JEDYNE GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

Jan Paweł II patronem Świdnicy
8.05.20121


FOTO GALERIA

08 maja 2012 roku nasze miasto otrzymało nowego patrona – Jana Pawła II. Uroczyste obchody miały miejsce między innymi przed Muzeum Dawnego Kupiectwa i w Miejskim Teatrze w Rynku. Delegacja naszych uczniów z klasy 3a pod opieka wychowawcy była świadkiem ogłoszenia tych uroczystości.

Ceremonia ogłoszenia patrona miasta rozpoczęła się od uroczystego odsłonięcia portretu, który został wykonany z tysięcy zdjęć świdniczan.  Portret przedstawiał Jana Pawła II takim, jakiego zapamiętaliśmy. Potem dziewczęta mogły podziwiać lot gołębi wypuszczonych w niebo. O godzinie 16.00 w teatrze odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta, w której uczestniczyli Nuncjusz Apostolski w Polsce – Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Świdnicki Ignacy Dec, prezydent miasta Świdnica – p. Wojciech Murdzek i inni ważni zaproszeni goście.

Wśród gości znalazły się również nasze uczennice, które z pewnością zapamiętają ten dzień na długo. Były one bowiem świadkami ważnego wydarzenia historycznego i tworzenia kolejnej tradycji naszego miasta. Po uroczystościach wszyscy mogli posmakować kremówek, ulubionych ciastek Jana Pawła II.      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt