JEDYNE GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE 
ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
29 czerwca zakończył się rok szkolny 2011/2012. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez panią Czesławę Michalik i panią Renatę Jończyk oraz klasy 2a i 3b. Najpierw pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów, którzy spędzili w  naszym gimnazjum trzy lata pełne wrażeń. Tytuł Prymusa-Absolwenta zdobyła Weronika Śliwowska, uczennica kl.3d. Osiągnęła ona najwyższą średnią z obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz wzorową ocenę z zachowania. Weronika została nagrodzona nie tylko przez Urząd Miasta, ale również przez Radę Rodziców.
informacje

O mini wywiadzie i nagrodach
29 czerwca w sali obrad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy został rozstrzygnięty konkurs „Ponad pokoleniami – mini wywiad”. Konkurs ogłoszony został przez Przewodniczącą Rady Miejskiej p. Joannę Gadzińską w związku z obchodami Roku 2012 jako Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.  Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Świdnica p. Beata Moskal – Słaniewska ogłosiła wyniki konkursu literackiego. Najlepsza i najciekawszą pracę napisała nasza uczennica – Dominika Milanowska z kl. 1a
informacje

15.06.2012
X Szkolny Dzień Sportu, Profilaktyki Uzależnień i Wiedzy o Zdrowiu w III LO
Dnia 15.06.2012 r. kolejny już raz, na zaproszenie nauczycieli WF III LO w Świdnicy, nasza młodzież uczestniczyła w X Szkolnym Dniu Sportu, Profilaktyki Uzależnień i Wiedzy o Zdrowiu. Uczennice i uczniowie rywalizowali ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami w ciekawych konkurencjach sprawnościowych.
informacje

14.06.2012
Generał Mariusz Zaruski – patronem Gimnazjum nr 3 w Świdnicy -
o uroczystości nadania imienia szkole
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy z ogromną przyjemnością pragną poinformować wszystkich zwolenników i sympatyków szkoły, iż 14 czerwca 2012 r. odbyła się uroczystość nadania gimnazjum imienia gen. Mariusza Zaruskiego.
informacje

02.06.2012
Otwarcie Stacji Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Świdnica
Podczas otwarcia wśród tłumu zaproszonych gości nie zabrakło i naszej przedstawicielki, uczennicy kl. 1b. Po oficjalnych uroczystościachmożna było wziąć udział w zwiedzaniu stacji, wykonywać przygotowane zadania, a także zwiedzić jaskinię nietoperzy. Ten ostatni punkt programu wywołał wiele emocji.
informacje

01.06.2012
VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Ziębic
 i Dyrektora Gimnazjum Publicznego


informacje

01.06.2012
DZIEŃ DZIECKA W GIMNAZJUM NR 3
Tradycyjnie Dzień Dziecka w naszej szkole był dniem bez zajęć dydaktycznych. Nasi uczniowie podczas swojego święta mieli zorganizowany Szkolny Dzień Sportu i zajęcia wychowawcze na temat przemocy - PRZEMOCY MÓWIMY NIE!
informacje

31.05.2012
BAL GIMNAZJALNY
31 maja 2012 roku uczniowie klas III bawili się na balu gimnazjalnym. Zabawę przygotowali rodzice uczniów, a do udziału w niej zaprosili Dyrekcję Szkoły i Grono Pedagogiczne. Impreza odbywała się  w przestronnej sali  na Osiedlu Młodych.
informacje

25 - 26.05.2012
Z wizytą w Pobiedziskach, czyli na Pikniku Ekologicznym
W dniach 25-26 maja reprezentacja Gimnazjum  w składzie: Kamil Rymsza, Bartosz Niedźwiecki, Karolina Milewska i Patrycja Pałka wzięła udział w IV Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym w Pobiedziskach w Wielkopolsce. Byliśmy jedną z 21 drużyn z różnych regionów Polski. Na spotkanie przyjechały ekipy m. in. z  Czarnkowa, Łazisk Górnych, Poznania czy Jarocina.
informacje

Laureaci Ogólnopolskiego Testu Historycznego  HISTORIA OXFORD PLUS.
Gimnazjum nr 3 rozwija prawdziwych humanistów! Tak można by było zacząć rozmowę na temat jakości kształcenia uczniów w naszej szkole. Nasi uczniowie pod kierunkiem swych nauczycieli biorą udział w różnych konkursach przedmiotowych,  sprawdzających wiedzę z wielu zagadnień. I co najważniejsze mamy sukcesy!
informacje

19 - 22.05.2012
UCZENNICE GIMNAZJUM NR 3 Z WIZYTĄ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM W STRASBURGU
Uczennice Gimnazjum nr 3 w Świdnicy: Katarzyna Rzeczkowska i Dominika Milanowska wraz z mamami zostały laureatkami konkursu „Magiczne opowieści z rodzinnych stron”, organizowanego przez poseł Parlamentu Europejskiego - panią Lidię Geringer de Oedenberg.
informacje

22.05.2012
STREFA WAŁBRZYSKA MISTRZOSTW W LEKKIEJ ATLETYCE
Dnia 22.05.2012 roku na stadionie OSiR na Zawiszowie odbyła się Strefa Wałbrzyska Mistrzostw w Lekkiej Atletyce. Już od 2 lat jest tradycją, że nasze uczennice zdobywają miejsca medalowe. W tym roku medalami mogą się pochwalić:
informacje

21.05.2012
FINAL IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO O JANIE PAWLE II
W Świdnicy po raz kolejny miały miejsce obchody Dni Papieskich. Do uroczystych obchodów i imprez zorganizowanych z tej okazji aktywnie włączyła się też nasza szkoła – Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, która po raz IV zorganizowała i przeprowadziła Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II.  Przygotowaniem konkursu i cała oprawa tej szczególnej imprezy zajęły się: p. Beata Samoraj - informatyki p. Alina Barć – katechetka.
informacje

18.05.2012
POZNAJEMY ŚWIDNICĘ
18 maja 2012 roku w ramach VII Dni Papieskich ''JAN PAWEŁ II – PAMIĘĆ I OBECNOŚĆ'' uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Marzeny Zięby wzięli udział w  grze miejskiej Przestrzenie Sakralne Świdnicy. Drużyna w składzie Weronika Śliwowska kl. 3d, Ewa Leboda kl. 2a, Katarzyna Rzeczkowska kl. 1a wraz ze swym opiekunem zajęła 2 miejsce w rywalizacji  na 8 zespołów.
informacje

17.05.2012
GIMNAZJUM NR 3 WSPIERA SWOJE TALENTY
17 maja 2012 roku w Miejskim Teatrze odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów gimnazjów. Spośród uczestników ze świdnickich gimnazjów i gimnazjów z Żarowa oraz Strzegomia wśród solistów najlepszy okazał się Szymon Wiraszka z klasy Ia, który pokonał 11 uczestników.
informacje

15.05.2012
Piłka plażowa
Nasza drużyna chłopców, w składzie: Klimowicz Szymon (kl. 2 a), Świeboda Oskar (kl. 2 a), Rymsza Kamil (kl. 3 b) pod opieką p. P. Kondziora, pokonała zespoły chłopców z pozostałych gimnazjów i zajęła I miejsce na podium.
informacje

10.05.2012 
Wizyta  w Szwajcarii Saksońskiej
45 uczniów z naszego gimnazjum wraz z p. Cz. Michalik, p. E. Gąsior oraz p. R. Józwicką wyruszyli w długą podróż poza granice Dolnego Śląska i jeszcze dalej. Grupa ta pojechała bowiem do Niemiec, a konkretnie do Szwajcarii Saksońskiej, by tam podziwiać masywy skalne i przepiękne pejzaże.
informacje

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia 2012
W dolnośląskich szkołach trwa kolejna edycja akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Patronuje jej Kuratorium Oświaty, a organizatorem i wykonawcą projektu jest Telewizja Wrocław.
Uczniowie naszego gimnazjum zbierają symboliczne złotówki na ratowanie kresowych cmentarzy.. To dla naszej młodzieży prawdziwa lekcja patriotyzmu, ale również historii swoich rodów.

Podziękowanie za poparcie inicjatywy "Podróżę kontra telewizor"
11 maja 2012 roku otrzymaliśmy podziękowania od Stowarzyszenia Wolana Przedsiębiorczość ze Świdnicy. Jesteśmy jedną ze szkół, która aktywnie włączyła się w kampanię społeczną dotyczącą jakości więzi i bliskości w rodzinie.


informacje

9.05.2012
Nasi medaliści w lekkiej atletyce
Posypały się medale… i to w takiej ilości!!!. Nasza reprezentacja sportowa dziewcząt i chłopców uczestniczyła 9 maja 2012r. na stadionie Zawiszów
w Indywidualnych  Mistrzostwach  w Lekkiej Atletyce. Uczniowie naszego gimnazjum wywalczyli 17 miejsc medalowych! Podium zwycięzców dziś należało do Gimnazjum nr 3 w Świdnicy!
informacje

8.05.2012
Jan Paweł II patronem Świdnicy
8 maja 2012 roku nasze miasto otrzymało nowego patrona – Jana Pawła II. Uroczyste obchody miały miejsce między innymi przed Muzeum Dawnego Kupiectwa i w Miejskim Teatrze w Rynku. Delegacja naszych uczniów z klasy 3a pod opieka wychowawcy była świadkiem ogłoszenia tych uroczystości.
informacje

JUZ WIEMY KTO WYGRAŁ NAGRODĘ GŁÓWNĄ -LAPTOPA! 
W IV OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE MULTIMEDIALNYM O JANIE PAWLE II. 
Hasło przewodnie konkursu: "Człowiek w pełni nie może się odnaleźć inaczej, jak tylko przez bezinteresowny dar z siebie samego" - Jak słowa Jana Pawła II realizujesz w swoim życiu?
Do udzialu w konkursie zglosilo się 32 szkoły z Polski, z których wpłynęlo 150 prezentacji multimedialnych .Do finału zostało zakwalifikowanych 10 prac.
Sponsorami nagród są:  Wojciech Murdzek - Prezydent Miasta Świdnicy, Ks. prałat Jan Bagiński – proboszcz parafii katedralnej w Świdnicy
informacje

27.04.2012
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH OBCOJEZYCZNYCH
W dniu 27.04.2012 miały miejsce finały Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych. Odbywały się one na zasadach popularnego teleturnieju „1 z 10”. Po etapie pisemnym, miesiąc temu wyłoniono dziesiątkę uczniów, w której znaleźli się: Adrian Dymitruk, Oskar Gorzelak, Oskar Ingram, Angelika Jóźwiak, Daria Komar, Konrad Moneta, Bartosz Niedźwiecki, Patrycja Pałka, Łukasz Piechurski i Kamil Rymsza.
informacje

24 - 26.04.2012
I znów trzecioklasiści pisali egzaminy
Ostatnie trzy dni, czyli 24, 25 i 26 kwietnia 2012 roku to czas wielkich emocji, niepewności i w końcu ulgi. Tak w skrócie można byłoby opisać uczucia towarzyszące uczniom klas trzecich w ostatnim czasie. A wszystko to przez egzaminy, które trwały od wtorku do czwartku. Najpierw pisali test historyczny, potem test z języka polskiego. Kolejny dzień to testy z przedmiotów przyrodniczych – biologii, chemii, geografii, fizyki, a później z matematyki. Trzeci dzień egzaminów przebiegał pod hasłem języków obcych – królował język angielski i język  niemiecki.
informacje

19.04.2012
MAMY BRĄZ
19 kwietnia 2012 roku szkolna drużyna piłki ręcznej w składzie: M. Kuchciński, R. Śledziak, O. Ingram - Mieczkowski, Rachwał, K. Rymsza, P. Szymański, P. Szymański, P. Somala, K. Moneta, M. Woźny, P. Starosta, P. Pełka, M. Panek, G. Szymański  wywalczyła trzecie miejsce w finale dolnośląskiej Gimnazjady. Finałowe mecze odbywały się w Lubinie. Najlepsi okazali się zawodnicy gospodarzy, drugie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia, a trzecie miejsce na podium zdobyli nasi piłkarze ręczni.
informacje

19.04.2012
Najlepsi strzelcy to uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy
Nasza drużyna w składzie Paulina Łukianiuk z  kl. 3b i  Jaśkowiak Wojciech z klasy  kl. 2c pod opieką p. I. Rosłońskiej brała udział w  Zawodach Strzeleckich z Karabinku Pneumatycznego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, organizowanych na terenie liceum przez III LO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Świdnicy.
informacje

19.04.2012
XIX SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ
XIX Międzyszkolne Spotkanie Ekologiczne, tradycyjnie organizowane przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, w tym roku miało charakter Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Duch drzewa”. Uczestnicy  –  uczniowie gimnazjów ze Świebodzic, z Goczałkowa, z Lutomi Dolnej, z Witoszowa Dolnego, z  Żarowa i ze Świdnicy - obiektywem aparatu fotograficznego próbowali uchwycić niezwykłość i tajemniczość polskiej wierzby czy lipy. 19 kwietnia br. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie turnieju.
informacje

16.04.2012
W trosce o pamięć
16 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Rzeczkowska (kl.1a), Dominika Milanowska (kl.1a), Adrian Gnutek (kl.1a), Magdalena Jończyk (kl.1a) oraz Weronika Śliwowska (kl.3d) pod opieką p. M. Zięby wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Wojsk Inżynieryjnych zwanego popularnie Dniem Sapera. Uroczystości składały się z dwóch części.
informacje

13.04.2012
XII POWIATOWY TURNIEJ "RYTM - TANIEC - MUZYKA - RUCH"
Dnia 13 kwietnia 2012 r. w Świdnicy, w II LO odbył się XII Powiatowy Turniej, Rytm- Taniec- Muzyka - Ruch. W imprezie wzięły udział nasze Chiliderki i oraz układ akrobatyczny.

informacje

4.04.2012
TURNIEJ WIELKANOCNY O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY
Wystąpiło w nim 5 szkół podstawowych: 1,6,8,105,315. Stawka była niezwykle wyrównana, szczególnie między miejscem II a IV. Każda ze szkół 8,105 i 315 wygrała dwa mecze i przegrała dwa mecze. O ostatecznej kolejności decydowały dopiero sety.
informacje

2-3.04.2012
WYSTAWA KOSZYCZKÓW WIELKANOCNYCH
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy stroik wielkanocny odbyło się 04 kwietnia 2012 roku. Najciekawszy,  najbarwniejszy i najbardziej tradycyjny stroik wybierali zarówno nauczyciele, jak i przedstawiciele gimnazjalistów.
informacje

3.04.2012
Nasi piłkarze ręczni są najlepsi
Dziś,  chłopcy trenujący od trzech lat w naszej szkole piłkę ręczną pod okiem trenera p. K. Terebuna odnieśli kolejne ważne zwycięstwo. 03 kwietnia 2012 roku – w hali sportowej Gimnazjum nr 3 odbyły się mecze Strefy Wałbrzyskiej w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych, w których  drużyna p. K. Terebuna pokonała chłopców z: Gimnazjum nr 1 z Bystrzycy Kłodzkiej, Gimnazjum nr 1 z Dzierżoniowa, Gimnazjum Publicznego w Ziębicach.
informacje

2.04.2012
Wdzięk, uroda i talent – metoda na sukces
Nasza reprezentacja dziewcząt - w składzie  Łętowska Roksana, Wołowicz Justyna, Wołowicz Karolina z klasy 3b pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego p. I. Rosłońskiej -  zgrabnie i z wdziękiem pokonała wszystkie rywalki podczas IX Gimnazjady w Aerobiku Rekreacyjnym w Powiecie Świdnickim i tym samym okazała się najlepsza w całym świdnickim powiecie.
informacje

POWIATOWY KONKURS J. NIEMIECKIEGO
Sukces Rafała Magiery z klasy IIIb.
Rafał zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie J.Niemieckiego "Wie weit bist du jetzt?".W konkursie tym brało udział 40 uczniów z całego powiatu.Jest to więc duży sukces, gratulujemy.Rafał myśli w przyszłości o studiowaniu germanistyki.Życzymy mu realizacji jego zamierzeń.
informacje

W poniedziałek 26 marca 2012r. w Świdnickim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Świdnicę reprezentowały trzy osoby – z Gimnazjum nr 2,3 i 4, ale tylko nasza Weronika otrzymała wyróżnienie za piękną interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Identyfikacja” i opowieść o przeznaczeniu z książki Joanny Chmielewskiej „Złota mucha”. 
informacje

30.03.2012
Eliminacje do Konkursu Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych "1 z 10"
informacje

22.03.2012
Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Świdnicka Liga Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy Wojciecha Murdzka. To była już druga edycja turnieju i trwała od listopada 2011 do marca 2012. Finał Ligi miał miejsce 22 marca 2012 roku w hali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Świdnicy i cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, trenerów i zaproszonych gośc
informacje

21.03.2012
IV Szkolny Konkurs Gier Logicznych - Sudoku 2012
W pierwszy dzień wiosny – 21 marca 2012 r. zostały ogłoszone wyniki finału IV Szkolnego Konkursu Sudoku. W finale, który odbył się 14 marca udział wzięło 6 najlepszych uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie, którzy dotarli do finału musieli rozwiązać w ciągu czterech tygodni 20 plansz Sudoku o różnym stopniu trudności oraz zająć czołowe miejsca w półfinale.
informacje
21.03.2012
Dzień Liczby π (pi) –  w naszej szkole obchodzony 
Dnia 14 marca na świecie obchodzone jest Święto Liczby π (pi), ponieważ w tym roku chcieliśmy uczcić ten dzień ciekawymi zajęciami, obchodziliśmy go w naszej szkole 21 marca 2012 r.Tego dnia co roku w związku z pierwszym dniem wiosny organizujemy różnego rodzaju zajęcia.

informacje

21.03.2012
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE
W pierwszym Dniu Wiosny spotkaliśmy się o 8:30 i od razu zabraliŚmy się do wykonywania przydzielonych zadań: Przez pierwszą godzinę rozwiązywaliśmy zadania matematyczne, rysowaliśmy karykatury Einsteina, malowalśsmy plakaty dotyczące liczby "pi' oraz plakat "Drzewo Życzliwości "
informacje

16.03.2012
Recytowanie to prawdziwa sztuka…
… mogła się o tym przekonać każda osoba, która musiała choć raz wyrecytować jakikolwiek tekst z pamięci, a przy zadbać o poprawną intonację głosową, dykcję, ekspresję. Znawczyniami tej sztuki  okazały się: Magdalena Jończyk (1a), Katarzyna Rzeczkowska (1a), Aleksandra Konstanty (2b), Weronika Śliwowska (3d). Dziewczyny umiejętnie dobrały teksty poetyckie i fragmenty prozy, czym zachwyciły jurorki podczas miejskich eliminacji Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które miały miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury 16 marca 2012 roku.
 informacje

„ZMIANY W SZKOLNICTWIE PONADGIMNAZJALNYM” - 13.03.2012
SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM W GIMNAZJUM NR 3
Gimnazjum nr 3 w to jedyne gimnazjum w Świdnicy, w którym prowadzone są zajęcia zawodoznawcze przez wykwalifikowanego nauczyciela. Szkoła podjęła współpracę z Klubem Pracy w Świdnicy – rokrocznie prowadzone są prelekcje na temat lokalnego rynku pracy.
informacje

15.03.2012
Kangur 2012
Jak co roku w marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2012. W tym roku konkurs odbył się 15 marca. Wzięło w nim udział 32 uczniów. Byli to uczniowie: 10 z klas trzecich, 4 z klas drugich i 18 z klas pierwszych.

informacje

13.03.2012
TURNIEJ NOWOROCZNY O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY
-
13 marca zakończył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla drużyn  klas szóstych i dzieci młodszych, w którym główną nagrodą był puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Rozgrywki zostały przygotowane przez naszą szkołę i Klub Sportowy „STAL Świdnica” i miały miejsce w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3.

informacje

SZKOLNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK" - 7.03.2012
Jak każdego roku, uczennice naszej szkoły przystąpiły do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Eliminacje odbyły się 07.03.2012 r. Przygotowanych przez dziewczęta wierszy i fragmentów prozy z wielką przyjemnością wysłuchały polonistki: Renata Jończyk i Jolanta Gabryliszyn.

informacje

ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA LOGO SZKOŁY
Celem konkursu BYŁO wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Udział w konkursie mogli wziąść nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również osoby spoza szkoły.Projekt miał być wykonany w dowolnym programie graficznym na komputerze lub zaprojektowany odręcznie dowolna techniką
informacje

OGÓLNOPOLSKI KONKURS  WIEDZY EKOLOGICZNEJ
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy pod opieką p. Jolanty Orleańskiej uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wydawnictwa EUROPA.


informacje

ZWYCIĘSTWO SZCZYPIORNISTÓW Z GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY - 2.03.2012
2 marca 2012 roku nasza drużyna szczypiornistów awansowała do FINAŁU STREFY WAŁBRZYSKIEJ w Dolnośląskich MIstrzostwacj Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców.....
informacje

PODSUMOWANIE KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - 17.02.2012
Konkurs skierowany był do uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych z terenu Świdnicy. Szkoły podstawowe we wrześniu otrzymały plakaty z informacją o konkursie oraz regulaminy konkursu. Uczniowie brali udział w czterech etapach, które trwały, każdy, około miesiąca. Konkurs składał się z dwóch części:.......
informacje

MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ- 16.02.2012
Dziś w sali kominkowej grupa uczniow klas pierwszych i drugich zaprosiła koleżanki i kolegów do obejrzenia montażu poetycko - muzycznego. Montaż został przygotowany z okazji walentynek. Święto powszechnie nazywane Świętem Zakochanych przypomina  o najważniejszym dla wszytkich uczuciu -  miłości...
informacje

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA - 16.02.3012


informacje

BIESIADA WALENTYNKOWA - 14.02.2012

Coraz częściej współczesny Senior to osoba, która swoją charyzmą i aktywnością dorównuje osobom znacznie młodszym od siebie. Senior to człowiek przeżywający drugą młodość, którego od osób młodych wiekiem różni tylko... wiek i doświadczenie
.........

informacje

KONFERENCJA "Nie ma dzieci, są ludzie" - 14.02.2012

Dnia 14 lutego 2012r młodzież naszego gimnazjum w składzie: D. Milanowska, M. Rosłoń, J. Sionko, Ż. Włudyga, K.Papież wybrała się na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Wyjazd związany był z obchodami Roku Korczakowskiego.......informacje

WYSTAWA "Nadaj Ton Polskiej Prezydencji w Radzie UE" - 7.02.2012 r.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył sie uroczysty wernisaż wystawy "nadaj Ton Polskiej Prezydencji w Radzie UE". 7 lutego 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się uroczysty wernisaż wystawy „Nadaj Ton Polskiej Prezydencji w Radzie UE”. Świdnica jest kolejnym miastem, w którym zaprezentowano prace nagrodzone w konkursie ogłoszonym w ubiegłym roku przez p. europoseł, Lidię Geringer de Oedenberg. Inauguracja wystawy miała miejsce w ostatnich dniach czerwca, w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
informacje
PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW - 2.02.2012
7 lutego 2012 roku nasza drużyna pojechała do Żarowa, by rozegrać kolejne mecze piłki siatkowej. Uczniowie pod opieką p. P. Kondziora walczyli z drużynami z powiatu świdnickiego i choć nasza ekipa nie zdobyła zwycięstwa, to dzielnie o nie walczyła. Z pewnościąrozgrywki te przyniosły wiele nowych doświadczeń, które zostaną wykorzystane w najbliższych meczach.

WYSTARTOWAŁA LIGA KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy Wojciecha Murdzka - 2.02.2012
Sześć reprezentacji szkół ze Świdnicy stanęło w szranki drugiej edycji Szkolnej Ligi Szkół Podstawowych w piłce ręcznej. Po pierwszej kolejce spotkań prowadzi SP8. Swoje mecze wygrali także uczniowie z SP4 i SP6 – obrońcy tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Liga rozgrywana jest systemem każdy z każdym. Wszystkie mecze odbywają się w hali przy Gimnazjum nr 3.
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO CHŁOPCÓW - 2.02.2012


TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT - 1.01.2012

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła zaszczytne
2 miejsce
KONKURS PLASTYCZNY „Świdnickie dzieci nie jedzą śmieci - zdrowe odżywianie”
Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. J. Orleańskiej uczestniczyli w konkursie plastycznym propagującym zasady zdrowego odżywiania. Konkurs ten organizowany był przez Zespół Szkół Nr 3 w Świdnicy oraz Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła uczennica klasy IIb – Karolina Milewska.
informacje

WIGILIE KLASOWE - 22.12.2011

KONKURS WIEDZY O TRADYCJACH ŚWIATECZNYCH  "Cud Bożego Narodzenia" - 22.12.2011 r.
W czwartek, 22.12.2011 r. r., rozstrzygnięto konkurs wiedzy o tradycjach świątecznych „Cud Bożego Narodzenia” zorganizowany przez nauczycieli- bibliotekarzy p.Monikę Godulę i p. Wandę Śliwowską we współpracy z katechetką p. Aliną Barć.WIZYTA W DOMU MAŁEGO DZIECKA W WAŁBRZYCHU - 12.12.2011
To był wyjątkowy poniedziałek. 12 grudnia klasy IIIb i IIIc wraz z opiekunami p. Aliną Barć, p. Renatą Jończyk i p. Krzysztofem Terebunem odwiedziły podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Tym razem nie będzie to zwykła relacja z...

informacje

WYSTAWA PRL
Mija 30 lat od tego pamiętnego dnia. Było dość mroźno, śniegu nie brakowało. Ekrany telewizorów nagle poczerniały, przypominając otaczającą wówczas rzeczywistość. I pamiętne słowa: „Wprowadzam stan wojenny – stan wojenny…”. Oczy zaszkliły się…

informacje

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU - 9.12.2011 r.
W dniu 9.12.2011r. w Oddziale Rejonowym PCK odbył się rejonowy etap Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Jaśkowiak uczeń klasy 2 c, który w szkolnych eliminacjach tego konkursu wykazał się największą wiedzą o zdrowiu i pierwszej pomocy przedmedycznej.
informacje

KONCERT KOLĘD - 8.12.2011


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY - 12.12.2011

EGZAMINY PRÓBNE... 7 - 9.12.2011
Przez ostatnie trzy dni, od środy - 07 grudnia – do piątku – 09 grudnia, uczniowie klas trzecich sprawdzali swoją wiedzę na próbnych testach egzaminacyjnych, przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Każdego kolejnego dnia trzecioklasiści pisali testy z historii i wos-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka obcego - część podstawową i rozszerzoną.
informacje

MIKOŁAJKI NA WESOŁO - 6.12.2012
Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją zorganizowania w szkole w dniu 6 grudnia Dnia Bicia Rekordów. Wszystkie klasy przystąpiły do rywalizacji i rozpoczęły od wylosowania koloru, który miał dominować w odzieży uczniów danej klasy. Uczniowie sklejali łańcuch choinkowy, który obecnie ozdabia nasze korytarze.

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA  - 5.12.2011
5 grudnia 2011 r. w Domu Dziennego Pobytu „Przystań” odbyło się spotkanie z młodymi wolontariuszami z gimnazjum nr 3. To młodzież, która dobrowolnie, świadomie i bezinteresownie z poświęceniem swojej energii chce pomagać społeczności w tym przypadku seniorom.
„JA MAM SWOJĄ DROGĘ” – SPOTKANIE Z IZĄ KUNĄ - 5.12.2011 r.
Zwykły poniedziałkowy wieczór zapowiadał się nieciekawie, no poza tym, że do naszego miasta przyjechała pani Iza Kuna, ta Iza Kuna , znana z telewizyjnego i kinowego ekranu ostatnich lat. Do przepięknej sali Biblioteki Miejskiej weszła kobieta w średnim wieku, lekko zawiązany szary szalik, spodnie, luźno spięte włosy
informacje

SZKOLENIE DLA OPIEKUNÓW I LIDERÓW SAMORZĄDU SZKOLNEGO - 2.12.2011
2 grudnia 2011 roku cztery dziewczynki z naszej szkoły (Żaneta Włudyga, Klaudia Papież, Dominika Milanowska i Marta Rosłoń) wraz z Panią Czesławą Michalik pojechały na szkolenie dla liderów samorządu uczniowskiego w Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) we Wrocławiu.


informacje

„Pan Tadeusz” inspiracją malarską - 30..11.2011
30 listopada 2011 roku, Katarzyna Rzeczkowska z klasy 1a odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie literacko-plastycznym „Leśne inspiracje – las w literaturze”. Konkurs organizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy pod patronatem Nadleśnictwa Świdnica.

Wróżby andrzejkowe w bibliotece szkolnej  - 30.11.2011 r.
30 listopada próbujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka tajemnicy naszej przyszłości. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznawanie niepewnej przyszłości. Tradycyjnie już na długiej przerwie w czytelni biblioteki szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe, zorganizowane przez nauczycieli-bibliotekarzy panie Monikę Godulę i Wandę Śliwowską.
informacje

Zrób prezent pod choinkę
Za namową Samorządu Szkolnego przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej prowadzonej przez kościół ewangelicki: „Zrób prezent pod choinkę...”
 "KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA"
Grupa 14 uczennic z Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy pod opieką nauczycieli – bibliotekarzy Wandy Śliwowskiej i Moniki Goduli uczestniczyła w projekcie edukacyjnym, który powstał w wyniku współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną.

Turniej Sportowy podopiecznych świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym - 17.11.2011 r.
17 listopada 2011r. odbył się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Świdnicy Turniej Sportowy podopiecznych świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Młodzież naszej szkoły miała okazję czynnie uczestniczyć w zabawach integracyjnych oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych.

ŚWIDNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - 11.11.2011 r.
Dnia 11.XI.2011r. o godzinie 13.00 odbył się Świdnicki Bieg Niepodległości. Na starcie stanęli wyczynowcy z klubów sportowych i amatorzy, a wśród nich uczennice i uczniowie naszego Gimnazjum. Uczestnicy mieli do pokonania 800 - metrową pętlę ulicami wokół Rynku.

informacje
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI - o obchodach Święta Niepodległości
11 listopada 2011 roku nasi uczniowie uroczyście obchodzili Święto Niepodległości. Data 11 listopada jest co prawda symboliczna, ale nie możemy zapominać, że tego dnia w 1918 roku zakończyła się I wojna światowa i Polacy zaczęli masowo walczyć o swoją wolność. Święto to obchodzone jest co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.
informacje

NIESPODZIEWANIA WIZYTA - ZESPÓŁ ZZA URALA "YES" - 9.11.2011 r.
Dzisiaj, 9 listopada, nasza szkoła po raz drugi już miała przyjemność gościć zespół taneczny zza Urala. Młodzi wykonawcy zaprezentowali tym razem układy choreograficzne cheerleaderek, które zdobyły 3 miejsce na Mistrzostwach Świata.
informacje

GODNIE REPREZENTOWAŁYŚMY NASZE GIMNAZJUM...
3 listopada 2011 r. w murach Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy odbył się etap miejski Konkursu Poezji Patriotycznej.


informacje

3.11.2011 r.
APEL PORZĄDKOWY
3 listopada 2011 roku, przed samym południem w holu szkoły odbył się apel porządkowy, podczas którego uczniowie poznali wyniki szkolnych etapów konkursów przedmiotowych z cyklu Z-Dolny Ślązak Gimnazjalista.

30.10.2011
ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY - DZIEŃ SPÓDNICY W NASZEJ SZKOLE
W najbliższą niedzielę, tj. 30 października, obchodzone jest jedno z nietypowych świąt, a mianowicie „Międzynarodowy Dzień Spódnicy”. Powód tego święta jest prosty. Trudno w to uwierzyć, ale coraz mniej dziewcząt i kobiet zakłada spódnice.

informacje

27.10.2011 r.
SZKOLNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI PATRIOTYCZNEJ
Jak co roku, z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości, Młodzieżowy Dom Kultury organizuje Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Konkurs ten składa się z dwóch etapów – szkolnego i miejskiego.


20.10.2011 r.
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI w Ząbkowicach Śląskich
Dnia 20 października kl. 1a wzięła udział w XIV Dolnośląskim Festiwalu Nauki w Ząbkowicach Śląskich.

informacje

19 - 20.10.2011
WYBORY PATRONA SZKOŁY


informacje

17.10.2011
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI Mariana Hemara
17 października 2011 r. w MDK-u odbył się II etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Mariana Hemara. Naszą szkołę reprezentowały Weronika Śliwowska z 3d i Ula Kisiel z 2a.
informacje

14.10.2011 r.
„DARY JESIENI"
Od kilku lat w naszej szkole zajmujemy się profilaktyką zdrowia.W ramach Ligi Klas w dniu 14.10.2011 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził dwie konkurencje.

informacje

14.10.2011
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października to w szkole zawsze święto. Wszyscy przychodzą odświętnie ubrani, uczniowie starają się być milsi, nauczyciele rozdają na prawo i lewo uśmiechy

informacje

13.10.2011 r.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MARIANA HERMARA
13 października w naszym gimnazjum odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Mariana Hemara. Jak zawsze nie zawiodły uczennice, dla których czytanie wierszy to przyjemność.
informacje

4.10.2011
MIĘDZYSZKOLNE ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

informacje

DYSKOTEKA z okazji DNIA CHŁOPAKA
29.09.2011 r.informacje

MŁODZIK I 
ŚKPR - UKS "TRÓJKA-SATURN" KŁODZKO 38-27
 Ingram - Matacz 3, Kowalski 3, Moneta 11, Pełka 1, Somala 5, Woźny 1, Wyrwa, Panek, Bazeluk 14,
JUNIOR MŁODSZY
Madaliński, Kuchciński - Stróżyk 1, Bieżyński 4, Wołosz 2, Niedźwiecki 2, Rachwał 3, Szymański 2, Brańka 2, Sochacki, Berezak 9, Koroblowski
27.09.2011
MIĘDZYSZKOLNE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT
informacje

27.09.2011
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW
informacje

24.09.2011
LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH 
ŚKPR ŚWIDNICA - SPR OLEŚNICA 30:21 (15:11)
Kuchciński, Madaliński - Stróżyk, Bieżyński 9, Wołosz 6, Rachwał, Rymsza 4, Szymański Paweł 1, Brańka 1, Panek, Sochacki 2, Berezak 7,

Konkurs „Miejskie Trasy Citywalk 2011” zorganizowany przez Urząd Miejski w Świdnicy oraz portal Świdnica24 - 24.09.2011
W konkursie wzięło udział kilku uczniów naszego gimnazjum pod opieką p. K. Nowak i P. M. Zięby. Konkurs polegał na wykonaniu jednego, dwóch lub wszystkich zadań

informacje

22.09.2011
SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA DZIEWCZĄT
informacje

22.09.2011
POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT
informacje

22.09.2011
SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA CHŁOPCÓW
informacje

20.09.2011
POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW
informacje

20.09.2012
Matylda Matylda...
20 września na deskach świdnickiego teatru miało miejsce niezwykłe spotkanie. W ramach projektu Alchemia Teatralna grupa uczniów klas II I III uczestniczyła w spotkaniu z aktorką teatralną i filmową panią Matyldą Damięcką.
informacje

16.09.2011 r.
Sprzątanie Świata 2011
Wzorem lat poprzednich porządkowaliśmy tereny parków znajdujących się w sąsiedztwie naszej szkoły. Takie działania ekologiczne są bardzo potrzebne, ponieważ znaleźliśmy wiele śmieci ( butelek, papierów, plastików, puszek, sprzętu AGD itp.).
informacje

16.09.2011 r.
SPOTKANIE Z p. Barbarą Meder
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wraz z nauczycielm języka polskiego p. Renatą Jończyk i nauczycielem-bibliotekarzem p. Wandą Śliwowską wzięli udział w spotkaniu z p. Barbarą Meder, podróżniczką, fotografką, pisarką, autorką książek podróżniczych, laureatką nagrody TRAVELER 2010.
informacje

SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI OTRZĘSIN KLAS PIERWSZYCH
oraz DNIA INTEGRACJI - 13.09.2011
W konkurencjach sportowych wzieły udział reprezentacje klas I składające się z 5 dziewczyn i 5 chłopców. Reszta klasy kibicowała.WYSTAWA PLASTYCZNA  PIOTRA KWIATKOWSKIEGO UCZNIA KLASY 3D
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chłopaków (i dziewczyny też) do obejrzenia wystawy prac plastycznych Piotrka Kwiatkowskiego z klasy 3D. Piotrek rysuje od dawna – potwierdzają to ci, którzy znają go jeszcze z podstawówki.
informacje

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
Wakacje minęły jak sen kolorowy a trwały jak zwykle zbyt krótko
z najdalszych zakątków do szkoły wracamy, by zając się pilnie nauką…

informacje

27-29.06.2011
W BRUKSELI
Dnia 27.06 piątka uczennic z naszej szkoły : Ewa Leboda, Ula Kisiel, Weronika Śliwowska, Kinga Mastalerz oraz Marta Chlewicka wraz z panią Marzeną Ziębą wyruszyły na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd ten związany był z nagrodą w konkursie „Nadaj Ton Polskiej Prezydencji w Radzie UE” zorganizowanym przez panią poseł Lidię Geringer de Oedenberg.
informacje


      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELE
BIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt