JEDYNE GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

"Duch drzewa" w Gimnazjum nr 3
XIX SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ
19.04.2012
FOTO GALERIA
                                                                   
XIX Międzyszkolne Spotkanie Ekologiczne, tradycyjnie organizowane przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, w tym roku miało charakter Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Duch drzewa”. Uczestnicy  –  uczniowie gimnazjów ze Świebodzic, z Goczałkowa, z Lutomi Dolnej, z Witoszowa Dolnego, z  Żarowa i ze Świdnicy - obiektywem aparatu fotograficznego próbowali uchwycić niezwykłość i tajemniczość polskiej wierzby czy lipy. 19 kwietnia br. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie turnieju.
Konkurs  nie odbyłby się bez  hojności ludzi, których urzeka uroda polskiej przyrody i dlatego ważna jest dla nich jej ochrona. Sponsorami byli:
Urząd Miasta w Świdnicy,

  • pani Jadwiga Sośniak – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Wodnych i Ekologicznych  w   Świdnicy,
  • pan Bogdan Leśniański – prezes zarządu „Wagony Świdnica” S.A. THE GREENBRIER COMPANIES,
  • pan Ryszard Sobański – prezes zarządu Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Świdnicy,
  • pan Jan Dzięcielski – nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica.
 
Uczestnicy turnieju mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat lasów, którą poprowadził pan Mariusz Wojciechowski z Nadleśnictwa Świdnica, a opiekunowie i goście wzięli udział w wyborze Nagrody Publiczności. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przepięknymi albumami o tematyce przyrodniczo-geograficznej, a opiekunowie otrzymali płyty CD prezentujące wybrane spośród nadesłanych na konkurs zdjęcia. 1. nagrodę zdobyła Aleksandra Kołodziej z Gimnazjum w Świebodzicach, 2. miejsce zajęła Małgosia Mistkowska z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, na 3. pozycji znalazła się Anna Potoczna z Gimnazjum w Żarowie. Nagrodę Publiczności zdobyła Joanna Gryga z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.
Laureatki odebrały swoje nagrody z rąk pana Wojciecha Murdzka – Prezydenta Miasta i pani Joanny Gadzińskiej – przewodniczącej Rady Miejskiej w Świdnicy, którzy zaszczycili spotkanie swoją obecnością.
Nie zabrakło piosenek w wykonaniu pierwszoklasistek Gimnazjum nr 3, a prawdziwą atrakcją było przedstawienie Teatru Cieni, którego pomysłodawczynią, reżyserką oraz aktorką była Małgorzata Mistkowska , a występowały z nią Paulina Cis i Justyna Wołowicz.
Koordynatorem działań była pani Jolanta Orleańska, współorganizatorki to nauczycielki Gimnazjum nr 3 w Świdnicy: Małgorzata Pałka, Beata Samoraj, Renata Jończyk, Monika Godula, Wanda Śliwowska, Jolanta Gabryliszyn.

      LOSOWE ZDJĘCIE

      NASI PRZYJACIELEBIP  KURATORIUM OŚWIATY  CKE CK  MEN  RZECZNIK  UM
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt