22.03.2013
DEBATA SZKOLNA – EKOLOGICZNE ZAKUPY


FOTO GALERIA

W dniu 22.03.13r. uczennice z klasy 3b - Aleksandra Wieczorek oraz Angelika Jóżwiak przygotowały i poprowadziły Szkolną Debatę pod hasłem „EKOLOGICZNE ZAKUPY”.

W spotkaniu uczestniczyli pani dyrektor, nauczyciele biologii i fizyki , pani pedagog, pani pielęgniarka środowiskowa Caritas, uczniowie klas I-III oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego.

Podczas spotkania poruszano problemy związane z marnotrawieniem żywności. Szukano sposobów unikania strat jedzenia. Ważnym spostrzeżeniem było zwrócenie uwagi na odpowiedzialne zakupy poprzez sprawdzanie:  przydatności do spożycia, składników, wartości odżywczych.

Wspólnie wymyślano sposoby na zagospodarowanie jedzenia, niemarnowanie, wykorzystanie. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie Ekologicznej Książki Kucharskiej, w której zamieszczać będziemy przepisy kulinarne wykorzystujące końcówki jedzenia.

Podczas debaty zwrócono uwagę na szkodliwy wpływ słodyczy na nasz organizm. Składniki napojów słodzonych, gazowanych, konserwanty zawarte w chrupkach choć smakują, to niestety do zdrowych nie należą. W tym aspekcie zaproponowano, aby w szkolnym sklepiku wprowadzić małe zmiany. Wszyscy dyskutujący byli zdania, że w szkolnym sklepiku powinny znaleźć się owoce i warzywa  (  marchewka, jabłka, banany ) oraz przekąski w formie jogurtów i serków, a w miarę możliwości gotowe kanapki zamiast słodkich bułek.

Na zakończenie spotkania oglądaliśmy film edukacyjny „ Jedz smacznie i zdrowo – nie marnuj żywności”.


      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELE


UKSSVIDA


BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt