZIŚ MOŻESZ SPRAWDZIĆ I POLICZYĆ SOBIE PUNKTY REKTUTACYJNE. SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO.

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"
Samorząd Uczniowski zakończył trwającą dwa tygodnie (25.11.- 6.12.) akcję „Góra grosza”.  Organizatorem akcji już po raz czternasty było Towarzystwo Nasz Dom.
13.12.2013
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Uczestnikami Olimpiady była młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu świdnickiego. II miejsce w etapie rejonowym Olimpiady zajęła Aleksandra Wyroba z klasy 3a.

informacje

12.12.2013
Nasi siatkarze najlepsi w Świdnicy
W dniu 12 grudnia w czwartek zostały rozegrane w naszej szkole zawody miejskie w piłce siatkowej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły, złożona głównie z klasy sportowej o profilu piłka siatkowa, czyli II b wygrała wszystkie swoje mecze.
informacje

KONKURS JĘZYKOWY "ZNASZ LI TEN KRAJ?"
Zagłosuj! Przyznaj nagrodę publiczności!
Zakończyliśmy konkurs „Znasz li ten kraj?”, który polegał na przedstawieniu państw niemiecko - i anglojęzycznych. Jury (nauczyciele j. obcych) oceniło prace i przyznało pierwszą nagrodę. Obejrzyjcie je wszystkie i zagłosujcie na tą, która podoba Wam się najbardziej. Wręczymy nagrodę publiczności. Na wasze głosy czekamy w czwartek 19 grudnia podczas przerw w pomieszczeniu SU na II. piętrze.


12.12.2013
Pies – najwierniejszy przyjaciel człowieka?
A człowiek? Czy też zawsze jest przyjacielem psa i innych zwierząt? Chyba nie. A mieliśmy o tym okazję się przekonać, gdy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami p. J. Antos i p. K. Matlak pojechali do schroniska dla zwierząt „Azyl” w Dzierżoniowie.
informacje

2.12.2013
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W dniu 2.12.2013 r. odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt szkół gimnazjalnych Świdnicy. Udział w turnieju wzięły reprezentacje czterech gimnazjów świdnickich. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy oraz Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Sportowymi

DZIERŻONIÓW 6-8.12.2013
III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA

29 listopada 01 grudnia 2013
10. MIEJSCE RĘCZNYCH W TURNIEJU MIĘDZYNARODOWYM
VI Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików „Mikołajek Handball Cup” odbył się w dniach 29 listopada - 01 grudnia 2013 r. w Legnicy.


informacje

29.11.2013
Andrzeju, Andrzeju...
Andrzeju, andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż najmilszego pokaż....Jednak nie tylko dziewczyny chętnie wróżą sobie w andrzejki.  Tradycyjnie w bibliotece szkolnej, rzecz jasna! Wielki tłum uczniów podczas długiej przerwy w czytelni nie budził więc zdziwienia.

informacje

28.11.2013
„Była, była zabawa, wiele się działo…”- DYSKOTEKA SZKOLNA
28 listopada 2013 roku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym szkolna dyskoteka przygotowana przez Samorząd Uczniowski i jej opiekunów – p. K. Matlak i p. J. Antos. Na dyskotekę z okazji andrzejek zaproszono wszystkich uczniów.
27.11.2013
14 tysięcy za naukę… w Zespole Szkół w Żarowie
W środę 27 listopada gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli Zespołu Szkół w Żarowie, którzy przedstawili uczniom kl. III swoja ofertę. Inną niż wszystkie szkoły świdnickie. Otóż nowy kierunek - technik transportu kolejowego, daje szansę zarobienia podczas nauki 14 tys. zł.

informacje

WYCIECZKA SZKOLNA DO NIEMIEC
 
8 KWIETNIA 2014 r. organizujemy wycieczkę szkolną na Tropikalną Wyspę pod Berlinem. Koszt wycieczki 95 zł + 12,50 € (wstęp) +4,50 € (dla chętnych do korzystania ze strefy Wielkich Zjeżdżalni). Przy zapisie należy wpłacić 20 zł zaliczki, resztę trzeba zapłacić do końca lutego. Euro uczniowie zabierają ze sobą. Wymagany  paszport lub tymczasowy dowód osobisty.
Zapisy u p. Michalik.
Konkurs –  zapraszam chętnych uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym na wykonanie plakatu techniką dowolną w j. niemieckim dotyczącego sportów wodnych (Wassersport). Plakat należy zaopatrzyć w listewki i zawieszkę. Każdy uczeń otrzyma ocenę; na wykonawcę najładniejszego plakatu czeka nagroda. Prace należy składać u p. Michalik do końca marca 2014.
RATUJEMY KASZTANOWCE.
W okresie jesiennym wrzesień - listopad uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „ Ratujmy kasztanowce”.  Działania młodzieży związane są z ochroną drzew kasztanowców na terenie naszej szkoły. Kasztanowce są zarażone pasożytem szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, który niszczy liście. Jedną z form walki z tym owadem jest systematyczne grabienie i usuwanie opadających liści

„Zbierajmy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom im damy.”
Na apel Nadleśnictwa Świdnica odpowiedzieli uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Przez okres jesienny zbierali kasztany i żołędzie dla zwierząt leśnych. Zebraliśmy 250 kg
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIRUSIE HIV I CHOROBIE AIDS
Z okazji zbliżającego się Światowego  Dnia Walki z AIDS w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i chorobie AIDS.


informacje

22.11.2013
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.
22 listopada 2013r w naszej szkole odbył się Szkolny Etap  Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu  Życia. Uczestnikami konkursy byli uczniowie klas 2 i 3.

informacje

RODZIC – DOMOWY DORADCA ZAWODOWY” - spotkanie z rodzicami uczniów klas III
Jeśli ktoś zapytałby się kto jest najlepszym doradcą zawodowym bez wątpienia odpowiem- rodzic. Najlepiej zna własne dziecko, ma doświadczenie zawodowe i wie, że ukończenie szkoły nie gwarantuje niestety znalezienie pracy. Liczy się bowiem wiele różnych czynników...jakich?

informacje

19 - 20.11.2013
TURNIEJ S.O.S.
W dniach 19 - 20.11.2013 r. odbył się  w Głogowie Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Gimnazjum nr 3 reprezentowała drużyna dziewcząt z klasy 1A.

informacje

19.11.2013
TURNIEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE KOSZYKOWEJ
Dnia 19.11.2013r. o godz.12.00 w na sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odbył się turniej szkoł gimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt.

11.11.2013
NASZ UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 11 listopada o godzinie 12.00 na Placu Grunwaldzkim w Świdnicy, odbył się apel upamiętniający 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

informacje

08.11.2013 r. 
SPOTKANIE Z PANIĄ DOROTĄ ŚWIENIEWICZ
   
   
 
W piątek, 8 listopada, gościem świdnickiego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy była Dorota Świeniewicz, najlepsza siatkarka Europy 2005 roku i Honorowa Obywatelka naszego miasta.
informacje

8.11.2013
W góry
Dnia 08.11.2013 r. klasa 3c  pojechała wraz  z  Panią Elżbietą Gąsior i Panią Czesławą Michalik na wycieczkę w Góry Sowie z zamiarem wdrapania się na Wielką Sowę.8.11.2013
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
Święto Niepodległości Polski można obchodzić w różny sposób – są wystawy, biegi miejskie, konkursy recytatorskie.Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała poetycki flash mob.
5.11.2013
SORRY, WINNETOU
Uczniowie Gimnazjum nr 3 we wtorek, 5 listopada, pojechali do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Grupa drugo-  i trzecioklasistów pod opieką nauczycieli bibliotekarzy pani Moniki Goduli i pani Wandy Śliwowskiej obejrzała spektakl „Sorry, Winnetou”.
informacje


SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA PO RAZ KOLEJNY DO
OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIER

OTK

PLAKAT

14.09.2013
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
Święto Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby uczniowie we  wszystkich polskich szkołach mogli  podziękować nauczycielom za wszystkie starania, które wkładają  w wychowanie i edukację swoich podopiecznych.

informacje

KONKURS JĘZYKOWY "ZNASZ LI TEN KRAJ?"
Nauczyciele j. niemieckiego i j. angielskiego ogłaszają konkurs na projekt, polegający na przedstawieniu wylosowanego państwa anglo - i niemieckojęzycznego. Projekty powinny być wykonywane w grupach 3-osobowych, w dowolnej formie: plakaty, prezentacje multimedialne, scenki rodzajowe, rekwizyty. Termin wykonania projektu - 10 grudnia 2013 r.. Każdy uczeń, biorący udział w konkursie, otrzyma ocenę, najlepszy projekt zostanie nagrodzony nagrodą przyznaną przez jury oraz nagrodą publiczności przyznaną przez uczniów naszej szkoły. 
Zapraszamy do udziału w konkursie.

7.10.2013
BYĆ JAK KOSMETYCZKA- W GABINECIE PANI MAŁGORZATY SLATAN
"Odpowiedzialność, empatia, wyrozumiałość i dyskrecja"- tymi słowami przywitała nas pani Małgorzata Slatan- kosmetyczka z salonu "eMKa", do którego przybyłyśmy w poniedziałek 7 października wraz z doradcą zawodowym p. Renatą Jończyk w ramach wycieczek zawodoznawczych wpisanych w program zajęć naszej szkoły.5.10.2013

"ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA" W NASZYM GIMNAZJUM
Święto Pieczonego Ziemniaka to znakomita zabawa dla wszystkich. Pomysł trafiony w dziesiątkę! W naszym mieście nie ma festynów organizowanych jesienią, ten w Gimnazjum Nr 3 był chlubnym wyjątkiem. Zorganizowany został pierwszy raz, ale był to debiut z sukcesem! Bawiły się całe, wielopokoleniowe rodziny – od najmłodszych pięciolatków po dziadków.


Pani dyrektor Iwona Kasprzyk podziękowała licznym sponsorom, dzięki którym ta impreza (miejmy nadzieję, że pierwsza z wielu) była tak udana.  

Wśród nich byli:
państwo Maria i Leszek Ciarkowscy- właściciele piekarni „CIARKOWSCY”,
pani Jolanta Kopacz- właścicielka Salonu Zdrowia i  Urody „YASUMI”,
państwo Elżbieta i Wiesław Pływaczowie właściciele gospodarstwa
ogrodniczego „AZALIA”
pan Jacek Gut właściciel studia fotograficznego „GUTFOTO”,
pani Dorota Bryjowska i

pan Krzysztof Matlak.

4.10.2013
SPOTKANIE AUTORSKIE  Z  p. M. Szczygłem
Grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyła w piątkowe popołudnie w spotkaniu autorskim z panem M. Szczygłem. Oto relacja jednej z uczestniczek spotkania:
"W Bibliotece Miejskiej w Świdnicy dnia 4 października odbyło się spotkanie z reporterem i pisarzem Mariuszem Szczygłem, na którym zjawiło się sporo osób, zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi w naszym mieście...."
informacje

2.10.2013
„To była dobra sztuka…”
Dnia 2 października 2013 roku klasy 3A i 3B z Gimnazjum numer 3 w Świdnicy udały się do Teatru Świdnickiego na spektakl  pod tytułem „Kolumbowie”.


informacje

31.10.2013
II MIEJSKI ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI PATRIOTYCZNEJ
II – miejski - etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród” odbył się 31 października 2013 r. W sali Sudeckiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych tego dnia o godzinie 10:00 zebrało się 49 uczestników eliminacji.30.10.2013
"SOLIDARNOŚĆ W OCZACH DZIECKA" - NASZE PRACE SĄ NAJLEPSZE
30 X 2013 w Zespole Szkół nr 3 w Świdnicy zostały wręczone nagrody w ramach konkursu plastycznego „Solidarność w oczach dziecka” zorganizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Orląt Lwowskich w Świdnicy i Kino Cinema 3D w Świdnicy.


GAZETKA_NR 11
Zapraszamy do przeczytania pierwszego w tym roku szkolnym numeru gazetki szkolnej, wydanego przez nową redakcję. Odwiedźcie nas też na facebook'u!
Redakcja:
Jolanta Antos - Redaktor Qmama
Ola Wyroba - dziennikarz
Wanda Śliwowska - Redaktor Qmama
Dominika Milanowska - dziennikarz
Martyna Dydyk dziennikarz
Klaudia Kurnik - dziennikarz
Marta Rosłoń - dziennikarz
Katarzyna Rzeczkowska - dziennikarz

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA MŁODZIKOW  W PIŁCE SIATKOWEJ
Nasi siatkarze z II b, którzy grają w klubie UKS Dekoria Świdnica zaczęli sezon rozgrywkowy o mistrzostwo Dolnego Śląska młodzików. Pierwsze dwa mecze graliśmy w naszej sali gimnastycznej 13 października


25.10.2013
KONFERENCJA OPEN SPACE Moda na wolontariat?
Wolontariusze z naszej szkoły wraz ze swoją opiekunką p. Aliną Barć uczestniczyli 25 października w konferencji OPEN SPACE Moda na wolontariat? – perspektywy i trudności w rozwoju wolontariatu lokalnego.
informacje

24.10.2013 r.
XX SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ W GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY
„Woda – źródło życia” to hasło  XX Międzyszkolnego Spotkania z Ekologią zorganizowanego w dniu 24.10.2013r. przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Tradycją tej uroczystości jest  uczulanie na piękno naszej przyrody i propagowanie idei ekologicznych wśród młodzieży naszego regionu.
23.10.2013
DZIEŃ SENIORA
23 października 2013 r. w Świdnicy obchodziliśmy Dzień Seniora. Główne uroczystości odbyły się w teatrze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Tradycyjnie już grupa wolontariatu z naszego Gimnazjum wraz ze swoją opiekunką panią Aliną Barć czynnie włączyła się w zorganizowanie  tego dnia.
informacje

23.10.2013
O szkolnych eliminacjach konkursu recytatorskiego
23 października 2013 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej. Jak co roku były to wstępne eliminacje, które miały wyłonić najlepszych recytatorów reprezentujących szkołę w kolejnych etapach. Konkurs recytatorski od lat organizowany jest przez ŚOK  jako część obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które wypada 11 listopada.
informacje

17.10.2013
Gimnazjum nr 3 szkoli świdnickich bibliotekarzy
Październik już od kilku lat jest obchodzony jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w tym roku pod hasłem Biblioteki szkolne – bramy do życia. Z tej okazji nauczyciele - bibliotekarze Gimnazjum nr 3 w Świdnicy p. Monika Godula i p. Wanda Śliwowska przygotowały warsztaty metodyczne na temat wykorzystania tablicy multimedialnej w pracy nauczyciela bibliotekarza.

17.10.2013
TEN WYJAZD BYŁ SUPER !
Dzisiejszego dnia (17.10.2013) uczniowie naszego gimnazjum wraz z panią J. Antos i panią E. Gąsior udali się na wycieczkę do Barda Śląskiego. Wyjazd został zaplanowany w ramach uczestnictwa w kolejnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
informacje

16.10.2013
Magiczne spotkanie gimnazjalistów z „Zaruskiego”
Dlaczego przekleństwa są archaizmami? Czym różni się cyfra od liczby? Jaki jest związek wody z liczbą pi? No i jak trafić szóstkę w Lotto? Na te i na wiele innych pytań, znaleźliśmy odpowiedź w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. 16 października klasy 1A i 2A Gimnazjum nr 3 im. gen. M.Zaruskiego wraz z nauczycielami bibliotekarzami p. Moniką Godulą i p. Wandą Śliwowską i wychowawcą p. Aliną Barć uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Dariuszem Rekoszem.

15.10.2013
SPRAWDZILIŚMY! KRZYWA WIEŻA WCIĄŻ STOI !
15 października 2013 roku klasa 2b w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pojechała szynobusem do Ząbkowic Śląskich, aby wysłuchać wykładu nt. 600-lecia Krzywej Wieży  w Ząbkowicach Śląskich. Najpierw jednak wszyscy sprawdzili, czy wieża, o której mowa, faktycznie jest „krzywa”. Okazało się, że tak. Wieża w Ząbkowicach Śląskich wyraźnie pochylona jest w jedną stronę!
informacje

8.10.2013
O historii na ekranie
Dnia 8.10.2013r. uczennice klasy III a oraz I c wraz z panią M. Ziębą udały się do kina, by obejrzeć film pt : "Lech Wałęsa.  Człowiek z nadziei". Legendarną już dziś postać Lecha Wałęsy zagrał wybitny aktor Robert Więckiewicz, a jego żonę - Danusię - Agnieszka Grochocka.8.10.2013
Rozgrywki piłki nożnej szkół gimnazjalnych
Dnia 08.10.2013 na boisku przy Gimnazjum nr 1 odbyły się zawody szkół gimnazjalnych w piłce nożnej na szczeblu miejskim.

informacje

NAMASTE INDIE
W pierwszych tygodniach października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii dotyczącej Indii. Na zajęciach mieli okazję zapoznać się z kulturą, zwyczajami, religią tego odległego państwa. W rytmie typowej hinduskiej muzyki uczniowie zostali zaproszeni do sali przepełnionej zapachem kadzideł i przypraw.

30.09.2013
Kolejni pierwszoklasiści wstąpili w poczet gimnazjalistów
30 września 2013 roku był ważnym dniem dla wszystkich uczniów klas I. Musieli oni bowiem w tym dniu zdać bardzo ważny egzamin sprawdzający, czy nadają się na gimnazjalistówChyba żadnej dziewczyny nie trzeba przekonywać i tłumaczyć na czym polega praca kosmetyczki? Ale czy na pewno wiesz jaką szkołę trzeba skończyć, by wykonywać ten zawód? Ile godzin dziennie się pracuje? Jakie są zyski? A może minusy tej pracy .....
Doradca zawodowy zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie w gabinecie p. Małgorzaty Slatan , która już po raz drugi odkryje tajniki swojej pracy. Wyjście 7 października 2013r. o godz. 13.00. Zgody proszę odbierać u p. Jończyk

Vita - MED Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej zaprasza uczniów Gimnazjum nr 3 w Świdnicy na bezpłatny przegląd stomatologiczny. Badanie odbędzie się 8.10, 15.10 lub 14.10 na terenie przychodni przy ul Podchorążych 4. Zapraszamy do skorzystania z zaproszenia. Jedynym warunkiem jest pisemna zgoda rodziców na badanie.zgoda28.09.2013
„O żołnierzach wyklętych na scenie”
Dnia 28.09.2013r. wybrani uczniowie z klas III a oraz II b udali się na spektakl pt. „Wyklęci” w reżyserii Tomasza Antoniego Żaka. Spektakl przedstawiał historię młodych Polaków, których młodość przypadła na lata II wojny światowej.
informacje

27.09.2013
BIEGI PRZEŁAJOWE
Dnia 27.09.2013 r. o godz.12.30 w Świdnicy, na Stadionie ŚOSiR, odbyły sie Międzyszkolne Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół gimnazjalnych. Uczennice naszego gimnazjum zdobyły III miejsce.
24.09.2013
Konkurs „DARY JESIENI”
Mimozami jesień się zaczyna,Złotawa, krucha i miła…
tak pisał Julian Tuwim w swoim wierszu „Wspomnienie”. Słowa te znamy dzięki Cz. Niemenowi, który pięknie je zinterpretował. My również chcieliśmy zaznaczyć nadejście jesieni, dlatego Samorząd Uczniowski po raz kolejny ogłosił konkurs pod hasłem „ Dary Jesieni”.

23.09.2013
KONKURS WIEDZY O LWOWIE I KRESACH WSCHODNICH
23 września  uczennice naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela  historii p. Marzeny Zięby, wzięły udział w konkursie wiedzy o Lwowie i i Kresach Wschodnich.  Po zaciętej walce uczennice otrzymały maksymalną ilość punktów zarówno z części pisemnej jak i ustnej.

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT  "Memoriał Tadeusza Ząbka".
W dniach 21 - 22 września 2013 r. odbył się w Świdnicy turniej piłki siatkowej dziewcząt "Memoriał Tadeusza Ząbka".
W turnieju brały udział zespoły młodzieżowe z woj. dolnośląskiego i opolskiego: NTPS Nysa, KS Kluczbork, MKS Lubań, MOS Wrocław, kadra Dolnego Śląska młodziczek, MKS Świdnica oraz zespół Gimnazjum nr 3.HARMONOGRAM  PRACY  W „kRyjówce”
NUMER LEKCJI PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
6. p. Gut x x x p.  Barć
7. p. Matlak
p. Orleańska
p. Antos
p. Osowska
p. Kruk p. Gąsior
p. Giergiczna-Siwkin
p. Rosłońska
8. p. Zięba p. Gabryliszyn
p. Pałka
p. Krawczyńska p. Michalik
p. Jóźwicka
p. Terebun
9. p. Śliwowska p. Godula p. Samoraj x x

Dyrektor gimnazjum ogłasza
 konkurs na projekt "kRyjówki".
Zaplanuj kolorystykę, technikę wykonania np. grafitti i umeblowanie.Liczy się oryginalność projektu i pomysłowość, twórcze podejście i niecodzienność tematu. To miejsce będzie takie, jak sobie wymyślisz! Spróbuj, na pewno potrafisz!
Prace należy przekazywać do sekretariatu szkoły do 30 września. Najlepszy autor zostanie nagrodzony przez dyrektora szkoły i otrzyma możliwość wykonania swojego projektu na wybranej ścianie kRyjówki.

20.09.2013
Sprzątanie Świata 2013
Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Akcji Sprzątania Świata.
Wzorem lat poprzednich porządkowaliśmy tereny parków znajdujących się w sąsiedztwie naszej szkoły.   Takie działania ekologiczne są bardzo potrzebne, ponieważ znaleźliśmy wiele śmieci ( butelek, papierów, plastików, puszek, sprzętu AGD itp.).
W Akcji Sprzątania Świata uczestniczyli uczniowie klas; 1a,1c,2a,3a,3c,3d  wraz z wychowawcami.

14.09.2013
Eliminacje makroregionu Orlik Volleymania
14 września odbyły się eliminacje makroregionu Ogólnopolskiego Turnieju Orlik Volleymania. Organizatorem zawodów pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej był Gminny Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu.
informacje


UWAGA
HARMONOGRAM ZAJEĆ ZAWODOZNAWCZYCH

od 16.09.2014 r
.13 - 15 września 2013
Międzynarodowy Festiwal Piłki Ręcznej ŚWIDNICA CUP 2013 pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy.
Nowością w tej edycji był udział trzech kategorii wiekowych, czyli: dzieci – roczniki 2001/2002, młodzików – roczniki 1999/2000, juniorów młodszych – rocznik 1997/1998. Poszczególne kategorie rozgrywały swoje spotkania również w hali sztucznego lodowiska oraz hali sportowej na osiedlu Zawiszów.
Uczestnicy turnieju spędzili wiele godzin na zmaganiach sportowych i nikt nie wyjechał z pustymi rekami. Ggłównym koordynatorem turnieju był Krzysztof Terebun, nauczyciel i trener piłki ręcznej w Gimnazjum Nr 3.
Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Świdnica, Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
2.09.2013
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
Lato, wolny czas, mała ilość obowiązków to niestety rzeczy, które już minęły.
Od dziś, tj. od 02.09.2013 rozpoczął się kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęcia przygotowali uczniowie klasy 2b i 3a.


      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELE


UKS

SOS
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt