ROK SZKOLNY 2012/2013

28.06.2013
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
FOTO GALERIA

OSTATNI NUMER GAZETKI W TYM ROKU SZKOLNYM
Nasi redaktorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla Was same ciekawe artykuły. A w tym numerze dużo ciekawych wiadomości i porad

22.06.2013
Legenda o świdnickim dziku… a dla nas kolejne nagrody!
To był ostatni konkurs literacki w tym roku szkolnym. Było ciężko, bowiem pod koniec roku szkolnego uczniowie więcej czasu poświęcali na naukę i dbałość o oceny. Jednak niektórzy znaleźli chwilę i postanowili napisać krótkie opowiadania – legendy o świdnickim dziku. I opłaciło się!!! Znowu zgarnęliśmy większość nagród w tym konkursie literackim.
informacje

21.06.2013
TRAFILIŚMY NA DOBRE TORY TOR-u
W piątek 21 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Otwartych Technikum Organizacji Reklamy przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Warto było! Nie tylko dlatego, że przyjęto nas bardzo serdecznie, pokazano różne techniki pracy na lekcjach, ale przede wszystkim dlatego, że to jedyna klasa w Świdnicy, która rozwijając uzdolnienia artystyczne (rysunek, grafika, fotografia) przygotowuje do pracy na dość bogatym rynku.
informacje

Konkurs na Zilustrowanie Przysłów i Powiedzeń Obcojęzycznych
Czy wiecie jak przetłumaczyć na język niemiecki powiedzenie :"Ściany mają uszy" albo co znaczy przysłowie: "To err is human, to forgive-divine?" Poszerzcie swoją wiedzę. Postarajcie się wykorzystać plakaty, które zostały zaprojektowane i wykonane przez Wasze koleżanki
informacje

14.06.2013
WALCZYLIŚMY O PUCHAR ZARUSKIEGO
W piątek 14 czerwca cała społeczność naszego gimnazjum obchodziła po raz pierwszy święto swojego patrona generała Mariusz Zaruskiego. Dzień zaplanowano tak, by połączyć wesołe konkurencje sportowe z wiedzą na temat życia i działalności kapitana Zawiszy Czarnego
informacje

13.06.2013
BAL GIMNAZJALNYinformacje

10 - 12.06.2013
Z wizytą w stolicy…, czyli o wycieczce do Warszawy słów kilka
W dniach 10-12 czerwca 2013 roku odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunkami, czyli paniami: Małgorzatą Pałką, Jolantą Gabryliszyn , Edytą Szustak i przewodniczką wycieczki, panią Wiesławą Glinką, mieli okazję zwiedzać piękną stolicę naszego kraju.
informacje

31.05 - 1.06.2013
UCZENNICE Z "TRÓJKI" W PARLAMENCIE
Dzień Dziecka to święto, które ma nam przypomnieć o wszystkich małych i mniejszych osobach. To nie tylko beztroskie czas, podczas którego przypominamy sobie o dzieciach, ale także dzień, w którym zwraca się szczególną uwagę na prawa dzieci, a w tym i prawo do decydowania o sobie i innych. Z tej okazji, jak co roku, Sejm przyjął na obrady dzieci i młodzież z całej Polski. Wśród nich znalazły się dwie nasze uczennice: Ola Wieczorek i Angelika Jóźwiak. W Warszawie i w parlamencie przebywały w dniach 31.05 - 1.06, a pojechały tam jako zwyciężczynie XIX Sesji Ekologicznej.
informacje

1.06.2013
WRÓCILIŚMY Z GRYFIADY Z TARCZĄ
Nawet hektolitry deszczu nieustannie lejącego się z szaroburego nieba nie popsuły naszych humorów podczas I Świdnickiej Gryfiady, w której uczestniczyliśmy w sobotę 1 czerwca 2013 r. wraz ze wszystkimi szkołami podstawowymi i gimnazjami z naszego miasta.
informacje

27.05.2013
 „MOJE DWIE MAŁE OJCZYZNY”-
 NA SPOTKANIU PROMUJĄCYM KSIĄŻKĘ I TO JAKĄ KSIĄŻKĘ.... 
27 maja tego roku w teatrze w Świdnicy miałam przyjemność zobaczyć wręczanie dyplomów osobom, które opisały historię swojej rodziny i przyczyniły się do powstania książki pt.: "Moje dwie małe ojczyzny".
informacje

25.05.2013
V Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny – Pobiedziska 2013
25 kwietnia odbył się V Ogólnopolski Piknik Ekologiczny, w którym wzięła udział nasza drużyna reprezentowana przez: Dominikę Milanowską, Aleksandrę Wyrobę i Martę Rosłoń z kl. 2a oraz Patrycję Pałkę i Kornelię Banach z kl. 2b. Opiekunem grupy była p. Małgorzata Pałka.
informacje

24.05.2013
W KRAINIE ŁAKOCI
Pomieszczenie niewielkie, ale bardzo klimatyczne, małe szafeczki po obu stronach ścian, pudełeczka i malutkie torebeczki z kolorowymi cukierkami. Wielobarwne lizaki w różnych kształtach. I ten niesamowity zapach. Aromat słodyczy i dzieciństwa ... 
informacje

24.05.2013
NIEZYKŁE MIEJSCA W ŚWIDNICY
Dnia 24 maja klasy 2d i 3c pod opieką p. Beaty Samoraj I p. Zofii Krawczyńskiej miały okazję zwiedzić wyjątkowe dzieło sztuki militarnej - schron amplifikatorni w Świdnicy oraz...
informacje

I miejsce dla naszej uczennicy
Uczennica Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy - Katarzyna Rzeczkowska z kl. 2a została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Bazgroł”.
informacje

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy album o Berlinie.
W związku z wycieczką szkolną do Berlina, p. Michalik ogłosiła konkurs na najładniejszy album poświęcony stolicy Niemiec. Wybór najładniejszej pracy nie był łatwy, gdyż albumy wykonano różnymi technikam.
informacje

22.05.2013
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LA 
Dnia 22.05.2013 w Świdnicy na Stadionie na Zawiszowie odbył się Finał strefy Wałbrzyskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce.

informacje

20.05.2013
SPORT JEST DLA WSZYSTKICH
Od kilku lat Gimnazjum nr 3 w Świdnicy aktywnie propaguje wszelkie działania sportowe na terenie miasta i okolicy. Współpracujemy z klubami sportowymi, dajemy młodzieży szanse na rozwijanie sportowych pasji. Nie zapominamy jednak i o tej młodzieży, która musi dużo więcej wysiłku włożyć w realizowanie swych marzeń ze względu na ograniczenia własnego ciała.
informacje

17.05.2013
O obchodach Dni Papieskich przez Gimnazjum im. gen. M. Zaruskiego
 V EDYCJA OGÓLNOPOLSKiEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO O JANIE PAWLE II
Jak rozumiesz słowa wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II w 2000 r. do sportowców: „Niech ćwiczenia fizyczne (sport) będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu – we własnych oczach i w oczach innych ludzi.”
informacje

15.05.2013
SZKOLNA WYCIECZKA DO BERLINA
Dnia 15.05.2013r o godz. 6.00 uczniowie z Naszego Gimznajum, wraz z opiekunami: Cz. Michalik, J.Orleańska, E. Gąsior udali się na wycieczkę do Berlina.
informacje

14.05.2013
„Trojka z Trójki” na najwyższym podium w IV MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
Dnia 14 maja 2013 roku w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim, którego organizatorem było Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic w Świdnicy. W konkursie uczestniczyły szkoły gimnazjalne ze Świdnicy i powiatu. 
informacje

9.05.2013
LEKKOATLECI WRACAJĄ Z MEDALAMI
Dnia 09.05.2013 na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 1 na Osiedlu Zawiszów odbyły się indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce na szczeblu miejskim. Po raz kolejny możemy poszczycić się medalami nie tylko w sportach drużynowych jak piłka ręczna czy siatkowa, ale także tzw. „Królowej Sportu”- lekkiej atletyce.
informacje

V MIĘDZYNARODOWY KONKURS HISTORYCZNY  „Śląskie Zamki i Pałace”
Uczennica klasy 2b Patrycja Pałka dostała się do finału V Międzynarodowego  Konkurs Historycznego  „Śląskie Zamki i Pałace”. Finał odbędzie się w dniach 6 - 7 czerwca 2013 r. w Pałacu Jedlinka w Jedlinie Zdroju.
informacje

2.05.2013
NIECH SIĘ ŚWIĘCI …. 2 MAJA!
Dawniej ten slogan był popularny, ale dotyczył …1 maja. W tym roku Hufiec ZHP Świdnica postanowił wyjątkowo uczcić Dzień Flagi. 2 maja na świdnickim Rynku został zorganizowany happening pod hasłem „Bądźmy biało-czerwoni”, do którego zostały zaproszone delegacje przedszkoli, podstawówek i gimnazjów.
informacje

30.04.2013
DYSKOTEKA SZKOLNA
30 kwietnia Samorząd Szkolny zorganizował trzecią już w tym roku szkolnym dyskotekę. Była to zarazem ostatnia dyskoteka przed wakacjami. Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca, dlatego ogłosiliśmy konkurs taneczny.
informacje

30.04.2013
GOŚCINNIE W  III LO NA XIII POWIATOWYM TURNIEJU "RYMN-TANIEC-MUZYKA-RUCH"
Dnia 30 kwietnia 2013 roku uczennice naszej szkoły w składzie Jessica Sionko, Angelika Jóźwiak, Klaudia Mydłowska, Aleksandra Wieczorek z klasy 3b pod opieką pani Katarzyny Osowskiej zostały zaproszone przez III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
informacje

23-25.04.2013
Ach, te egzaminy…
23,24,25 kwietnia 2013 dla uczniów z rocznika 1997 będą dniami pełnymi emocji niepewności, a na końcu wielkiej ulgi. Dlaczego? Dni te to gorący czas egzaminów gimnazjalnych dla trzecioklasistów gimnazjum.
informacje

19.04.2013
I MIEJSCE W POWIECIE - piłce nożna chłopców
Do zawodów przystąpiły drużyny z gimnazjów ze Świebodzic, Strzegomia, Lutomii Dolnej, Żarowa(gospodarz turnieju) i nasza szkoła. Stawką turnieju był awans do turnieju strefowego.
informacje

19.04.2013
W POSZUKIWANIU KRZYŻY POKUTNYCH
W piątek 19 kwietnia 2013 członkowie koła turystyczno-krajoznawczego pod opieką p. Elżbiety Gąsior i p. Katarzyny Nowak wybrali się na wycieczkę do Wierzbnej, aby zobaczyć znajdujące się we wsi krzyże pokutne (nazywane też krzyżami pojednania).
informacje

16.04.2013
DZIEN SAPERA
Dnia 16 kwietnia  2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach upamiętniających Dzień Sapera oraz 73 rocznicę zbrodni katyńskiej. Odchody rozpoczęły się przy Pomniku Sapera, nad którym jak szkoła sprawujemy opiekę
informacje

OD REDAKCJI:
Wydajemy kolejny numer gazetki, tym razem to gazetka wiosenna, specjalnie dla tych, dla ktorych wiosna juz zawitala, nie tylko jako pora roku ale w calym ciele. Czesciej sie usmiechamy, jestesmy radosni i w koncu mozemy wyciagnac z szaf wiosenno - letnie ubrania.czytaj więcej...


6.04.2013
Turniej towarzyski kolejnym sprawdzianem sportowych umiejętności
6 kwietnia 2013 roku był dniem kolejnego sprawdzianu dla drużyn piłki ręcznej chłopców.  Tego dnia w hali sportowej Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi odbył się towarzyski turniej chłopców, w którym wzięło udział sześć zespołów z Dolnego Śląska. Mecze wywołały wiele emocji wśród uczestników i trenerów i pokazały, że młodzi zawodnicy piłki ręcznej zdobyli wiele umiejętności podczas kilkuletnich treningów.
informacje

7.04.2013
II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku
Finał odbył się 7 kwietnia 2013 roku we Wrocławiu w gmachu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbywał się w następujących kategoriach: Szkoły Podstawowe I-III, Szkoły Podstawowe IV – VI, Gimnazja, Licea, Dorośli.
informacje

5.04.2013
Trzeci sezon Ligi Szkół Podstawowych
POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA ŚWIDNICY WOJCIECHA MURDZKA
05.04.2013 roku sala gimnastyczna Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy  rozbrzmiewała okrzykami kibiców, trenerów i dopingujących swoje drużyny zawodników. Wśród tego rwetesu słychać było spokojne i wyważone wypowiedzi sędziów. Co takiego się działo?
informacje

5.04.2013
WIELKANOCNE SPOTKANIE W DOMU DZIENNEGO POBYTU „PRZYSTAŃ” W ŚWIDNICY
5 kwietnia 2013 roku (piątek) seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Przystań” w Świdnicy wraz z wolontariuszami naszej szkoły przygotowali artystyczne przedstawienie oddające zarówno tragedię Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, jak i euforię Jego zmartwychwstania. Przygotowaną pantomimę połączono z muzyką oraz elementami dramatu i tańca. Wykorzystano przy tym odpowiednią kolorystykę i grę świateł, a także orientalną muzykę.
informacje

4.04.2013
„MŁODZI MŁODYM. CO TO SĄ PERSPEKTYWY?”- SPOTKANIE ABSOLWENTÓW I UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 3
W czwartek tj. 04.04.2013 r. zostało zorganizowane przez doradcę zawodowego panią Renatę Jończyk spotkanie z absolwentami Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Wszyscy goście zebrali się w sali kominkowej. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, absolwenci, organizator oraz dyrekcja.
informacje

JEDZ SMACZNIE I ZDROWO
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Kampanii „Jedz smacznie i zdrowo”.

informacje

26.03.2013
UCZNIOWIE KLAS III NA TARGACH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I W MECHANIKU
Jak co roku uczniowie klas III naszej szkoły uczestniczyli wraz z wychowawcami i doradcą zawodowym w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Podczas spotkania można było zapoznać się z ofertą szkół nie tylko ze Świdnicy, ale także z Mokrzeszowa, Świebodzic czy Żarowa.
informacje

22.03.2013
DEBATA SZKOLNA – EKOLOGICZNE ZAKUPY.
W dniu 22.03.13r. uczennice z klasy 3b - Aleksandra Wieczorek oraz Angelika Jóżwiak przygotowały i poprowadziły Szkolną Debatę pod hasłem „EKOLOGICZNE ZAKUPY”. W spotkaniu uczestniczyli pani dyrektor, nauczyciele biologii i fizyki , pani pedagog, pani pielęgniarka środowiskowa Caritas, uczniowie klas I-III oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego.
informacje

21.03.2013
„MECHANIK NA RYNKU PRACY” – A MY W MECHANIKU
W czwartek 21 marca o godz. 9:00 został otwarty X jubileuszowy Festiwal Nauki w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, na który uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez dyrektora szkoły p. Krzysztofa Anklewicza. Tematem tegorocznych spotkań było „Mechanik na rynku pracy”.
informacje

21.03.2013
V Szkolny Konkurs Gier Logicznych
W pierwszy dzień wiosny – 21 marca 2013 r. zostały ogłoszone wyniki finału V Szkolnego Konkursu Sudoku. W finale, który odbył się 20 marca udział wzięło 4 najlepszych uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie, którzy dotarli do finału musieli rozwiązać w ciągu czterech tygodni 20 plansz Sudoku o różnym stopniu trudności oraz zająć czołowe miejsca w półfinale
informacje

21.03.2013
Naukowo i zabawnie.
Pierwszy DZIEŃ WIOSNY rozpoczął się zmaganiami uczniów w konkursie matematycznym Kangur. Aby jednak tradycji powitania WIOSNY stało się zadość, po siódmej lekcji wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej.

informacje

20.03. 2013
JĘZYKOWY KONKURS RECYTATORSKI
Marzec to miesiąc obfitujący w różnego rodzaju zmagania uczniów, są to zarówno konkursy szkolne, jak i powiatowe oraz ogólnopolskie. W środę odbył się długo oczekiwany językowy konkurs recytatorski. Uczestniczki recytowały wiersze w języku angielskim oraz niemieckim.

informacje

18.03.2013
FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ RÓWNIEŻ DLA SZCZYPIORNISTÓW
W poniedziałek Gimnazjum nr 3 gościło półfinalistów Strefy Wałbrzyskiej w piłce ręcznej chłopców. W zawodach powinny wziąć udział trzy gimnazja, jednak szkoła z Wałbrzycha wycofała się z przyjazdu.

informacje

15.03.2013
Spacerem po Świdnicy
Dnia 15 marca 2013 r. klasy 1b i 2c wybrały się na plac Katedralny, gdzie zebrali się wszyscy uczestnicy Konkursu na Marzannę. gdy przyszliśmy na miejsce, przeżyliśmy duże zaskoczenie, bowiem na miejscu czekały na nas dzieci z przedszkola, z którymi potem poszliśmy do galerii, by wyeksponować nasze marzanny.
informacje

15.03.2013
Mamy finalistów ogólnopolskich konkursów
Gratulujemy Patrykowi Długoszowi z kl. 1a i Karolinie Milewskiej z kl. 3b najlepszych wyników w konkursach „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień” i zakwalifikowania się do FINAŁÓW OGÓLNOPOLSKICH, które odbędą się 28 kwietnia 2013 roku. Ta radosna nowina dotarła do nas 15 marca 2013 roku.
informacje

14.03.2013
Kolejne podium w powiecie
W czwartek tenisiści stołowi z kl.IIa Szymon Gielec i Kacper Kancerz reprezentowali nasze Gimnazjum podczas powiatowych zawodów, które odbyły się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Gospodarzem zawodów było Gimnazjum nr 2.
informacje

14.03.2013
W KRÓLESTWIE PASTY- uczniowie Gimnazjum nr 3 w Colgate- Palmolive
W czwartek 14 marca grupa uczniów klas I-III udała się wraz z doradcą zawodowym do zakładu pracy, było to nasze pierwsze wyjście do miejsce, gdzie pracuje ponad 600 osób. Od samej portierni aż po drzwi wyjściowe zaskoczyły nas profesjonalne podejście do zwiedzających jak i bardzo miła atmosfera.
informacje

14.03.2013
KONKURS WIEDZY O SPORCIE
Czternastego marca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o sporcie związany z obchodzonym przez nas Dniem Olimpijczyka. Na siódmej lekcji w sali kominkowej dwuosobowe drużyny każdej z klas stawiły się, by zawalczyć o zwycięstwo
informacje

13.03.2013
DZIEWCZYNY CHCIAŁY ZOBACZYĆ HOTELARKĘ
….. I warto było! W środę 13 marca, jeszcze wtedy nie wiedziałyśmy, że będzie to dzień wyboru nowego papieża, wraz z doradcą zawodowym panią Jończyk, udałyśmy się do Zespołu Szkół  Hotelarsko - Turystycznych przy ulicy Równej w Świdnicy.
informacje

8 - 10.03.2013
Mamy najlepszych zawodników i najsympatyczniejszego trenera…
Takimi nagrodami mogą się pochwalić Dominikowski Maciej (ŚKPR I) i Chmiel Adam (ŚKPR II) oraz trener K. Terebun, bowiem w dniach 8-10.03. 2013 roku 2 drużyny ŚKPR brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej młodzików 1998 i młodszych  „O puchar wielkiej sowy - brick cup 2013".
informacje

7.03.2013
Z wizytą u Zaruskiego
Dzisiejszy dzień bardzo różnił się od innych w naszej szkole. Dziś bowiem, tj. 07.03.2013 roku, zaprosiliśmy do nas szóstoklasistów ze świdnickich szkół podstawowych. Odwiedziło nas ponad 250 uczniów, którzy mieli możliwość obejrzenia gabinetów, porozmawiania z naszymi gimnazjalistami i nauczycielami pracującymi w gimnazjum.- mówiła p. Jolanta Giergiczna- Siwkin  dyr. Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy.
informacje

6.03.2013
POWIAT - PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW - ŚWIDNICA
Piłka ręczna chłopców górą!!!
06 marca 2013 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy odbył się kolejny etap turnieju piłki ręcznej chłopców. Tym razem był to już etap powiatowy, a grały w nim drużyny ze Świebodzic, Marcinowic i nasza, czyli Gimnazjum nr 3.
informacje

6.03.2013
KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"
W chłodnej i niezbyt przytulnej sali ŚOK-u 06 marca Ula Kisiel, Patrycja Pałka i Kasia Rzeczkowska reprezentowały nas w miejskim etapie Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Dziewczęta przygotowane były świetnie, perfekcyjnie znały prezentowane teksty.
informacje

5.03.2013
Turniej piłki ręcznej dziewcząt
Dnia 05.03.2013 r. drużyna Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy  wzięła udział w finałowych rozgrywkach powiatowych piłki ręcznej w Świebodzicach. Wróciły zawiedzione, gdyż miały dużo większe ambicje i oczekiwania. Dziewczyny rozegrały dwa mecze, a ich przeciwniczkami były dziewczyny ze Świebodzic i Żarowa.
informacje

26.02.2013
Chłopcy i dziewczyny z Gimnazjum nr 3 są najlepsi w Świdnicy w piłce ręcznej
We wtorek, 26.02, odbyły się zawody w ramach rywalizacji międzyszkolnej w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Udział wzięły tylko dwa gimnazja świdnickie. W obu kategoriach uczniowie Gimnazjum Nr 3 pokonali rywali znakomitą większością punktów.

informacje

25.02.2013
Trzecie miejsce siatkarzy w strefie wałbrzyskiej
25 lutego w hali przy ulicy Pionierów został rozegrany półfinał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców. Powiat świdnicki reprezentowało Gimnazjum nr 3. Nasi chłopcy przegrali dwa mecze i nie zdołali awansować do finału tych rozgrywek.
informacje

15.02.2013
I MIEJSCE - TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW
Kolejnego dnia kontynuowano zawody tenisa stołowego w kategorii chłopców. Gimnazjum nr 2 gościło znów drużyny Gimnazjum nr 1 i nr 3. Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy 2a: Kacper Kancerz i Szymon Gielec oraz Łukasz Socha z klasy 1b
informacje

14.02.2013
 II MIEJSCE - TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT
W dniu Św. Walentego Gimnazjum nr 2 zorganizowało zawody w tenisa stołowego dziewcząt. Do rywalizacji sportowej przystąpiły świdnickie gimnazja: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3.
informacje

14.02.2013
CZYTELNICZY KONKURS WALENTYNKOWY
W dzień świętego Walentego odbył się w naszej szkole czytelniczy konkurs walentynkowy przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy – p. Monike Godulę i p.Wandę Śliwowką. Brali w nim uczniowie klas drugich i trzecich.

informacje

13.02.2013
GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ

W dniu dzisiejszym tj 13.02.2013 odbyły się zawody powiatowe Gimnazjady Młodzieży szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie zwyciężyli w tym turnieju, wygrywając wszystkie mecze po 2:0 i zdobyli awans do półfinału strefy wałbrzyskiej.
JESTEŚMY NAJLEPSI W POWIECIE!
Za nami kolejny mecz piłki siatkowej chłopców. Jak było? Sami przeczytajcie! Przeczytajcie relację zawodnika – Maćka z 1B:
informacje

10.02.2013
Turniej piłki ręcznej juniorów
10 lutego 2013 roku odbył się w Świdnicy jednodniowy turniej piłki ręcznej juniorów młodszych. W turnieju wystąpiło 5 drużyn z Polski i jedna z Czech. Przygotowania rozpoczęły się już w drugim tygodniu ferii, odkąd to nasi zawodnicy trenowali 2 razy dziennie na obiektach sportowych w Świdnicy. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Daniela Bieżyńskiego, a bramkarzem Mateusza Kuchcińskiego (obaj należą do ŚKPR ŚWIDNICA).
informacje

25.01.2013
SPOTKANIE RODZICÓW Z PEDAGOGIEM  
25 stycznia 2013 roku w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie pedagoga z Zespołu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Świdnicy z rodzicami naszych uczniów. Było ono realizowane w ramach działań zaplanowanych w Szkolnym Programie Wychowawczo-Profilaktycznym. Na zaproszenie odpowiedziało prawie 40 osób, które z dużym zainteresowaniem wysłuchały uwag zaproszonego gościa – p. Krzysztofa Kurasa, a potem aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Temat, który tak zaangażował rodziców, dotyczył „Roli rodziców w kontekście zagrożeń używkami”.
informacje

SZKOŁA Z PRZYSZŁOŚCIĄ
G3Przyszłość jest jedną niewiadomą, jak to zwykle z przyszłością bywa. Nikt jej bowiem nie zna, a pochopne, nieprzemyślane decyzje i opinie często mijają się z rzeczywistością. Jednego jednak możemy być pewni, że Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi jest prężną placówką, która stale się rozwija i poważnie myśli o przyszłości.
informacje

NAJLEPSI W SZKOLE
 
Uczniowie, którzy w I semestrze zdobyli najwyższą średnią ocen i otrzymali stypendia naukowe:
l.p
Nazwisko
imię
Klasa
Średnia
1
Kutyło
Justyna
1a
5,20
2
Milewska
Karolina
3b
5,00
3
Pałka
Patrycja
2b
5,00
4
Milanowska
Dominika
2a
5,00
5
Długosz
Patryk
1a
5,00
6
Sochacki
Krystian
1b
4,90
7
Kurnicki
Maciej
1b
4,90
8
Popławski
Jakub
1b
4,80
9
Slatan
Filip
1b
4,80
10
Socha
Łukasz
1b
4,80
11
Rosłoń
Marta
2a
4,80
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i sporcie!!!!!

LOGO
Uczniowie, którzy brali udział w promocji
naszego gimnazjum w szkołach podstawowych 
23.01.2013
BYLIŚMY GOŚĆMI CKZ-u
23 stycznia klasy III pod opieką wychowawców  i doradcy zawodowego- organizatora wyjścia- odwiedziły CKZ- Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy.  Nasza wizyta nie była tylko zwykłym sposobem na wypełnienie czasu, poznaliśmy i zobaczyliśmy jak wygląda praca podczas praktyk zawodowych. Wielu z nas wybiera się do techników lub szkół zawodowych, a tam nieodzownym elementem poznawania zawodu są praktyki.
informacje

22.01.2013
BABCIA, DZIADEK I … BAMBOSZE?
21 grudnia obchodzimy DZIEŃ BABCI, dzień później, czyli 22 stycznia składamy życzenia wszystkim DZIADKOM. Święta te obchodzimy od 1964 roku, gdy redakcja „Kobiety i Życia” zaproponowała czytelnikom taki sposób uczczenia Babć.  Już rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański".
informacje

17.01.2013
DYSKOTEKA
To druga dyskoteka w bieżącym roku szkolnym, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Jak się bawić, to kiedy, jak nie w karnawale? Żałujemy, że nie wszyscy uczniowie zaszczycili nas swoją obecnością, ale ci, którzy byli, bawili się bardzo dobrze.
informacje

17.01.2013
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND
21.12.12 odbyła się XI edycja konkursu. W całym kraju w konkursie wzięło udział ponad 7 tysięcy uczestników z 363 szkół. Województwo dolnośląskie było reprezentowane najliczniej, bo przez 44 placówki. 11 uczniów naszego Gimnazjum zmagało się z zagadnieniami dotyczącymi gramatyki oraz słownictwa.informacje

SOS - czytaj Siatkarski Ogrom Sprzętu
SOS
Dobrze wiemy, że aby odnosić sukcesy trzeba wiele trenować, a żeby trenować trzeba mieć gdzie i na czym. Sala gimnastyczna naszego Gimnazjum przechodzi właśnie gruntowny remont, a i zaplecze do treningów znacznie się powiększyło. Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w ramach uczestnictwa w programie SOS pod patronatem Ministerstwa Sportu otrzymało specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń. Dzięki temu trening siatkarzy z pewnością zostanie urozmaicony pod względem jakościowym. Mamy nadzieję, że w przyszłości przełoży się to na osiąganie jeszcze większych sukcesów przez uczniów naszej szkoły. 
Na liście otrzymanych sprzętów znalazły się m.in.:
  • nieodzowne dla każdego zawodnika stroje sportowe,
  • 65 piłek meczowych marki MOLTEN- światowego lidera w branży sportowe,j
  • atrapy bloku tzw. Blok ery,
  • sprzęt doskonalący atak tzw. Chwytaki,
  • sprzęt doskonalący odbicie sposobem górnym i dolnym tzw. Radary,
  • drabinki koordynacyjne,
  • podesty.
A także w dużej ilości:
piłki, rolki, berety, gumy do gimnastyki funkcjonalnej, siatki oraz gryfy z talerzami

13.01.2013
UKS Dekoria wygrywa na naszym parkiecie
13.01.2013 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odbył się turniej młodzików w ramach mistrzostw Dolnego Śląska. Wzięło w nim udział trzy drużyny: UKS Dekoria Świdnica – gospodarz, AKS Strzegom i UKS Opal Kudowa Zdrój. Nasza drużyna, w której w składzie są uczniowie z klasy sportowej z Gimnazjum nr 3 wygrali dwa mecze.
informacje

20.12.2012
TABLET JEST NASZ!
20 grudnia 2012 roku w Sali Cysterskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy zostały uroczyście wręczone nagrody i wyróżnienia za udział w literackim konkursie „Opowieść o świdnickim nietoperzu”. W kategorii szkół gimnazjalnych byliśmy najlepsi! Zgarnęliśmy wszystkie nagrody za I, II i III miejsce. Główną nagrodę otrzymała Magdalena Jończyk z klasy 2a.
informacje

19.12.12
DRUGI TURNIEJ SOS
Grudzień okazał się bardzo pracowity dla naszych siatkarek. W ramach współzawodnictwa Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych (SOS) uczennice Gimnazjum nr 3 wzięły udział w kolejnym turnieju. Organizatorem zawodów było Gimnazjum nr 2 w Głogowie.
informacje

19.12.2012
Siatkarze mają pierwsze miejsce
19 grudnia odbyły się miejskie zawody piłki siatkowej chłopców. Tradycyjnie wystąpiły cztery gimnazja. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze uzyskując awans do zawodów powiatowych.
informacje

17.12.2012 
GIMNAZJADA ŚWIDNICKA
Turniej siatkówki zorganizowano również wśród dziewcząt klas gimnazjalnych świdnickich szkół. Cztery gimnazja wystawiły drużyny w najmocniejszych składach. Nasz utytułowany już w kilku turniejach zespół nieznacznie uległ zwycięskiej drużynie.

informacje

13.12.2012
KONCERT KOLĘD
Dnia 13.12.2012 odbył się Koncert Kolęd zorganizowany przez panie Magdalenę Jabłońską oraz Katarzynę Osowską. Uczniowie szkolnego chóru oraz soliści śpiewali kolędy w języku polskim oraz angielskim.

informacje

ZBIÓRKA DARÓW DLA DZIECI NA UKRAINIE I WILEŃSZCZYŹNIE  ZAKOCZONA
Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę darów świątecznych, które poprzez Kuratorium Oświaty i Telewizję Wrocław zostaną przekazane dzieciom na Ukrainie i Wileńszczyźnie. Dziękujemy uczniom z klas Ia, IIb, IIIa, IIc i IIIb za włączenie się w akcję
informacje

12.12.2012
WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU „Jeden świat – kluby filmowe”
„Perłą Afryki”- nazwał Winston Churchill – Ugandę, która był tematem warsztatów przeprowadzonych w naszej szkole 12.12.2012 r. przez animatora z warszawskiego Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Jeden świat – kluby filmowe”.
informacje

7 – 9.12.2012
Gim3movie - WARSZTATY SZKOLENIOWE W WILDZE KOŁO WARSZAWY
W ramach projektu Fundacji i Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. „JEDEN ŚWIAT- KLUBY FILMOWE” dwie uczennice naszego gimnazjum: Martyna Dydyk z kl. 1a i Alicja Sobczyk z kl. 3b razem z opiekunem szkolnego klubu filmowego „GIM3MOVIE” p. Katarzyną Nowak uczestniczyły w dwudniowych warsztatach szkoleniowych w Wildze koło Warszawy.
informacje

7.12.2012
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.
7 grudnia 2012r w Oddziale Rejonowym PCK w Świdnicy odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu  Życia. Uczestnikami Olimpiady była młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu świdnickiego.
informacje

6.12.2012
Szkolny Konkurs Szybkiego Liczenia - Finał
Zwycięzcy z poszczególnych klas zmierzyli się 6 grudnia indywidualnie i grupowo. Przez pierwsze 10 minut finału rozwiązywali indywidualnie działania zawierające różne problemy arytmetyczne. Oprócz typowych działań musieli również rozszyfrować zasady według, których utworzono podane ciągi liczbowe. Jeśli chcecie spróbować swoich sił zapraszamy do liczenia
informacje

4.12.2012
BYLIŚMY NA WIEŻY!
Dzięki zaproszeniu Urzędu Miasta uczniowie klas 1a, 2c 3a mogli zwiedzać odbudowaną wieżę świdnickiego ratusza. Miasto z góry oglądaliśmy z podziwem, zachwycały nas kamieniczki na Rynku widziane z tej niezwykłej perspektywy.
informacje

1.12.2012
SZKOLNY KONKURS O ZDROWIU I CHOROBIE AIDS
1 XII – to Światowy  Dzień Walki z AIDS. W naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i chorobie AIDS. W finale międzyklasowym  wzięło udział 16 uczniów z klas 2a, 2b, 3b, 3c.
informacje

30.11.2012
SZKOLNY KONKURS SZYBKIEGO LICZENIA
Wszyscy uczniowie naszej szkoły 30 listopada zmagali się przez 10 minut z działaniami matematycznymi. 24 przykłady zawierały podstawowe działania matematyczne. Należało wykonać w tym czasie jak najwięcej działań bez używania urządzeń elektronicznych.
informacje

30.11.2012
WRÓŻBY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Andrzejkowe wróżby w bibliotece stały się już naszą szkolną tradycją. Także i w tym roku uczniowie podczas długiej przerwy tłumnie odwiedzili czytelnię. Pod opieką nauczycieli–bibliotekarzy: pani Moniki Goduli i pani Wandy Śliwowskiej wróżyły dziewczyny z kl. 2A: Paulina Kalinowska, Dominika Milanowska, Kasia Rzeczkowska, Ola Wyroba, Klaudia Kurnik i Martyna Paterska
informacje

28.11.2012
KONKURS PCK W III LO
Dnia 28.11.2012 odbyły się mistrzostwa PCK w udzielaniu pierwszej pomocy. Organizatorami zawodów było PCK w Świdnicy oraz III Liceum Ogólnokształcące.

informacje

28.11.2012
BITWA NA WIEDZĘ: Język Niemiecki
W środowe popołudnie czteroosobowe grupy reprezentujące każdą z klas starły się w pojedynku na wiedzę z języka niemieckiego. Zawodnicy niezależnie od klasy rozwiązywali zadania o tym samym stopniu trudności. Cztery zadania, jakie mieli wykonać, dotyczyły wiedzy o krajach niemieckojęzycznych tzw. DACHL-Länder, czyli Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu.
informacje

26.11.2012
„Żyj z sercem”
Dnia 26.11.12r. 24 uczniów naszej szkoły wybrała się wraz p. Jolantą Antos i p. Moniką Godulą do Wrocławia na musical pt. „Okruchy życia”. Spektakl odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia. Młodzi wykonawcy – w wieku od kilku do kilkunastu lat -  przyjechali do Wrocławia z Gdańska i wystawiali tylko to jedno przedstawienie na całym Dolnym Śląsku.
informacje

19 - 25.11.2012
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ I DARMOWY RYŻ
W dniach od 19 do 25.11.2012 obchodziliśmy w szkole Tydzień Edukacji Globalnej. Członkowie szkolnego klubu filmowego GIM3MOVIE wspólnie z uczniami kl.2c oraz uczennicami kl.3b przygotowali tzw. tablice globalne rozmieszczone na wszystkich piętrach naszego budynku.
informacje

WARSZTATY "SPRAWIEDLIWY HANDEL - BO WARTO BYĆ FAIR"
W ramach TEG w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty w oparciu o scenariusze „ Zależności globalne” . Tematem  warsztatów był  „Sprawiedliwy Handel – bo warto być fair”. Uczniowie dowiedzieli na jakich wartościach opiera się sprawiedliwy handel i jakie zasady oznacza to pojęcie w praktyce.
informacje

25.11.2012
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 3 zorganizował w czytelni biblioteki szkolnej wystawę ulubionych przytulanek. Znalazło się na niej prawie 50 pięknych misiów dużych i małych, starych i nowych oraz kotki, pieski i koniki.
informacje

23.11.2012
NIEZWYKŁA WYZYTA W NASZEJ SZKOLE
W piątek 23 listopada powitaliśmy w naszej szkole miłych gości - z wizytą duszpasterską odwiedził nas ks. biskup Adama Bałabuch, któremu towarzyszył proboszcz parafii ks. prałat Piotr Śliwka. Szacowny gość najpierw obejrzał montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Krótka historia o aniołach”.
informacje

23.11.2012
KOŁO TURYSTYCZNE - SZLAKIEM KRZYŻY POKUTNYCH
Szkolne koło krajoznawczo-turystyczne rozpoczęło starania o zdobycie  Odznaki Krajoznawczej ustanowionej przez Oddział Wojskowy PTTK w Chełmie.  Celem odznaki jest odszukanie Krzyży Pokutnych w wielu miejscach w Polsce , ich opisanie i zachęcenie do ich systematycznego poznania. Odznaka  ta posiada 11 stopni
informacje

23.11.2012
"ŻYWA LEKCJA HISTORII" w IV LO
Dnia 23 listopada 2012 uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego  im. Orląt Lwowskich w Zespole Szkół nr 3 w Świdnicy zakończyli  ogólnopolski projekt Korba, który był realizowany w ich szkole. Nasze gimnazjum uczestniczyło w kolejnych etapach podsumowaniach projektu. 
informacje

22.11.2012
„My dla ekologii – ekologia dla nas”
Pod tym hasłem 22 listopada 2012 roku  odbył się  XI Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy Ekologicznej i Zdrowotnej zorganizowany przez  Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach .Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b: Karolina Milewska, Aleksandra Wieczorek, Jóżwiak oraz grupa teatralna- Aleksandra Konstanty, Patryk Somala, Oskar Ingram, plakat o tematyce zdrowotnej przygotowała Daria Komar.
informacje

21.11.2012
TURNIEJ KOSZYKÓWKI  ŚWIDNICKICH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
Dnia 21.11.2012 r. odbyły się szkolne zawody dziewcząt w koszykówkę świdnickich szkół gimnazjalnych. W turnieju oprócz naszej reprezentacji wzięły udział dziewczyny z gimnazjum nr 1. Reszcie szkół nie udało się pozbierać drużyn, dlatego jedyny mecz w którym wzięliśmy udział był od razu o miejsce pierwsze.
informacje

21.11.2012
Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund
W środę odbyła się XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu języka niemieckiego Deutschfreund. Konkurs jest skierowany do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
informacje

20.11.2012
SPOTKANIE z Anitą Sokołowską
Tradycją świdnickiej „Alchemii Teatralnej” organizowanej przez ŚOK są spotkania z ludźmi teatru: reżyserami, krytykami, aktorami. We wtorek, 20 listopada, byliśmy na spotkaniu z Anitą Sokołowską, aktorką znana z serialu „Na dobre i na złe”, gdzie gra rolę sympatycznej doktor Leny.
informacje

15.11.2012
LOGO KLUBU FILMOWEGO Gim3movie
logoKonkurs na logo Szkiolnego Klubu Filmowego Gim3movie został ogłoszony 18 pażdziernika 2012 r. Z czternastu prac 15 listopada jury wybało pracę Martyny Dydyk.- uczennicy kl.1a 

informacje

17.11.2012
PIERWSZY TURNIEJ SOS
17 listopada  2012 r. we Wrocławiu odbył się pierwszy turniej w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych.  W rozgrywkach brały udział uczennice z klasy 2a i 3a. Mecze rozgrywane były między trzema dolnośląskimi gimnazjami.
informacje

17.11.2012
WYCIECZKA SZLAKIEM  UŁANÓW  LEGII  NADWIŚLAŃSKIEJ
W sobotę 17 listopada 2012 r. członkowie szkolnego koła turystyczno- krajoznawczego  wyruszyli na Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej razem z członkami koła turystycznego z MDK „To tu, to tam”.

informacje

15.11.2012
PROJEKCJA FILMU "Most nad Wadi"
Dnia 15 listopada odbyła się projekcja filmu "Most nad Wadi". Członkowie szkolnego klubu filmowego Gim3movie obejrzeli film dotyczący Autonomii Palestyńskiej i państwa Izrael. Terenu, na którym toczy się jeden z najdłużej trwająccych konfliktów zbrojnych na świecie.

informacje
12.11.2012
„LICZY SIĘ JAKOŚĆ I DOBRA CENA” - UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 3 W PIEKARNI  U PAŃSTWA BIEŻYŃSKICH
12 listopada już po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej. Tym razem udało się nam podglądnąć pracę piekarzy zatrudnionych w piekarni u państwa Bieżyńskich.

informacje

11.11.2012
V Świdnicki Bieg Niepodległości
Na starcie V Świdnickiego Biegu Niepodległości organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Miejskim w Świdnicy stanęło ponad 600 uczestników. W tym roku trasa została wydłużona, długość jednej pętli wynosiła ok. 1250 m. Start i meta usytuowane były w Rynku, naprzeciwko Świdnickiego Teatru. Biegano ulicami: Długą, Daleką, Pułaskiego, Grodzką, Zamkową, Kotlarską.
informacje

10.11.2012
MISTYCZNA ŚWIDNICA - Gra miejska
W sobotę 10.11.2012 r.  o godz. 12.:00 wystartowała trzecia tegoroczna Gra Miejska. Zaplanowano ją w ramach świdnickich obchodów „Narodowego Święta Niepodległości”. Jej głównym celem było wzmocnienie wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej pojęcia patriotyzmu, odkrywanie własnej tożsamości jako mieszkańców Świdnicy i popularyzowanie wiedzy historyczno - przyrodniczej.
informacje

8.11.2012
AKADEMIA  Z OKAZJI DNIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  W DOMU DZIENNEGO POBYTU "PRZYSTAŃ"
Dnia 8 listopada 2012r.  uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy na  zaproszenie pensjonariuszy z Domu Dziennego Pobytu „Przystań”  zaprezentowali przygotowaną  przez siebie akademie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości pt. „Pamiętaj, gdzie Twój kraj, gdzie dom Twój”.
informacje

31.10.2012
SZKOLNY KONKURS POEZJI  PATRIOTYCZNEJ
Dzień 11 listopada każdego roku daje możliwość wyrażenia patriotyzmu w rozmaity sposób. "Jedenastka " spośród uczniów naszej szkoły zrobiła to 31 pażdziernika, biorąc udział  w Szkolnym Konkursie Poezji Patriotycznej. W bardzo przyjemnej atmosferze nauczycielki języka polskiego J. Gabryliszyn i R. Jończyk z dużą przyjemnością wysłuchały przygotowanych  na ten dzień wierszy
informacje

26.10.2012
PATRZ I ZMIENIAJ
26.10.012 w Katowicach odbyło się szkolenie pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, wprowadzające do programu „JEDEN ŚWIAT – KLUBY FILMOWE” Uczestniczyły w nim dwie uczennice naszego gimnazjum: Karolina Milewska z kl.3b i Joanna Krekora z kl. 2c pod opieką opiekuna szkolnego klubu filmowego - pani Katarzyny Nowak oraz nauczyciela wspomagającego - pani Edyty Szustak
informacje

25.10.2012
„Przekonaj dziecko, że zawsze może liczyć na Twoją pomoc i wsparcie”- spotkanie  w Tygodniu Kariery Zawodowej
25 października 2012r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karier odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III Gimnazjum nr 3 w Świdnicy z doradcami zawodowymi p. Iloną Janecka z Klubu Pracy w Świdnicy  i p. Danielem Wijasem z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu, którego tematem było „ŚWIADOMY WYBÓR SZKOŁY- PORADY DLA RODZICÓW”.
informacje

24.10.1012
XI TURNIRJ SPORTOWY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
XI Turniej Sportowy zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie odbył się 24.10.2012 w sali sportowej Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy. Współpraca Gimnazjum i Stowarzyszenia w tym zakresie staje się już tradycją.
informacje

LIGA KLAS:" DARY JESIENI"
Liga klas to całoroczne współzawodnictwo pomiędzy klasami Gimnazjum nr 3. Polega ono na zbieraniu punktów w zadaniach wyznaczanych przez Samorząd Szkolny. Młodzież zbiera między innymi baterie oraz plastikowe nakrętki, wykonuje gazetki na tablicy SU, rywalizuje w „Bitwie na wiedzę”. Każde z działań jest punktowane, a podsumowanie konkursu następuje podczas zakończenia roku szkolnego.
informacje

22.10.2012
Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Ząbkowic Śląskich
W dniu 22.10.2012 w Ząbkowicach Śląskich odbył się turniej o Puchar Burmistrza Ząbkowic Śląskich.
Udział wzięły trzy gimnazja z klasami sportowymi o profilu piłki siatkowej: Gimnazjum nr 1 z Ząbkowic Śląskich, Gimnazjum nr 1 z Oławy oraz nasze Gimnazjum, które wystawiło dwa składy z rocznika 1997 i 1998. Dziewczęta grały do dwóch wygranych setów w systemie pucharowym.
informacje

22.10.2012
 A W „DOMU”  JAK W DOMU...  – wycieczka zawodoznawcza do biura obrotu nieruchomościami
I udało się... 22 października uczennice klas III a, III b i III c wybrały się z doradcą zawodowym p. Renatą Jończyk do Zarządu i  Obrotu Nieruchomościami „Dom” znajdującego się w Świdnicy przy ulicy Armii Krajowej.


informacje

22.10.2012
PIŁKARZE GIMNAZJUM NR 3 NAJLEPSI W MIEŚCIE!
W dniu 22.10.2012r. rozegrano etap miejski zawodów w piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiły się wszystkie świdnickie gimnazja.
Nasza drużyna była faworytem tych zawodów w związku z tym, że broniliśmy pierwszego miejsca z poprzedniego roku. Pierwszy mecz i emocje od razu dały znać o sobie - do przerwy remisujemy z Gimnazjum nr 1 2:2. Emocje jak szybko pojawiły się, tak szybko opadły. Mecz wygrywamy 6:2 nie pozostawiając wątpliwości, kto jest lepszy.
informacje

19.10.2012
Nauka nie musi być nudna
19 października 2012 roku klasy I a i I b oraz część klasy II c wraz ze swymi wychowawczyniami udały się do Wałbrzycha, by w ramach XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki poznać naukowe wyjaśnienia procesów, które mają miejsce na co dzień we współczesnym świecie.
informacje

16.10.2012
BARISTA, GROOMER, TELETUTOR, A MOŻE POMPISTA......?
Spotkanie uczniów klas III z panią Iloną Janecka – pracownikiem Klubu Pracy w Świdnicy.
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy przystąpili właśnie do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Karier, którego tegorocznym hasłem jest: „Praca - zawód czy kompetencje?”
informacje

12.10.2012
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 12.10.2012 społeczność Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas 3b, 2a, 2d, 3c pod opieką p. Katarzyny Osowskiej przygotowali inscenizację. Całość dopełnił występ chóru po kierunkiem p. Magdaleny Jabłońskie.
informacje

10.10.2012
Wolontariusze Gimnazjum nr 3
10 października 2012 roku pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu uroczyście obchodzili Dzień Seniora. Impreza odbywała się w Miejskim Teatrze w Świdnicy, a do pomocy przy organizacji uroczystości zostali poproszeni wolontariusze Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy.
informacje

8.10.2012
Wszystko zaczęło się przez mamę i spółdzielnię „Strój”......

PO SPOTKANIU Z KRZYSZTOFEM GLOBISZEM
Krzysztof Globisz pojawił się w Świdnicy w ramach projektu Alchemii Teatralnej.  Spotkał się z  licznie zgromadzoną publicznością  w poniedziałek, 8 października w sali teatralnej ŚOK, wśród której byli także uczniowie Gimnazjum nr 3 wraz z polonistka p. Renatą Jończyk.

informacja

8.10.2012
WYJŚCIE PIERWSZE, ALE NIE OSTATNIE...
W poniedziałek 8 października uczennice kl. III a i b wybrały się wraz z opiekunką p. Renatą Jończyk, która od września pracuje w naszym gimnazjum jako doradca zawodowy, do salonu piękności „eMKa”, by zadać bardzo ważne pytanie - Jak zostać kosmetyczką?

informacje

4.10.2012
DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
Odbyła się długo oczekiwana szkolna dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. Uczniowie bawili się doskonale przy hitach Shakiry, Rafała Brzozowskiego czy popularnych „Kaczuchach”.

informacje

26.09.2012
CO ROBIĄ W KLUBIE FILMOWYM "Gim3movie"?
Dnia 26.09.2012 roku odbyła się projekcja filmu ,,Zatruty Ogień",  któremu towarzyszyła dyskusja wzbogacona prezentacją multimedialną przygotowaną przez członków klubu filmowego Gim3movie. Uczniowie poznali tragiczną sytuację mieszkańców  Delty Nigru spowodowaną wydobywaniem ropy naftowej.
informacje

26.09.2012
Kibicowaliśmy naszym we Wrocławiu!
W środę 26 września wyjechaliśmy kibicować zespołowi Śląska Wrocław na meczu z GKS Bełchatów w ramach Pucharu Polski.
Grupę tworzyło 14 uczniów z klas sportowych i dwóch trenerów. Wyjazd był nagrodą dla uczniów z klas 1a i 2a, którzy wyróżniają się zaangażowaniem na zajęciach piłkarskich
informacje

26.09.2012
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Dnia 26.09.2012 obiekty ŚOSIR ponownie gościły najlepszych gimnazjalistów na trasach przełajów. Tym razem odbyły się widowiskowe sztafety. Gimnazjaliści ze Świdnicy rywalizowali na dystansie ok. 1000m.

informacje

25.09.2012
IV KONFERENCJA EKOLOGICZNA „ ZIEMIA DLA WSZYSTKICH”
Dnia 25.09.2012 r o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Pawłowicach odbyła się konferencja ekologiczna „ Ziemia dla wszystkich”, w której uczestniczyły uczennice kl. 3b – Ada Drogosz i Ola Wieczorek pod opieką Pani Iwony Kasprzyk oraz Pani Jolanty Orleańskiej.
informacje

24.09.2012
PASOWANIE NA UCZNIA GIMNAZJUM
Oj działo się dziś, działo… 24 września 2012 roku na piątej lekcji uczniowie klas I zostali zaproszeni przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego do sali gimnastycznej, gdzie czekało ich wiele niespodzianek. Zaczęło się całkiem niewinnie, bo pierwsze zadanie polegało na zjedzeniu jabłka, ale spróbujcie to zrobić,
informacje

23.09.2012
NADAL SPRZĄTAMY
Dnia 23.09. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji sprzątania Fleszy Nowomłyńskiej przy ul. Śląskiej i Brzozowej. Flesza to fragment fortyfikacji obronnej wokół miasta Świdnica. Chętnych do porządkowania tej części miasta nie brakowało. Byliśmy częścią grupy liczącej około 200 osób.
informacje

21.09.2012
XV Dolnośląski Festiwal Nauki
W dniu 21.09.2012 uczniowie klas 3a, 3b, 3c pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Wrocławskiej w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

informacje

20.09.2012
PRZEŁAJE NA MEDAL
Dnia 20.09.2012 na obiektach ŚOSIR odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000m, a chłopcy 1400m. W kategorii dziewcząt w Świdnicy nejlepsza okazała się Weronika Studniarek,a w powiecie była druga. śród chłopców najlepszy z naszej szkoły był Maciej Klag, który był drugi w Świdnicy i powiecie.
informacje

18.09.2012
XV DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI
Pragnąc urozmaicić życie uczniów i pomóc uczniom w przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego, wychowawcy klas III i II a pod przewodnictwem p. M. Pałki przygotowali kilka wyjazdów na wykłady i pokazy przygotowane przez pracowników Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i innych uczelni.
informacje

18.09.2012
SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA
Dnia 18.09.2012 odbyły się zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. Zawodnicy brali udział w konkurencjach biegowych - 100 m, 300m, 600m, 1000m, i w konkurencjach technicznych - skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.

informacje

14-16.09.2012
FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ ŚWIDNICA UP
Zwycięstwem Dziewiątki Legnica w kategorii młodzików i ŚKPR-u Świdnica w kategorii juniorów młodszych zakończył się trzydniowy festiwal piłki ręcznej Świdnica Cup. Impreza z udziałem dziewiętnastu zespołów z całej Polski od piątku do niedzieli odbywała się w hali sztucznego lodowiska i hali na osiedlu Zawiszów.
informacje

14.09.2012
DZIEŃ OTWARTY W AMPLIFIKATORNI W ŚWIDNICY
14 września grupa uczennic z kl. 2a i 2b naszego gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Pałki wzięła udział w zwiedzaniu schronu w ramach Dnia Otwartego Amplifikatorni w Świdnicy.


informacje

14.09.2012
Sprzątanie Świata 2012
 Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Akcji Sprzątania Świata. Wzorem lat poprzednich porządkowaliśmy tereny parków znajdujących się w sąsiedztwie naszej szkoły.   Takie działania ekologiczne są bardzo potrzebne, ponieważ znaleźliśmy wiele śmieci (butelek, papierów, plastików, puszek, sprzętu AGD itp.). W Akcji Sprzątania Świata uczestniczyli uczniowie klas; 1a,1b,2a,2b,2c,,3a,3c wraz z wychowawcami.
informacje

11.09.2012
Wycieczki integracyjne dla klas I
11 września 2012 roku klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami: p. J. Antos i p. A. Barć pojechały do Bojanic na wycieczkę integracyjną. Wyjazd w okolice Świdnicy miał jeden cel: wszyscy chcieli się lepiej poznać. Uczniom oprócz wychowawców towarzyszyły panie K. Majcherczyk – psycholog i R. Józwicka – pedagog, a także młody ksiądz, który właśnie odbywał w naszej szkole praktyki.
informacje

10.09.2012
ORLIK VOLLEYMANIA - wyniki dziewcząt
10.09.2012 w Bielawie odbyły się zawody siatkarskie ORLIK VOLLEYMANIA pod patronatem PZPS (Polskiego Związku Piłki Siatkowej).  W tym turnieju nasze gimnazjum wystawiło aż dwie drużyny: w rocznikach 1997 i 1998.

informacje

7-9.09.2012
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ  "Świdnica Cup"
Od piątku do niedzieli odbył się turniej piłki ręcznej "Świdnica Cup" w dwóch kategoriach: młodzik i junior młodszy. Grupa młodzików przez 3 dni rywalizowała ze sobą w hali na lodowisku. W tej kategorii brało udział aż 8 zespołów i mecze odbywały się systemem "każdy z każdym". Drużynę ŚKPR Świdnica reprezentowało kilku uczniów naszej szkoły.
informacje

7.09.2012
Nasi szczypiorniści znów wrócili z medalami…
Jest to kolejny sukces naszych młodych zawodników. Nasi uczniowie, a jednocześnie piłkarze ręczni i członkowie ŚKPR w ostatnim tygodniu zdobyli II miejsce w turnieju organizowanym w Zielonej Górze. Poniżej przedstawiamy relację Maćka – jednego z czołowych zawodników i ucznia klasy 3b naszego gimnazjum:
informacje

Maciek – należą Ci się gratulacje…
Nasz absolwent – laureatem konkursu
Gdy przeszedł do naszej szkoły, był pasjonatem piłki nożnej i to właśnie zainteresowanie tą dyscyplina sportową sprawiło, że wybrał Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Swoją wyobraźnię i kreatywność okazał już w pierwszym roku nauki, gdy zdobył wyróżnienie za opowiadanie o trójce przyjaciół i dębie na Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. M. Konopnickiej w Miedzyrzecu Podlaskim.
informacje

Nasi sportowcy podczas wakacji się nie nudzą!
Tradycją naszej szkoły stały się obozy sportowe organizowane dla grup sportowych trenujących różne dyscypliny. Każdego roku w okresie wakacyjnym uczniowie podczas wakacji wyjeżdżają w różne zakątki Polski, gdzie zwiedzają okolice i rozwijają swoje umiejętności sportowe.
informacje

3.09.2012
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
3 września o godz. 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/13. Całą społeczność szkolną powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Adrian Dymitruk z kl. 2b.

informacje

1.09.2012
W 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej
W 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej  uczniowie naszego gimnazjum złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Saperów przy ulicy Parkowej. Młodzież z naszej szkoły stara się uroczyście obchodzić wszystkie najważniejsze polskie święta narodowe.


informacje
      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt