JEDYNE GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

Z wizytą w Pobiedziskach, czyli na Pikniku Ekologicznym
25 - 26.05.2012
FOTO GALERIA

W dniach 25-26 maja reprezentacja Gimnazjum  w składzie: Kamil Rymsza, Bartosz Niedźwiecki, Karolina Milewska i Patrycja Pałka wzięła udział w IV Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym w Pobiedziskach w Wielkopolsce. Byliśmy jedną z 21 drużyn z różnych regionów Polski. Na spotkanie przyjechały ekipy m. in. z  Czarnkowa, Łazisk Górnych, Poznania czy Jarocina.

Główną częścią imprezy był rajd, w czasie którego drużyna wykonywała zadania przygotowane przez leśników i IMGW. Zadania miały bardzo ciekawą formę i sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów. Uczestnicy wyjazdu musieli rozpoznać min. gatunki drzew po sadzonkach, gatunki roślin zielnych, tropy zwierząt, gatunki roślin i zwierząt podlegających ochronie, narzędzia leśników. Gimnazjaliści odpowiadali także na losowo wybrane pytania, np. sprawdzono ich wiedzę na temat długości rozkładu różnych odpadów. Ostatnia konkurencja polegała na zachęceniu  do odwiedzenia naszego miasta. Do tego zadania drużyna przygotowała się  jeszcze przed wyjazdem. Uczniowie z  materiałów ekologicznych wykonali plakat i makietę promujące Świdnicę. Przed ogłoszeniem wyników rajdu odbyły się kalambury pomiędzy zaproszonymi gwiazdami a burmistrzami i prezydentami miast, z których pochodziły drużyny uczniów. Gwiazdorzy zwyciężyli. Impreza zakończyła się meczem między drużynami burmistrzów i prezydentów  a zaproszonymi gośćmi.

„Bawiliśmy się świetnie. Przy okazji poznaliśmy i zintegrowaliśmy się z grupą z Gimnazjum nr 4. Nasza wizyta w Pobiedziskach była super zabawą i okazją do poznania wielu ciekawych ludzi. Na Piknik Ekologiczny przyjechali nie tylko uczniowie gimnazjów, ale również znane z telewizji postacie. Mieliśmy okazję zobaczyć braci Mroczków, Michała Chorosińskiego, Przemysława Cypriańskiego. Są to aktorzy, których znamy między innymi z popularnego serialu „M- jak miłość”. Specjalną, piękną pogodę zamówił dla nas prezenter pogody - Tomasz Zubilewicz. Na pikniku pojawił się też słynny wokalista – Mezo”- relacjonowali uczniowie.      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt